Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Kita>Etiketas>Kalbos etiketas (4)

Kalbos etiketas (4)

  
 
 
123456789101112
Aprašymas

Kalbos etiketas. Sveikinimasis ir sveikinimas. Atsisveikinimas. Linkėjimai. Užuojautos bei paguodos žodžiai. Dėkojimas. Mandagumo žodeliai "prašom, prašau, prašyčiau". Pokalbis telefonu. Laiško rašymas. Kalbos etiketas moko tarpusavio bendravimo. Išvados.

Ištrauka

"Mokykla visų pirma siekia parengti ir subrandinti jauną žmogų aktyviam pilietiniam gyvenimui demokratinėje visuomenėje".(Bendrųjų programų "Pilietinės visuomenės pagrindų" skyrius) Šis teiginys nesvetimas ir vaikų darželiams. Dėl to daugiau dėmesio turėtų būti skiriama piliečio ugdymui mokykloje ir darželyje įvairiais aspektais – supažindinimui su kultūros vertybėmis, tradicijomis skatinant puoselėti gimtąją kalbą ir kt.
Kiekvienas žmogus, ką tik gimęs, jau pradeda mokytis kalbėti. Kalba lydi mus visą gyvenimą. Ją reikia aktyviai ir rūpestingai puoselėti nuo pat gimimo. Vaikai išmoksta kalbėti tik kalbant kitiems. Kiekvienas vaikas pradeda kalbėti skirtingu laiku. Bet kiekvienam reikia gero pavyzdžio, kad galėtų išmokti kalbėti.
Neįmanoma įsivaizduoti žmogaus be kalbos. Ar mes dirbame, ar mokomės, ar ilsimės,- visur reikalinga kalba. Tik kalba gali išreikšti mūsų mintis ir jausmus, įvardyti visus pasaulio daiktus. Tik ji suteikia galimybę bendrauti su kitais.
Vis dėlto tinkamai bendrauti reikia mokytis. Vieni kalba labai greitai, it žirnius beria žodžius, kiti labai lėtai, ilgai ieškodami tinkamo žodžio, treti – peršokdami nuo vieno dalyko prie kito.
Šiame darbe norėčiau atkreipti dėmesį į elementariausius kalbos etiketo dalykus, jų mokymą ikimokyklinėje įstaigoje ir pradinėse klasėse. Pasidalinti sava patirtimi, kaip skatinu vaikus bendrauti, kalbėti, kaip sprendžiu kylančias problemas. Vaikas mokosi nuolat bendraudamas šeimoje, su draugais, auklėtoja, mokytojais, klausydamas ar žiūrėdamas radijo, televizijos laidas. Į darželį ir mokyklą ateina jau turėdamas šeimoje ir gimtojoje aplinkoje įgytų žinių ir įpročių. Darželis ir mokykla šią vaiko patirtį gilina ir plėtoja.

Susiformavusias žmonių elgesio taisykles, apimančias išorinius tarpusavio bendravimo pasireiškimus, vadiname tarptautiniu žodžiu etiketas (iš prancūzų kalbos eti uette ).Senais laikais monarchų rūmuose etiketas reiškė griežtai nustatytą tvarką ir elgesį.
Dabar etiketas – tai papročiais virtusios žmonių elgesio taisyklės. Svarbi etiketo dalis yra kalbos etiketas. Kreipiantis, prašant, atsiprašant, dėkojant, linkint, pasisveikinant, atsisveikinant ir pan. reikia vartoti savus tradicinius mandagumo žodžius ar pasakymus – ir vartoti tinkamai: ten, kur dera. Kultūringas elgesys visada yra susijęs su mandagumo žodžiais. Vieni šnekamosios kalbos mandagumo žodžiai yra pagarbesni, iškilmingesni, skirti vyresnio amžiaus arba aukštesnės visuomeninės padėties žmonėms, kiti – neutralūs, treti vartotini tik bendraujant su artimais maždaug to paties amžiaus ir visuomeninės padėties žmonėmis. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-01-20
DalykasEtiketo referatas
KategorijaKita >  Etiketas
TipasReferatai
Apimtis11 puslapių 
Literatūros šaltiniai7
Dydis17.28 KB
AutoriusJurantas
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas0
Švietimo institucijaMarijampolės kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Kalbos etiketas (4) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

  • 2017-01-17 IP: 213.226.131.133
    evaldas sako

    liuks

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 11 puslapių 
  • Marijampolės kolegija
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą