Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Kita>Etiketas>Skandinavijos šalys

Skandinavijos šalys

  
 
 
12345678910111213141516171819202122
Aprašymas

Skandinaviškos (Šiaurės Europos) kultūros. Švedija. Kelios pastabos apie Švediją ir švedus. Bendra apžvalga. Mokslas ir švietimas. Pagrindinės kultūros kryptys. Supažindinimas. Fizinis sveikinimosi stilius. Bendravimo būdai. Elgesys viešose vietose. Punktualumas. Apranga. Pakartotinės porcijos. Namuose, restorane, darbe. Verslo etiketas. Šiaurės kultūros: Norvegija ir Danija. Norvegija. Kelios pastabos apie Norvegiją ir norvegus. Bendra apžvalga. Politika ir valdžia. Mokslas ir švietimas. Religija ir demografija. Pagrindinės kultūros kryptys. Kalba ir pagrindiniai posakiai. Pagarbūs kreipiniai į vyrus, moteris, vaikus. Bendravimo būdai. Apranga. Valgiai ir gėrimai. Gėrimai ir tostai. Dovanos. Šventės ir nedarbo dienos. Danija. Kelios pastabos apie Daniją ir danus. Bendra apžvalga. Pagrindinės kultūros kryptys. Kalba ir pagrindiniai posakiai. Mostai ir skaičiavimas. Elgesys viešose vietose. Arbatpinigiai. Bendravimo būdas. Apranga. Valgiai ir gėrimai. Elgesys prie stalo. Dovanos.

Ištrauka

Trys šalys - Švedija, Danija ir Norvegija - yra giminingos kalba, kultūra bei etnine sudėtimi ir todėl sudaro Skandinavijos šerdį: į didžiąją Skandinaviją taip pat įeina Islandija, Farerų salos ir Grenlandija. Siaurės kultūras pradėsime nagrinėti nuo didžiausios šalies - Švedijos, ir, aiškindami visą skandinavų kultūrą, remsimės švedų kultūra. Atskirame skyriuje bus kalbama apie Norvegiją bei Daniją kaip skandinaviškosios temos variantus.
Kelios pastabos apie Švediją ir švedus
Švedija ir Danija šiame regione buvo istorinės varžovės, kartais susiremdavusios kruvinuose konfliktuose. Tad nors tam tikros elgesio normos, vertybės bei etiketas yra bendri daugumai skandinavų, užsieniečiams svarbu suvokti tarp jų esančius skirtumus. Nepainiokite danų, švedų ir norvegų vienų su kitais; tame regione esama aiškiai juntamų skirtumų. Kiti šiauriečiai švedus laiko aristokratiškais žemvaldžiais, norvegus netašytais, gal net nekultūringais konservatoriais, o danus - agresyviais individualistais (regione, garsėjančiame tvirtomis socialinės rūpybos sistemomis); žinoma, tai stereotipinės sampratos, tačiau padedančios suvokti tam tikrus skandinavų elgesio skirtumus.
Pašaliečio akiai atrodo, jog švedai (ir visi skandinavai) tvirtai tiki socialine apsauga, o asmens vaidmuo tokioje sistemoje kiekvienoje šalyje vis kitoks. Prieš kelerius metus viename straipsnyje Economist žurnale švedai buvo pavadinti mėlynakiais, šviesiaplaukiais japonais, šitaip pabrėžiant sąsają tarp stiprios grupinės orientacijos Japonijoje ir tokios pat tvirtos nuostatos Švedijoje, kad didžiausia asmens pareiga yra rūpintis kitais. Dera pabrėžti, kad Švedijoje, kaip šiandieną ir daugelyje Europos šalių, peržiūrimi įsipareigojimai socialinės apsaugos sistemai, nes šios sistemos kaina yra sunki našta šalies ekonominei plėtrai. Nors tokios socialinės apsaugos sistemos nauda akivaizdi (dauguma skandinavų ją vertina: už ją noriai moka didelę kainą ir netgi dar aukštesnius mokesčius), nemažai daliai žmonių, ypač jaunimui, be abejo, stinga motyvacijos bei paskatų visuomenėje, kur žmogaus dedamos pastangos tarsi ir nenulemia jo gyvenimo. Plačiai išreklamuotas "švediškas vidurio kelias" tarp kapitalizmo ir socializmo, sukūręs stabilią viduriniąja klasę, daugeliui užtikrina gyvenimo poreikių patenkinimą, tačiau nedaug galimybių suteikia asmeninei pažangai. Šios problemos švedų, kaip ir kitų skandinavų, laukia artimoje ateityje.
Bendra apžvalga
Mokslas ir švietimas
Švedijoje mokslas yra privalomas iki penkiolikos metų pagrindinėje mokyk¬loje Grundskola. Grundskolą sudaro trijų pakopų mokyklos : Lagstadiet (pradinė mokykla - nuo septynerių iki devynerių metų amžiaus); Mellanstadiet (vidurinioji mokykla - nuo devynerių iki dvylikos metų amžiaus) ir Hogstadiet (tarpinė mokykla - nuo trylikos iki penkiolikos metų amžiaus). Po Grundskolos mokiniai renkasi arba profesinę vidurinę mokyklą, arba akademinę vidurinę mokyklą (Gymnasieskolan), kuri juos parengia stoti į Universitetą (universitetą). ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-01-30
DalykasEtiketo referatas
KategorijaKita >  Etiketas
TipasReferatai
Apimtis20 puslapių 
Literatūros šaltiniai0
Dydis39.61 KB
AutoriusDmitrij
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas12
Švietimo institucijaMažeikių "Jaunystės" vidurinė mokykla
Failo pavadinimasMicrosoft Word Skandinavijos salys [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 20 puslapių 
  • Mažeikių "Jaunystės" vidurinė mokykla / 12 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą