Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Kita>Etiketas>Norvegija ir jos gyventojai

Norvegija ir jos gyventojai

  
 
 
1234567
Aprašymas

Norvegija. Valdymo forma. Gyventojų skaičius. Piniginis vienetas. Kalba ir pagrindiniai posakiai. Kaip šalis reaguoja į dovanas, kyšius? Kaip priimamas atstumas tarp žmonių? Derybų vedimas. Kaip sutarti su norvegais. Klausymosi įpročiai. Fiziniai gestai ir veido išraiška. Mostai ir skaičiavimas. Tinkamos ir netinkamos temos. Elgesys viešose vietose. Arbatpinigiai. Apranga. Valgiai ir gėrimai. Regioniniai skirtumai. Gėrimai ir tostai. Elgesys prie stalo.

Ištrauka

1. Norvegija išvertus į Lietuvių kalbą reiškia " kelias į šiaurę ". Šis pavadinimas atsirado todėl, kad žmonės metų metais veržėsi į šiaurės gilumą iškodami naujų žvejybos ir medžioklės plotų. Sostinė – Oslas. Tikėjimas – evangelikų liuteronų. Šalies plotas – 386’890 km².

2. Valdymo forma – demokratija. Norvegija yra konstitucinės monarchijos valstybė su vienu rūmų parlamentu (Stortingu), kuris vykdo įstatymų leidžiamąją valdžią ir yra renkamas kas ketveri metai. Norvegijoje yra daug politinių partijų, turinčių proporcinį atstovavimą. Valstybės galva – karalius. Jis realios valdžios neturi, tačiau karališkoji šeima norvegų tautai yra autoritetas. Vyriausybei vadovauja Premjier ministras. Stortingo ir vyriausybės santykiai grindžiami parlamentarizmo principu. Tai reiškia, kad vyriausybė privalo turėti Stortingo, kurį sudaro 165 nariai, pasitikėjimą. Be to, renkami deputatai į Samentingą, aukščiausią atstovaujamąjį samių valdžios organą. Policija ir armija pavaldi ministrų kabinetui. Kas ketverti metai vyksta rinkimai į savivaldybes ir fiulkų (apskričių) tarybas. Kitame lygmenyje demokratija įgyvendinama per daugybę Norvegijoje veikiančių visuomeninių organizacijų. Valdžios organai, ruošdami svarbesnius nutarimus, privalo atsiklausti suinteresuotų organizcijų nuomuonės. 1814 m. konstitucija pabrėžia asmenines žmogaus laisves, valdžių atskirimo principus ir asmenybės teisę kritikuoti vyriausybę. Taip pat Norvegijoje yra keletas "arbitrinių" Įstaigų, kurioms piliečiai gali pateikti įvairius skundus – kai nepadeda kitos institucijos. Pavyzdžiui galima kreiptis į civilinių reikalų, vartotojų ar lygybės klausimų patikėtinius. Be to, Norvegijoje yra atskiras vaikų reikalų patikėtinis, ginantis vaikų teises.

3. Gyventojų skaičius: Visoje Norvegijoje – 4’273’634,
Osle ir jo priemiesčiuose – 696’095,
Tik Osle – 467’411.

4. Piniginis vienetas – Krona. Apytikrė Norvegijos kronos supirkimo kaina "Hansa banke" šių metų balandžio mėnesį – 0,4050 lito, pardavimo – 0,4250 lito.

5. Kalba ir pagrindiniai posakiai
Norvegų kalbėjimo maniera neatspindi jų dorybių ir šaltų jausmų. Šaltas klimatas skatina uždarumą, ir norvegai kartu su suomiaias yra droviausi iš visų europiečių.
Ašiaurus kraštas ir pietų bei šiaurės, miesto ir kaimo skirtumai lėmė šimtą įvairių dialektų. Kadangi norvegų kalba yra skandinaviška, tai turi panašumo su danų ir švedų kalbomis; tačiau, kaip jau buvo sakyta, joje daug tarmių. Šiaip jau, šalyje vartojamos dvi kalbos: Bųkmål (literatūrinė kalba), kuria kalbama mokyklose, per radiją bei televiziją ir valdžios institucijose ir kuria šneka dauguma žmonių; ir tarmiškesnė Nynųrsk kalba, kuria daugiausiai šneka Norvegijos šiaurės vakaruose. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-02-24
DalykasEtiketo referatas
KategorijaKita >  Etiketas
TipasReferatai
Apimtis7 puslapiai 
Literatūros šaltiniai0
Dydis11.72 KB
Autoriuslauta
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas1
Švietimo institucijaKlaipėdos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Norvegija ir jos gyventojai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 7 puslapiai 
  • Klaipėdos Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą