Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Kita>Etiketas>Etiketo reikšmė įvaizdžio formavime

Etiketo reikšmė įvaizdžio formavime

  
 
 
1234567
Aprašymas

Etiketo reikšmė įvaizdžio formavime.

Ištrauka

Tyrimai patvirtina, kad rastum gerą darbą, padarytum karjerą ar siektum pergalių verslo pasaulyje, daug lemia ne tik kvalifikacija, patirtis, bet ir įvaizdis bei geros manieros. Blogas įvaizdis bei etiketo taisyklių neišmanymas gali sugriauti ateities planus, sugadinti reputaciją. Galbūt daugelis norėtų, kad juos vertintų pagal tuos rezultatus, kurių jie pasiekė, o ne pagal nereikšmingus, nesvarbius, paviršutiniškus faktorius, pavyzdžiui, išorę. Tačiau šiandieninėje visuomenėje pirmiausia mes patys esame svarbiausių savo minčių išraiškos instrumentais. Mūsų išorinis "apvalkalas", ar būdas, kaip pristatote save, daug pasako žmonėms apie tai, kaip vertiname save, kaip gerbiame kitus, atskleidžia požiūrį, kūrybingumą ir profesionalumą. Mūsų drabužiai, pasitempimas, balsas ir elgesys gali daug pasakyti apie mus jau pirmosiomis pokalbio akimirkomis. Šių savybių pagalba mes apsvarstome, ar tinkame vienas kitam ir sprendžiame apie kito žmogaus savybes, visuomeninę padėtį, išsilavinimą ir sugebėjimus. Jeigu rengsimės per daug kasdieniškai ir blankai, ar gali žmonės pamanyti, jog esame kūrybingi? Mūsų balsas skamba nedrąsiai ir nuleidžiame kalbėdami akis žemyn, ar neatrodysime, kad nepasitikime savimi? Jei gertume eidami gatve vyną ar šampaną, ar galėtume sukelti rimto žmogaus įspūdį? Mūsų išvaizda, kalbos manieros bei etiketo taisyklių išmanymas - visa tai suteikia gyvą informaciją apie tai, kas mes, kokie mes, ko mes verti ir tam tikru mastu netgi apie tai, ką galime pasiekti. Įvaizdis padeda mums sudaryti gerą nuomonę ne tik aplinkiniams, bet ir sau pačiam. Sėkmingas įvaizdis turi įtakos mūsų savijautai. Jis kelia savigarbą, pasitikėjimą, o tai skatina dirbti našiau. 93 procentai darbdavių tvirtina, jog svarbiausias veiksnys įsidarbinant – pirmo įspūdžio sudarymas. Svarbiausios gero įvaizdžio priemonės: komunikaciniai sugebėjimai, valyvumas, išvaizda, geros manieros. Įvaizdį reikia nuolat tobulinti ir nepamiršti kad tai, kas būdinga vienai kultūrai nebūtinai tiks kitai. Neišmanymas kultūrinių skirtumų sukelia daug nesusipratimų. Kaip pavyzdį galime panagrinėti kinų kultūrą. Taigi jeigu jūs susiruošėte i šią šalį verslo reikalais, galite būti tikri, jog gero įvaizdžio nesudarysite jei nežinosite kai kurių specifinių šios šalies bruožų ir įsitikinimų. Pirmiausia verta prisiminti, jog spalva kinams labai svarbi. Jeigu ateisite su žalia skrybėle, tai reikš, jog jūsų žmona ar vyras yra neištikimas. O balta skirta laidotuvėms. Taip pat šioje šalyje svarbu neatsilikti nuo mados. Tai visiškai nereiškia, kad turite pirkti brangų apdarą- pakaks kelių detalių, kurios atskleis, kad jūs žinote naujausios mados tendencijas.
Drabužiai yra vienas iš svarbiausių įvaizdžio kūrimo faktorių. Ne veltui lietuvių liaudies išmintis sako, jog sutinkame pagal drabužį, o išlydime pagal protą. Kai kurie darbdaviai nurodo, ką ir kaip vilkėti, todėl yra nesunku apsirengti. Turi vieną uniformą ir visuomet darbe atrodai tvarkingai. Tačiau šių dienų situacijoje tai greičiau išimtis negu taisyklė. Dauguma kitų profesijų atstovų kasdien stovi prieš drabužių spintą ir bando sukombinuoti tobulą darbui tinkantį stilių. Bet kam šitiek svarstymų dėl, atrodytų, tokių savaime suprantamų dalykų kaip tinkami rūbai ar geras kirpimas? Ar tai – ne individualaus skonio reikalas? Aišku, kad taip, tačiau dėl skonio šiuo atveju galima ginčytis, todėl vis daugiau įmonių skundžiasi savo darbuotojų skonio stoka. Nekreipti dėmesio į drabužius – naujas fenomenas, kuris sakyte sako, kad dauguma darbuotojų nejaučia stiliaus. Ypač vasarą išnyksta gero skonio ribos: pamirštama, jog margaspalviais drabužiais, dažnai tinkančiais tik paplūdimiui ar laisvalaikiui, nederėtų dėvėti darbo vietoje.
Drabužiai kuria žmogų, o apranga daro karjerą. Toks bent yra vadybininkų konsultantų šūkis, kurie drabužiams darbe skiria ypatingą vietą. Anot jų, šiandieninė verslininkė privalo turėti dvi drabužių spintas – vieną darbui, kitą – vakarui ir savaitgaliams. Pačiame karjeros laiptelių viršuje stovinti moteris turėtų nešioti tik neryškių spalvų sukneles ir kostiumėlius, gerai gulinčias kelnes, tvarkingus, prižiūrėtus batus bei (nesvarbu, kokia oro temperatūra) – kojines ar pėdkelnes. Atrodytų nuobodu ir nereikšminga ir kyla klausimas: negi šių dienų dirbančios moterys nebeturi ko daugiau pasiūlyti? Negi madingas ekstravagantiškumas reiškia karjeros pabaigą? Žinoma, ne, tačiau kiekviena mūsų turi pripažinti tam tikras drabužių vilkėjimo taisykles, kadangi leidžiama vilkėti ne tik tai, kas patinka, o ir kas tinka pačiai moteriai. Skonis yra skonis, bet būtent čia kai kurioms damoms dar reikia padėti. Knygos ir žurnalai mados ir stiliaus konsultavimo klausimais leidžiami milijoniniais tiražais. Tačiau tinkamų vilkėti visoms profesijoms ir veiklos rūšims rūbų sąrašo sudaryti neįmanoma. Reikalavimai – per daug individualūs, darbo situacijos – per daug specifinės. Lengva pasislėpti biure pilkai pelytei (tai nereikalauja fantazijos), o plaukti prieš srovę yra sunku ir dažniausiai neapsimoka. Sudėtingo drabužių klausimo esmė - ne kažkokio vieno apibrėžto drabužių stiliaus propagavimas, o ir skatinimas turėti drąsos savo individualybei parodyti. Svarbiausia tinkamo profesinio drabužio sąlyga – geras skonis ir tam tikra savikritikos porcija. Kad ir koks būtų didelis madingų drabužių pasirinkimas, ne kiekvienai moteriai viskas tinka. Taigi reikia įvertinti save, susitaikyti su savo trūkumais – pirmas žingsnis teisinga kryptimi. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-02-22
DalykasEtiketo referatas
KategorijaKita >  Etiketas
TipasReferatai
Apimtis6 puslapiai 
Literatūros šaltiniai7
Dydis14.34 KB
AutoriusIndre
Viso autoriaus darbų4 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaVytauto Didžiojo Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Etiketo reiksme ivaizdzio formavime [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 6 puslapiai 
  • Vytauto Didžiojo Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą