Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Kita>Etiketas>Svečių sutikimas. Vizitai

Svečių sutikimas. Vizitai

  
 
 
12345678910111213141516171819202122
Aprašymas

Svečių sutikimas. Vizitai. Oficialūs vizitai. Darbo vizitai. Neoficialūs vizitai. Tranzitiniai vizitai. Mandagumo vizitai. Vizitų programos. Oficialūs priėmimai. Bendrieji priėmimų reikalavimai. Priėmimų tipai. "Taurė šampano". "Taurė vyno". "Taurė vyno su sūriu". Kokteilis. Furšetas. Bufetas. Bufeto ir furšeto skirtumai. Kviestiniai pusryčiai. Arbatėlė. Ponių kava. Kviestinė vakarienė. Kviestiniai pietūs. Žurfiksas. Dalykiniai pietūs. Piknikas . "Savas butelis". Kiti priėmimai. Apranga. Aprangos reikalavimai. Aprangos socialumas. Smokingas. Frakas. Išeiginis ir vizitinis kostiumai. Išvados. Darbas iliustruotas paveikslėliais.

Ištrauka

Mūsų pasaulis yra suskirstytas į daugiau negu 180 valstybių. Valstybės remiasi teisės normomis, o tos, kurios jas pažeidžia, yra baudžiamos. Tačiau už valstybės ribų tokios teisės normos negalioja, ir kiekviena valstybė laisvai pasirenka arba tarptautinę anarchiją arba tarptautinę harmoniją. Su kitomis valstybėmis ji gali elgtis pozityviai ar negatyviai, taikiai arba agresyviai- netgi negatyvus, izoliacinis santykis gali būti naudingas arba žalingas, juk kiekviena valstybė yra bendrijos narė, tad ne tik jos veikla, bet netgi nieko neveikimas turi įtakos visai bendrijai.
Kiekviena valstybe, bendraudama su kita, siekia pirmiausiai paveikti jų tarpusavio santykius, kad jie atneštų kuo daugiau naudos. Valstybė nustato tokią politiką su kitomis valstybėmis, kad būtų sukurta pasaulio harmonija, išvengta karų ir turto naikinimo.
Šių dienų civilizacija, bent jau išsivysčiusiose šalyse, tarpvalstybinio bendravimo lygmeniu suniveliavo įvairių tautų papročius. Radosi bendras tarptautinis protokolas, reglamentuojantis, kaip sutikti, priimti ir išlydėti aukštus svečius, svarbias delegacijas, verslo partnerius, pasitarimų, konferencijų dalyvius. Pasaulinėje praktikoje vizitai yra skirstomi į oficialius, darbo, neoficialius ir tranzito.
Pagal tarptautinį protokolą įvairios vaišės, pobūviai, banketai vadinami priėmimais. Jie rengiami kokio nors asmens garbei, nacionalinių ar kalendorinių švenčių, sutarčių pasirašymo, vizitų, jubiliejų, įkurtuvių ir įvairiomis kitomis progomis.
Rašydamos šį darbą iškėlėme tokius reikalavimus ir tikslus:
1. Siekėme kuo daugiau sužinoti apie vizitus ir priėmimus;
2. Susipažinome su keliamais reikalavimais vizitams ir priėmimams;
3. Domėjomės šiai sričiai tinkama apranga;
4. Siekėme kuo glausčiau perteikti surinktą mūsų visų informaciją;
5. Surinkusios medžiagą siekėme padaryti atitinkamas išvadas.


Šiais, technikos, laikais labai lengva pamiršti, kad nesame vergai visų tų naujų įrenginių, kurie labai palengvina gyvenimą. Todėl asmeninis žmonių bendravimas tampa vis didesne vertybe. Kad ir kokiu tikslu apsilankytų svečiai,- ar jie būtų klientai, ar verslo partneriai,- jaučiame pareigą priimti juos maloniai.
Atsižvelgus į protokolo reikalavimus, nesunku sutikti svečią taip, kad jis pasijaustų deramai įvertintas, jaustųsi patogiai. Padarius klaidą gali kilti nesusipratimų, svečias gali pasijusti sumenkintas. Sutinkančiojo rangas ir pareigos turėtų atitikti svečio pareigas ir rangą, tačiau gali būti ir pakopa žemesni. Jeigu svečias atvyksta su žmona, jį sutinkančiam šeimininkų atstovui tai pat dera būti su žmona.
Sutinkant svečius oro uoste ar stotyje, šaunu įteikti gėlių visoms atvykusioms moterims. Ta proga reikėtų pasakyti, kad nuoširdus svečių sutikimas ir išlydėjimas gerina tarpusavio supratimą ir darbo atmosferą, todėl sutikti ir išlydėti svečius ar jų garbei surengti priėmimą derėtų pačiam vadovui. Visą kitą laiką svečiais gali rūpintis ir kiti šeimininkų atstovai.
Pasitinkant į kabinetą įžengusį svečią ar lankytoją reikia atsistoti, prieiti ir paspausti ranką. Gražu, jeigu užsienietį svečią mokame pasveikinti jo kalba,- tuo parodome dėmesį, rimtus ketinimus, pagarbą ir mandagumą. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2005-11-07
DalykasEtiketo referatas
KategorijaKita >  Etiketas
TipasReferatai
Apimtis21 puslapis 
Literatūros šaltiniai7
Dydis313.98 KB
AutoriusMilda
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas1
Švietimo institucijaKauno kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Sveciu sutikimas. Vizitai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 21 puslapis 
  • Kauno kolegija / 1 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą