Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Kita>Etiketas>Švedija (4)

Švedija (4)

  
 
 
1234567891011121314
Aprašymas

Protokolo ir etiketo disciplinos referatas. Švedija ir švedai. Religija. Demografija. Kreipiniai. Viešose vietose. Apranga. Restorane. Svečiuose. Verslo etiketas Švedijoje. Bendradarbiavimo aplinka. Įvaizdis derybose. Sprendimo priėmimo ypatumai. Kūno kalba . Dovanos.

Ištrauka

Švedija ir Danija buvo istorinės varžovės, kartais susiremdavusios kruvinuose konfliktuose. Tam tikros elgesio normos, vertybės bei etiketas yra bendri daugumai skandinavų.

Kiti šiauriečiai švedus laiko aristokratiškais žemvaldžiais, norvegus netašytais, gal net nekultūringais konservatoriais, o danus - agresyviais individualistais. Tai stereotipinės sampratos, tačiau padedančios suvokti tam tikrus skandinavų elgesio skirtumus.

Prieš keletą metų The Economist žurnale švedai buvo pavadinti mėlynakiais, šviesiaplaukiais japonais, šitaip pabrėžiant sąsają tarp stiprios grupinės orientacijos Japonijoje ir tokios pat tvirtos nuostatos Švedijoje.

2 Religija
Evangelikų liuteronų tikėjimas yra valstybinė religija.

3 Demografija
Pastaruoju metu dėl imigracijos iš Rytų Europos, Vidurinės ir Rytų Azijos bei Afrikos padidėjo ne vietinių gyventojų skaičius. Stokholmas yra mišinys įvairių tautų, žmonių, krintančių į akis tarp tradiciškai šviesiaplaukių, mėlynakių skandinavų.

Švedai myli gamtą ir daugelis turi nedidelę trobelę ar vasarnamį kaime, į kurį vyksta vos orams atšilus. Daug švedų gyvena didžiuosiuose miestuose - Stokholme ir Giotoborge.

Šiaurės šalių klajokliai, gyvenantys Švedijos, Norvegijos ir Suomijos šiaurėje, vadinami lapiais, arba laplanderiais. Kai ši tautelė pavadinama samiais (toks pavadinimas tenykšte jų kalba), ne samių šiauriečių lūpose tas žodis įgauna rasiniu požiūriu neigiamą atspalvį.

4 Kreipiniai
Žodis herr (ponas) ir fru (ponia) greta pavardės yra būtini.

Jeigu kolega švedas neragina vadintis vardais, tai nepaisydami, kaip į jus kreipiasi, prie pavardės visuomet pridėkite atitinkamą kreipinį. Kartais šie kreipiniai vartojami greta profesijos, vietoj pavardės.

Atsitiktinai sutiktus žmones (pvz., padavėjus, pardavėjus ir) kreipkitės tik herr arba fru be vardo. Darbe, parduotuvėse ar restoranuose labai svarbu su žmonėmis pasisveikinti pagal atitinkamą dienos metą, taip pat ir tarti adjo (sudie) išeinant.

5 Viešose vietose
Restoranuose ir kitose viešose vietose, yra rūkymui skirtos virtos.

Neikite per gatve degant raudonai šviesai. Švedijoje, kur socialinė apsauga itin išplėtota, didesnių miestų šviesoforuose įrengti ir garsiniai signalai, kad akliesiems būti) lengviau pereiti gatvę - greitas tiksėjimas reiškia žalią šviesą.

Švedijoje telefonuose automatuose (taksofonuose) plačiai naudojamos telekortelės, bet dar nemažai telefonų automatų priima ir monetas. Atsiliepiant telefonu dera pasakyti ludlo ir savo pavardę.

Eismas vyksta dešiniąja gatvės puse, bet vairuotojai lenkdami labai greit persirikiuoja į kairiąją pusę. Metro traukiniai ir autobusai nustoja kursavę po vidurnakčio ar l vai. nakties.

Taksi pasigauti geriausia taksi stovėjimo aikštelėse (dažnai prie viešbučių, bet už tą patį kelią gali tekti brangiau mokėti, nes kai kuriais atvejais prie skaitiklio parodymo pridedama priemoka viešbučiui). ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2005-08-08
DalykasEtiketo referatas
KategorijaKita >  Etiketas
TipasReferatai
Apimtis12 puslapių 
Literatūros šaltiniai6
Dydis59.18 KB
AutoriusAiridas
Viso autoriaus darbų23 darbai
Metai2004 m
Klasė/kursas0
Mokytojas/Dėstytojasinž. V. Pipirienė
Švietimo institucijaVilniaus Gedimino Technikos Universitetas
FakultetasVerslo vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Svedija (4) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 12 puslapių 
  • Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas
  • inž. V. Pipirienė
  • 2004 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą