Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Kita>Etiketas>Mano pasirinktos šalies bendravimo ypatumai: Japonija

Mano pasirinktos šalies bendravimo ypatumai: Japonija

  
 
 
1234567
Aprašymas

Trumpai apie Japoniją. Ekonomika. Politiniai duomenys. Tarptautiniai klausimai ir ginčai. Verslo kalba. Hierarchija. Statusas ir lytis Japonijos verslo kultūroje. Išorinė harmonija. Reputacija. Formalumai ir ritualai. Bendravimo stilius. Netiesioginis verbalinis bendravimas. Paraverbalinis bendravimas. Neverbalinis bendravimas. Prezentacija. Sprendimų priėmimas. Verslo protokolas.

Ištrauka

Kodėl eksporto rinkodarininkams ypač svarbios išsamios tarptautinio verslo papročių ir praktikos žinios? Į tai atsako pirmoji geležinė taisyklė:
Tarptautiniame versle tikimasi, kad pardavėjas taikysis prie pirkėjo.

O jei jūs nesiverčiate eksportu? Įsivaizduokite, kad keliaujate į užsienį derėtis dėl strateginio bendradarbiavimo. Kas tuo metu taikosi? Štai čia pradeda galioti antroji geležinė taisyklė:
Tarptautiniame versle tikimasi, kad atvykėlis taikysis prie vietos papročių.

Ir apskritai "buvimas savimi" turėtų reikšti jautrių to krašto temų suvokimą ir pagarbą vietos papročiams, įpročiams bei tradicijoms.

Jau senokai žaviuosi Japonijos kultūra, architektūra, kovų menais, muzika, tad nusprendžiau pasidoėti ir verslo bendravimo ypatumais bei papročiais.
Japonija žaviuosi dar ir dėl diplomato Chiyune Sugiharos. Kaip tik šių metų spalio 6 dieną viešėjusi Japonijos delegacija pratęsė garsaus Japonijos diplomato Chiyune Sugiharos atminimo renginių tradiciją. Japoniškų vyšnių sodas dešiniajame Neries krante prie baltojo tilto, buvo pasodintas 2001 m, minint Japonijos diplomato Chiyune Sugiharos 100-ąsias gimimo metines. Diplomatas Antrojo pasaulunio karo metu, reziduodamas Kaune ir rizikuodamas savo karjera bei gyvybe, padėjo Lietuvos žydams, karo metais išduodamas jiems daugiau kaip 6 000 vizų. Su šiais dokumentais žydai galėjo išsigelbėti – per Sovietų Sąjungą pasiekti Japoniją ir taip išvengti holokausto.

Trumpai apie Japoniją:
Japonija
Plotas 377 835 km2
Gyventojų skaičius 126 182 077
Valstybinė kalba japonų
Sostinė Tokijus (Tokyo)
Valiuta jenas (Ľ)
Religija šintoistai ir budistai 84%, kiti 16%, iš jų 0,7% krikščionys
Energijos ištekliai naudingos iškasenos 61,47%; vandens energija 8,34%; atominė energija 29,83%; kiti 0,36% (1996 m. duomenys)
Geografiniai duomenys

Geografinė padėtis Rytų Azija, salų grandinė tarp Ramiojo vandenyno ir Japonijos jūros, į rytus nuo Korėjos. Strateginė padėtis Šiaurės-Rytų Azijoje
Kranto linija 29 751 km
Klimatas nuo tropinio pietuose iki vidutinio šiaurėje
Kraštovaizdis daugiausia kalnai
Aukščiausias taškas Fujiyama: 3 776 m
Žemiausias taškas Hachiro-gata: -4 m
Naudingos iškasenos nedideli mineralų klodai; žuvys
Žemės panaudojimas ariama žemė: 11%; sodai ir plantacijos: 1%; pievos ir ganyklos: 2%; miškai ir augalyja: 67%; kita: 19% (1993 m. duomenys)
Naturali gresmė daug miegančių ir veikiančių vulkanų; apie 1500 žemės drebėjimų per metus; tsunamis
Ekologinės problemos oro užterštumas dūmais ir dulkėmis iš kaminų, dėl kurių kyla rugštūs lietus; ežerų ir kitų vandens telkinių užrugštėjimas sukelia vandenų degradaciją ir kelia grėsmę vandens organizmams; būdama viena iš didžiausių žuvų bei tropikų medienos vartotojų, ši šalis žymiai sumažina jų atsargas Azijoje, o tuo pačiu ir visame pasaulyje.
Politiniai duomenys

Oficialus pavadinimas Japonijos Imperija
Oficialus pavadinimas vietine kalba Nippon Koku
Pavadinimas vietine kalba Nippon
Valdymas konstitucinė monarchija
Vartojamos kalbos japonų, anglų
Balsavimo teisė visuotinis balsavimas; nuo 20 metų
Valstybinė šventė Imperatoriaus Gimtadienis, gruodžio 23 d. (1933)
Administracinis skirstymas 47 prefektūros; Aichi, Akita, Aomori, Chiba, Ehime, Fukui, Fukuoka, Fukushima, Gifu, Gumma, Hiroshima, Hokkaido, Hyogo, Ibaraki, Ishikawa, Iwate, Kagawa, Kagoshima, Kanagawa, Kochi, Kumamoto, Kyoto, Mie, Miyagi, Miyazaki, Nagano, Nagasaki, Nara, Niigata, Oita, Okayama, Okinawa, Osaka, Saga, Saitama, Shiga, Shimane, Shizuoka, Tochigi, Tokushima, Tokyo, Tottori, Toyama, Wakayama, Yamagata, Yamaguchi, Yamanashi.
Tarptautiniai klausimai ir ginčai Ginčas su Rusija dėl 1945 m. Sovietų Sąjungos užimtų pietų Kurylų (salos Etorofu, Kunashiri, Shikotan ir Habomai grupė); ginčas su Pietų Korėja dėl Liancourt Rocks salelės (Takeshima i Tokdo); ginčas su Kinija ir Taivaniu dėl Senkaku salų.
Japonija pripažino Lietuvą de jure 1922 12 20, o po nepriklausomybės atkūrimo mūsų šalis vėl užmezgė diplomatinius ryšius 1992 09 03.

Japonų nacionalinis charakteris reiškiasi: darbštumu, stipriu estetiniu jausmu, papročių laikymusi, pareigingumu, pagarba autoritetui ir jausmams, tikslumu, veržlumu. Japonui nuo vaikystės skiepijamas "grupinis solidarumas", jis mokosi gniaužti savo individualumą, slopinti ambicijas, nepriešpriešina savo asmenybės kitai.
Japonų tarpusavio bendravimas glaudžiai susijęs su morale. Japonai įpratę spręsti apie žmogų visų pirma iš to, kokiai grupei jis priklauso, todėl susitikę pirmą kartą tai pirmiausia ir stengiasi išsiaiškinti. Be šių žinių jiems sunku rasti bendravimo pagrindą.
Ekonomika.
Žemės ūkis. Tik 15 proc.žemės tinka javams auginti. Svarbiausi maistiniai augalai — ryžiai.
Žvejyba . Japonijos žvejybos pramonė galingiausia pasaulyje.
Gamtos turtai. Japonija nadaug turi gamtos turtų ir įsiveža naftos bei geležies rūdos.
Pramonė. Japonija garsėja elektronikos prekėmis, tokiomis kaip personaliniai stereotelevizoriai. Čia taip pat išlydoma daug pieno, pagaminama pusė viso pasaulio laivų ir daugiau nei bet kurioje kitoje pasaulio valstybėje automobilių.
Valstybės valdymas. Nuo amžių Japoniją valdė imperatoriai. 1946m. ji tapo demokratine valstybe. Ir dabar japonai turi imperatorių, bet kraštą valdo parlamentas.
Firmų darbuotojai. Japonai stengiasi visą gyvenimą dirbti vienoje firmoje. Paprastai darbuotojai dažnai kartu ir atostogauja, sportuoja ir net kasdien gieda savo firmos himną. Tačiau kai kurie žmonės nepakelia tokio sunkaus darbo įtampos, todėl Japonijoje nemažai savižudybių.
Verslo kalba. Vis daugiau derybininkų moka užsienio kalbas, ypač anglų. Vis dėlto, kadangi dauguma japonų vadybininkų geriau skaito angliškai negu kalba ar supranta, gali būti naudingiau dirbti turint vertėją. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2005-10-29
DalykasEtiketo referatas
KategorijaKita >  Etiketas
TipasReferatai
Apimtis6 puslapiai 
Literatūros šaltiniai4
Dydis40.12 KB
Autoriuszivile
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2005 m
Klasė/kursas0
Mokytojas/Dėstytojasdoc. A.Griškevičius
Švietimo institucijaGenerolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Mano pasirinktos salies bendravimo ypatumai Japonija [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 6 puslapiai 
  • Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademija
  • doc. A.Griškevičius
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą