Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Kita>Etiketas>Viešos kalbos rengimo etiketas

Viešos kalbos rengimo etiketas

  
 
 
12345678910
Aprašymas

Oficiali vieša kalba. Neoficiali vieša kalba. Asmeninis pokalbis. Instruktažas. Seminaras. Susirinkimas. Pokalbis telefonu. Televizinė konferencija. Nesinervinimas. Tinkamas balsas. Tinkami žodžiai. Naudojimasis gestais ir mimika. Užrašai. Patalpa. Pagrindai: pasirengimas. Pagrindai: planas. Pradžia: parengtiniai veiksmai. Vidurinė dalis: parengtiniai veiksmai. Pabaiga: parengtiniai veiksmai. Vaizdinės priemonės. Demonstravimo priemonės.

Ištrauka

Kiekvieną savo gyvenimo dieną mes bendraujame, giname idėjas, prieštaraujame joms arba tiesiog jas perprantame. Kūdi¬kiai patraukia dėmesį riksmu,stipriausia nepasitenkinimo išraiška. Riksmu gimusysis pasveikina pasaulį, riksmu atsako į visus būties nesklandumus. Tuo tarpu tėvai perteikia ramybę ir nuramina raminamaisiais garsais. Kad ir kur būtume - namie, mokykloje, universitete, klube, sporto aikštėje ar įstaigoje,- privalome bendrauti su aplinkiniais.
Privalome išsiugdyti sugebėjimą dėstyti savo argumentus taip, kad būtų daugiau galimybių susilaukti sėkmės. Nesvarbu, ar prašytume daugiau kišenpinigių, ar aiškintumės dėl atidėliojamų namų darbų, ar prašytu¬me merginos rankos, ar siūlytume milijoninę įmonių jungimosi kainą. Visais atvejais vienodai patraukiamas dėmesys, perteikiamos mintys ir siekiama trokštamų rezultatų.
Dauguma iš mūsų kasdieniame gyvenime visa tai daro gana sėkmingai. Mes esame iškalbingi, įdomūs žmonės - bent jau savo draugams ir artimiesiems - ir sugebame "nepabrukti uodegos" klasėje, tarp namiškių, bare ir kitose įstaigose.
Tačiau kada mums tenka daryti pranešimą oficialiame susirinkime arba dar svarbiau - kai privalome grupei žmonių ką nors greitai išaiškinti,- kai kurie iš mūsų visai prarandame pasitikėjimą savimi. Kiti per daug nesibaimina kalbėti viešai, bet nėra pasirengę pasinaudoti tuo, kas yra būtina, kad viskas eitųsi tinkamai. Ir tiems, ir kitiems išeina vienodai: prastas pasirodymas ir dėl to savigarbos praradimas.
Pasimokykime tai taisyklingai padaryti. Galbūt Jums pavyks išlikti savimi kalbant žmonių grupei ir būtent tolimesniuose puslapiuose paminėti patarimai ir pastabos suteiks pasitikėjimo tai padaryti.

...vieša kalba yra toks darbas, kaip stovėti futbolo vartuose...


Prisiminkite nuostabų muzikos kūrinį. Gera kalba, geras pasisakymas - nesvarbu ar ilgas, ar trumpas - yra tas pats. Jis turi ne tik pradžią, vidurį ir pabaigą -įžangą, pagrindinę dalį ir finalą, -bet ir visą elementų įvairovę. Vieni muzikos kūriniai ramūs, mąslūs, introspektyvūs; kiti intriguojantys, jaudinantys; kai kurie paprasti, kai kurie didingi, pompastiški, tačiau visi žadina emocijas ir intelektą ir suteikia klausytojui pasitenkinimą. Lygiai kaip įvairi yra muzika, labai įvairi gali būti ir vieša kalba.
Sėkmę atneš kruopštus tyrinėjimas, mąsty¬mo originalumas ir gebėjimas įpiršti naujas idėjas įdomiai, o jei būtina, tai ir jaudinančiai. (Gal reiks ir truputė¬lio sėkmės!)
Sėkmin¬gas idėjos ar keleto idėjų arba pasiūlymų pateikimas kolegoms turi reikšmės įvykiams ir tarpusavio santykiams, paveikia konkrečią situaciją arba komandos bendrąją sėkmę ir moralę. Bet kurio lygio viešą kalbą turi sudaryti šie kompo¬nentai: Jums ir Jūsų auditorijai yra aiški renginio paskirtis, arba tikslas; Jūs suprantate savo klausytojų poreikius; Jūs išmanote savo dėstomą dalyką; Jūs iš anksto susiplanavote savo kalbą; Jūs kaip reikiant parepetavote; Jūs pasitikite savimi.
Pirmiausia išsiaiškinkime, ką turime galvoje sakydami " viešoji kalba". Viešosios kalbos rūšys gali būti :
Oficiali vieša kalba. Nors būtent oficiali vieša kalba iškyla atminty, kai pagalvojame apie viešą pasisakymą, visgi ši rūšis naudojama mažiausiai. Oficiali vieša kalba paprastai yra didelei auditorijai skirta kalba arba paskaita konkrečia tema. Ją gali pristatyti konferen¬cijos ar seminaro vedėjas, ir tokiuose renginiuose viešų kalbų gali būti daug. Tokia vieša kalba yra lengviausia, nes pranešėją reguliuoja posėdžio darbų tvarka ir jam nėra ko per daug bijoti kokių nors trukdymų.
Neoficiali vieša kalba.Mūsų laikais dauguma viešų kalbų verslo pasaulyje yra neoficialūs reikalai su mažomis grupėmis, kurios skatinamos dalyvauti aktyviai. Neoficialus pasisakymas aprėpia visus oficialiojo reikalavimus su papildoma našta kalbėtojui atrodyti atsipalaidavusiam, išliekant budriam ir besivaldančiam. Tiek oficialiojo, tiek neoficialiojo pasisakymo objektas turi būti auditorijos suprati¬mo apie dalyką arba to dalyko išmanymo papildymas. Neturi būti reikalaujama iš klausytojo jokios konkrečios veiklos.
Asmeninis pokalbis. Galimybių tokiai viešai kalbai pasitaiko daugiausia. Svarbiausia tai, kad asmeniniai pokalbiai vyksta kaip paprastieji kasdieniniai, bet gali būti įvairaus oficialumo lygio, priklausomai nuo pašnekovo statuso ir poreikių. Daugelis nelaiko asmeninės viešos kalbos viešąja ir kaip tik dėl to nepatiria tokios baimės kuri būdinga susitikus su grupine auditorija.Taigi čia reikalingi visi sugebėjimai sėkmingai pasakyti viešąją kalbą. O kadangi juos reikia taikyti pokalbiui, tai tam tikra prasme yra dar sudėtingiau. Geras kalbėtojas gali padaryti įspūdį klausytojui savo asmenybe ir manieromis.
Instruktažas. Instruktažai paprastai apima specifinį klausimą ir skiriami pranešti auditorijai apie konkretų procesą ar veiksmą bei kaip klausytojai privalo tą veiksmą atlikti. Veiksmingas instruktažas užtikrina, kad kiekvienas komandos narys visiškai supras veiksmų programą ir savo vaidmenį pasiekti sėkmei. Paprastai būna daugybė progų patikrinti, ar priemonės supras¬tos, ir užduoti klausimų- ar apie finalines rungtynes, ar apie priešo stovyklos puolimą. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-04-21
DalykasEtiketo referatas
KategorijaKita >  Etiketas
TipasReferatai
Apimtis9 puslapiai 
Literatūros šaltiniai9
Dydis38.59 KB
Autoriusjolke
Viso autoriaus darbų6 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas1
Švietimo institucijaLietuvos sveikatos mokslų universitetas
FakultetasMedicinos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Viesos kalbos rengimo etiketas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 9 puslapiai 
  • Lietuvos sveikatos mokslų universitetas / 1 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą