Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Kita>Etiketas>Etiketas (3)

Etiketas (3)

  
 
 
12345678
Aprašymas

Įvadas. Etiketas. Pasirengimas pokalbiui dėl darbo. Pokalbis. Išvaizda. Kūno kalba.

Ištrauka

Žmogus yra visuomeninė būtybė, nuolat bendraujanti su kitais žmonėmis. Papročiais virtę bendravimo bei elgesio įpročiai ilgainiui įgauna tam tikrą tautinį savitumą, neatsiejamą nuo tautos kultūros požymių. Susiformavusias žmonių elgesio taisykles, apimančius išorinius tarpusavio bendravimo pasireiškimus, įprasta vadinti tarptautiniu žodžiu etiketas. Etiketas – tai konkrečios visuomenės priimtinos elgesio bei mandagumo taisyklės ir formos; tam tikros manieros, ceremonialai.
Dauguma mūsų įsitikinę, kad jie puikiai elgiasi, yra mandagūs žmonės. Galų gale jie visi buvo auklėti, taigi gali suprasti, kaip reikia gerai ir tinkamai elgtis draugijoje. Bet ar užtenka šių pagrindinių žinių norintiems kopti karjeros laiptais? Ar netrūksta elgesio sistemos, jei norime tvirtai žengti visuomeniniu – profesiniu parketu? Be gerų manierų šiandien kopti profesijos laiptais beveik neįmanoma. Kalbame ne tik apie žinojimą, kada ir kaip reikia elgtis pagal taisykles, bet ir apie tai, kad tas taisykles privalu įgyvendinti kaip savaime suprantamą dalyką. Etiketo galima išmokti ir paversti jį savo asmenybės dalimi. Tai savotiškas medis, iš kurio "pjaustomos" nuostabiausios karjeros.
Šiandieną, kai į gerą darbą kartais pretenduoja 250 norinčiųjų, turinčių pakankamą kvalifikacija, kiti kriterijai lemia, kas gaus vietą, o kas – ne. Varžybas dažnai lemia simpatijos veiksnys. Svarbiausia, kad žiežirba – kaip ir pirmojo pasimatymo metu – peršoka, koks paliekamas įspūdis ir tuo pačiu padedamas profesinės sėkmės kertinis akmuo. Ko šiandien nori personalo skyrių vadovai, - tai nusimanančių ir žavingų pretendentų, pasitikinčiu savimi ir malonios išvaizdos. Tačiau svarbiausias dalykas – kad žmonės būtų harmoningi, gerai jaustųsi fiziškai ir tai galėtų visiems parodyti. (Teusen, 1997, p. 9 )


Etiketas (pranc.. etiquette) – tai elgesio taisyklės ir formos.
Šiuolaikinio tarptautinio etiketo reikalavimai susiklostė per daugelį dešimtmečių, nors kiekvienos šalies etiketas gali turėti ir ypatumų. Jie pagrįsti istorinėmis, mentaliteto nacionalinėmis, religinėmis ir kitomis tradicijomis bei papročiais. Praktinė etiketo reikšmė yra ta, kad jis suteikia galimybę be ypatingų pastangų būti mandagiam bendraujant su skirtingomis žmonių grupėmis. Pagrindinai tarptautinio bendravimo etiketo elementai yra šie:
1. Kalbos kultūra. Tai ne tik nepriekaištingas gramatikos ir stilistikos mokėjimas, bet ir vulgarių žodžių, necenzūrinių posakių vengimas.
2. Nuoširdus mandagumas. Tai mokėjimas pasisveikinti, atsisveikinti, reikiamu laiku pasakyti "prašau", "būkite malonus", "atsiprašau", padėkoti už pagalbą, palinkėti labos nakties, gero ryto, gero apetito, sveikatos ir t.t.
3. Išvaizda. Bendraujant labai svarbu apranga. Gerą įspūdį svečiui palieka tvarkingai ir skoningai apsirengęs žmogus.
4. Gebėjimas palaikyti pokalbį. Kad būtum įdomus pašnekovas, neužtenka vien profesinių žinių. Reikai išmanyti savo šalies ir miesto istoriją, meno bei kultūros dalykus.
5. Gebėjimas valdyti savo neigiamas emocijas. Išsiauklėjęs žmogus neįsižeis dėl kito asmens netakto, su šypsena , ramiai išklausys pašnekovą, suteiks pagalbą ir pan.
Skiriamos kelios etiketo rūšys:
1. Tarptautinio bendravimo etiketas – pasaulyje paplitusių mandagumo taisyklių laikymasis bendraujant su užsieniečiais.
2. Diplomatinis etiketas - diplomatinių ir kitų oficialų asmenų elgesio taisyklės bendraujant tarpusavyje ir įvairiuose oficialiuose diplomatiniuose susitikimuose (vizitų, ir derybų metu, priėmimuose, prezentacijose, delegacijų susitikimose, palydose ir kt.).
3. Visuomeninis etiketas – labiausiai paplitusios tarpusavio bendravimo taisyklės.
4. Karo etiketas – karininkų ir kareivių, jūreivių ir kitų armijos žmonių elgesio visais gyvenimo atvejais formos ir taisyklės. (Misevičius, 1998, p 193)

Žmonių bendravimas reikalauja laikytis tam tikrų elgesio normų. Kitaip tariant, individo bendravimas visuomenėje turi tam tikrą norminį pobūdį, tai yra privaloma laikytis normų sistemos, etiketo. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-01-26
DalykasEtiketo referatas
KategorijaKita >  Etiketas
TipasReferatai
Apimtis8 puslapiai 
Literatūros šaltiniai0 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis16.19 KB
Autoriuseiko
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas1
Failo pavadinimasMicrosoft Word Etiketas (3) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 8 puslapiai 
  • 1 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą