Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Kita>Etiketas>Verslo etika

Verslo etika

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425
Aprašymas

Įžanga. Etikos apibrėžimas. Etika, teisė ir rinkos ekonomika. Verslo etika. Verslo etikos svarba rinkos ekonomikoje. Etikos ir teisės ryšys. Etika ir verslas. Etikos svarba verslui. Etikos diegimas įmonėje. Etiketas ir jo svarba versle. Etiketas versle. Mandagumas – verslininko sėkmės pagrindas. Išvados.

Ištrauka

Etikos apibrėžimas. Žmonės mėgino apibūdinti etiką tūkstantmečius. Daugelis etikos darbų bubo nuodugnaus filosofinio ir teorinio pobūdžio. Paprastai savo pilnametystės sulaukiame jau suvokdami, kas yra gera ir kas yra bloga, be jokio formalaus išsilavinimo filosofijos srityje.
Vertėtų vartoti bendrąjį etikos apibrėžimą, kuris suteiktų tam tikrus rėmus mūsų pašnekesiui apie etiką. Daktaras Albertas Šveiceris, dabar jau miręs, pasiūlė gana praktišką etikos apibrėžimą.
Etika – tai žmonių dorovinio elgesio, normų, jų pareigų visuomenės ir vienas kito atžvilgiu sistema."Apskritai, etika – tai mūsų rūpinimasis geru elgesiu. Jaučiamės privalą atsižvelgti ne tik į savo asmeninę, bet ir kitų, taip pat ir į visos žmonių bendruomenės gerovę."
Aptariant etikos apibrėžimą, kyla ir kultūros reliatyvumo klausimas. Ar visa etika yra reliatyvi,priklausoma nuo kultūros, situacijos ir laiko? Ar yra kokių nors visuotinių etikos principų, išliekančių laikui bėgant ir keičiantis kultūrai?Atsakymas į abu klausimus yra "taip". Be abejo, dėl skirtingos kultūros yra ir etikos skirtumų. Pavyzdžiui, kai kuriose Azijos šalyse duoti brangių dovanų savo verslo partneriams ir perspektyviems užsakovams laikoma pagarbos ženklu. O Vakaruose tokios dovanos būtų palaikytos kyšiu – mėginimu papirkti individą, ir toks elgesys būtų smerktinas. Tačiau daugybė etikos principų peržengia kultūrų skirtumų ribas. Visos didžiosios kultūros vertina sąžiningumą. Besikeičiant kultūroms, nuosavybių teisių gerbimas taip pat išliko. Beprasmiški smurto veiksmai visų yra laikomi blogiu, nepaisant, ar juos atliko pavieniai asmenys, ar valstybės. Kai kas gali tvirtinti, kad visose kultūrose melas yra kasdienis reiškinys. Nuolatos – jėga ar apgaule – atiminėjamas turtas. Beprasmiškas prievartos jausmų netrūko nuo pat civilizacijos aušros. Bet grįžkime prie A.Šveicerio pasiūlyto apibrėžimo ir pamatysime, kad etika nėra apibūdinta tiesiog kaip įprastinė elgsena visuomenėje. Etika reikalauja aukštesnio lygio atžvalgos į kitų asmenų ir visos visuomenės interesus. Taigi išvardytieji dalykai negali būti laikomi etiškais.

Verslo normų ir etikos principų taikymo ypatumai nacionalinėje ekonomikoje
Tarpusavio santykių valdymo procese kultūros taisyklių formavimas ypač būtinas šiandien, kai mes formuojame laisvos rinkos ekonomiką, kur didelę reikšmę turi ne fondai, paskyros ir įsakymai, p žmonių tarpusavio santykių, profesinės ir valdymo etikos normos.
Rinkos mechanizmas veikia pagal savus ekonomikos dėsnius. Įtraukdamas subjektą į "rinkos erdvę", jis kartu suteikia jam galimybę ir verčia rinktis. Todėl į rinkos mechanizmą galima žiūrėti ne tik kaip į "instrumentą", geriausiai atitinkantį žmogaus ir visuomenės poreikius bei padedantį individui įgyvendinti savo sumanymus, bet ir kaip į socialinį kultūrinį fenomeną, kurį galima vertinti moralės požiūriu.
Verslininkas, kaip rinkos objektas, yra šio fenomeno dalis. Jo elgesys, moralės principai, normos, vertybės ir yra verslo etikos objektas. Moralės principų, normų, taisyklių, padedančių elgtis verslo pasaulyje, visuma ir leidžia kalbėti apie verslininko, o plačiau – apie verslo etiką.
Etiniu požiūriu verslą galima vertinti 5 aspektais:
Pirma, verslininko charakterio bruožai (dorumas, lojalumas, kruopštumas) gali būti pavyzdžiu kitiems, skatinti ir burti žmones sumanymui realizuoti;
Antra, verslininko veiksmai kuriant turtą, žmonių gerovę, veiksmingai panaudojant išteklius, diegiant ekologiškai saugias technologijas ir kt;
Trečia, firmos veiksmai (vartotojų interesų paisymas, gaminamų prekių ir paslaugų saugumas ir kt.) ir principai, kuriais grindžiama jos veikla; ...

Rašto darbo duomenys
DalykasEtiketo referatas
KategorijaKita >  Etiketas
TipasReferatai
Apimtis23 puslapiai 
Literatūros šaltiniai4
Dydis37.83 KB
AutoriusHaroldas
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2004 m
Klasė/kursas10
Mokytojas/DėstytojasZita Vinkauskienė
Švietimo institucijaPanevėžio "Minties" gimnazija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Verslo etika [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 23 puslapiai 
  • Panevėžio "Minties" gimnazija / 10 Klasė/kursas
  • Zita Vinkauskienė
  • 2004 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą