Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Kita>Etiketas>Lietuvos delegacijos į Rusiją vizito vadyba

Lietuvos delegacijos į Rusiją vizito vadyba

  
 
 
12345678910111213141516
Aprašymas

Lietuvos delegacijos į Rusiją vizito vadyba. Rusija. Trumpas šalies aprašymas. Tarptautinio verslo su Rusija ir kultūros ryšys. Laiko naudojimo savitumai. Bendravimo būdai. Elgesys viešose vietose. Dovanų bei suvenyrų parinkimas bei įteikimas. Aprangos reikalavimai. Išvados.

Ištrauka

Lietuvos siena ribojasi su viena didžiausių valstybių pasaulyje Rusija. Ilgą laiką mes buvome Rusijos sudėtyje, todėl jų kultūra mums yra geriau pažįstama nei kitoms vakarų šalims. Strategiškai Rusijos šalis Lietuvai yra labai svarbi tiek politiniu, tiek verslo atžvilgiu. Todėl lietuviams reikia gerai sutarti su kaimyne. Žinoma, mūsų šalies atstovai turi palikti rusams patikimos, tvirtos valstybės įspūdį. Svečiuodamiesi Rusijoje turime puikiai žinoti jos papročius, bendravimo ypatumus, tradicijas ir pageidautina jų kalbą. Būdami kaimynai su tokio lygio valstybe mes visada jausime jos itaką ir paiskeitimus. Todėl siunčiamos Lietuvos delegacijos turi gerai pasiruošti vizitui ir užtikrinti gerus ateities santykius.


Rusija yra didžiausia Euroazijos žemyno respublika. Šalis turi priėjimą prie Atlanto, Arkties ir Ramiojo vandenyno. Šiaurės vakaruose ribojasi su Norvegija ir Suomija, pietryčiuose – su Kinija, Mongolija ir Š. Korėja, vakaruose – su Estija, Latvija, Lietuva, Baltarusija, Ukraina, pietuose – su Turkija, Kazachija,. Kita teritorija, kuri su Rusija nesusiekia yra Kaliningrado sritis. Pastaroji ribojasi su Lietuva ir Lenkija. Rusijos plotas 17075400 km. Gyvena apie 170 mln. gyventojų. Sostinė Maskva. Rusija suskirstyta į 16 autonominių respublikų, 5 autonomines sritis, 6 kraštus, 49 sritis, 10 autonominių apygardų. Šalyja yra 1008 miestai ir 2066 miesto tipo gyvenvietės. Šalyje gyvena daugau nei 100 tautų. Rusai, totoriai, ukrainiečiai, baltarusai ir žydai gyvena visoje Rusijoje, o kitos tautos pasiskirsčiusios pagal atskirus regionus.
Suirus Sovietų Sąjungai subyrėjo milžiniškas daugelio kultūrų darinys – beviltiškas kraštų, rasių, respublikų, teritorijų, autonominių regionų, filosofijų, religijų ir tikėjimų kratinys, kurį laiką buvęs didžiausiu pasaulyje politiniu junginiu. Kultūrinis jos kaleidoskopas buvo toks įvairus, kad neįmanoma aprėpti net mintimis. Sovietiniai rusai buvo tiktai viena privilegijuota Rusijos visuomenės dalis – be to, dažnai nemėgstama, kerštinga ir teumparegiška padermė, kuri, suėmusi į rankas visą valdžią ir būdama be galo žiauri, net septynis dešimtmečius sugebėjo išsilaikyti nenuversta. Toje pačioje visuomenėje ir tuo pačiu sovietiniu laikotarpiu atsirado Pasternakas, Solženycinas, Sacharovas ir tūkstančiai juos palaikančių drąsių žmonių. Kultūra, kuri Rusijoje išaugino Čechovą, Čaikovskį, Rachmaninovą, Dostojevskį, Tolstojų, Petrą Didįjį ir Aleksandrą Nevskį, be pėdsako neišgaruoja ir neišnyksta per trumpą politinės priespaudos ir prievartos tarpsinį. Kad išlaikyti savitumą, ji turėjo tam tikra prasme pasitraukti į pogrindį ir ten praleisti tą priespaudos laiką, bet ruso siela juk tokia pat nemirtinga, kaip ir bet kieno kito. Jos atgimimas ir raida dvidešimt pirmame amžiuje yra mums visiems labai svarbūs. Istoriškai klasikinei ruso psichikai būdingi rūpesčiai ir savistaba, nesiliaujantys nusivylimai ir energijos proveržiai, geležinis autoritarizmas ir anarchistinė laisvė, didėjantis grandioziškumas ir nevisavertiškumo kompleksas.
Nuo Petro Didžiojo iki Katerinos Didžiosios, nuo Nikitos Chruščiovo iki Boriso Jelcino ryški įtampa tarp pastangų saugoti pasaulį ir noro pasiimti visus pasaulio vaisius. Kiti turi pripažinti, kad istorija nuolat nusveria, ir dažnaiusiai prieš Rusiją, nes jokia kultūra negali būti vienokia ar kitokia, nebūdama savimi. Nerusai turi suprasti, kad rusai privalo elgtis, kalbėti ir rengtis kaip europiečiai, bet jie taip nedaro. Nuo kartaus feodalizmo rusai pasuko prie komunizmo. Tai priežastis, kodėl Vakarai neįsašknijo Rusijos širdyje.Vakarai griovė viską, ko nesuprato, o Rusija aukojo viską, ką norėjo tobulinti. Rusai nėra nei rytietiški, nei vakarietiški; vis dėlto jų orientalizmas daro jiems gėdą Vakarų akyse.Rusijoje niekada nekilo tokių revoliucijų kaip Europoje, čia niekada nebuvo Šviečiamojo amžiaus. Jos niekada nepasiekė Renesansas. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2005-05-17
DalykasEtiketo referatas
KategorijaKita >  Etiketas
TipasReferatai
Apimtis13 puslapių 
Literatūros šaltiniai3
Dydis23.81 KB
AutoriusMarius Daujotas
Viso autoriaus darbų5 darbai
Metai2004 m
Klasė/kursas0
Mokytojas/Dėstytojasdoc. Vida Pipirienė
Švietimo institucijaVilniaus Gedimino Technikos Universitetas
FakultetasTransporto inžinerijos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Lietuvos delegacijos i Rusija vizito vadyba [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 13 puslapių 
  • Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas
  • doc. Vida Pipirienė
  • 2004 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą