Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Kita>Etiketas>Oficialių pokalbių telefonu etiketas

Oficialių pokalbių telefonu etiketas

  
 
 
123456789
Aprašymas

Įvadas. Pasisveikinimas. Prisistatymas. Kreipimasis. Pageidavimas. Padėka. Atsisveikinimas. Atsiliepimas telefonu. Kito asmens pakvietimas. Išvados.

Ištrauka

Retas kuris iš dirbančių įvairiose įstaigose, agentūrose, viešbučiuose bei organizacijose, nors dieną apsieina be telefono. Skambinimas darbo reikalais – kasdieninio gyvenimo dalis. Ne vienam gerai žinoma situacija: kelis kartus per dieną telefonu teiraujamės informacijos, tariamės dėl kainų, žaliavų ar prekių pristatymo terminų, pagaliau ieškome naujų klientų.
Net ir nedirbantiems dažnokai prisireikia skambinti į įstaigas ir organizacijas teiraujantis informacijos, ieškant darbo, tvarkant kitokius reikalus.
Tokie pokalbiai turi savas taisykles, tam tikrą frazių seką. Čia ypač svarbu tinkamai prisistatyti. Nuo pokalbio pradžios dažnai priklauso ir pati pokalbio eiga.

Skambinant iš savo įmonės ar organizacijos į kitą įmonę ar apskritai norint gauti tam tikros informacijos, privaloma tinkamai:
Pasisveikinti
Prisistatyti
Kreiptis
Reikšti pageidavimą
Padėkoti
Atsisveikinti

Įmonėje ar įstaigoje atsiliepiant telefonu reikia tinkamai:
Atsiliepti telefonu
Pakviesti kitą asmenį


Pradėdami bet kokį pokalbį, pirmiausia, žinoma, pasisveikiname. Tai mūsų kasdieninio gyvenimo norma. Pasisveikinimas telefonu mažai kuo skiriasi nuo kitų pasisveikinimo situacijų.
Dažniausiai sveikinamės atsižvelgdami į paros metą, t.y. labas rytas, laba diena, labas vakaras. Tai neutralūs, įprasti, vartotini visose gyvenimo sferose pasisveikinimai.
Pasisveikinimo žodžio labas reikšmės daugelis jau nebežino, jį vartoja neutraliai. Tuo tarpu ne tokį dažną pasisveikinimą gera diena galima traktuoti kaip statistiškai žymėtą. Jį vartojantis žmogus tarsi specialiai pabrėžia, kad linki gera. Jis turi tam tikrą emocinę motyvaciją, nėra jau toks neutralus.
Geriau vartoti neutralias pasisveikinimo frazes nei familiarius labas, sveikas, sveika.
Juk nėra taip sunku paskambinus į įmonę, įstaigą ar organizaciją pasisveikinti. Kartais ir paprasta pasisveikinimo frazė pakelia nuotaiką, nuteikia maloniam bendravimui. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-02-15
DalykasEtiketo referatas
KategorijaKita >  Etiketas
TipasReferatai
Apimtis6 puslapiai 
Literatūros šaltiniai1
Dydis13.23 KB
AutoriusAsta
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2004 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasAldona Skerstonienė
Švietimo institucijaVilniaus kolegija
FakultetasVerslo vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Oficialiu pokalbiu telefonu etiketas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 6 puslapiai 
  • Vilniaus kolegija / 2 Klasė/kursas
  • Aldona Skerstonienė
  • 2004 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą