Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Kita>Etiketas>A. Lydeka "Etiketas kiekvienam"

A. Lydeka "Etiketas kiekvienam"

  
 
 
1234567
Aprašymas

Knygos analizė, supažindimas su etiketu. Etiketo svarba karjerai bei pajamoms. Susipažinimas ir pasisveikinimas. Automobilyje. Pokalbiai telefonu. Reikalavimai rūkymo procesui. Elgesys prie stalo. Stalo įrankiai ir serviravimas. Tostai ir sveikinimo kalbos. Vynas, šampanas, taurės. Gėlės ir dovanos. Aprangos reikalavimai.

Ištrauka

Neišmokus gerų manierų neįmanoma padaryti karjeros. Šiandien, gyvenant itin judriame ir permainingame pasaulyje, karjerai daryti reikia kaip niekad daug žinių ir gūdžių, mokėti neprarasti takto ir pasitikėjimo savimi. Tarpusavio santykių kultūros taisyklės ypač svarbios šiandien, kai vis daugiau šalių pasirenka laisvosios rinkos kelią. Norint pasiekti verslo ar karjeros sėkmę, būtina žinoti bent pagrindinius protokolo reikalavimus – tik tada galima išvengti keblių situacijų ar net kuriozų. Protokolo laikymasis padeda laisvai jaustis oficialiose situacijose, žinoti , ko iš mūsų tikimasi, kaip reiki9a elgtis, kad neįžeistume žmonių, su kuriais bendraujame.

2. SUSIPAŽINIMAS IR PASISVEIKINIMAS

SUSIPAŽINIMAS

Supažindinant daromas skirtumas tarp moterų ir vyrų, jaunų ir pagyvenusių, ištekėjusių ir netekėjusių, aukštesnės ir žemesnės visuomenės padėties asmenu ir t.t.

Pagrindiniai požymiai, į kuriuos būtina atsižvelgti pristatant vieną žmogų kitam, taip pat ir kitose situacijose, yra šie:
• Lytis (moteriai pristatomas vyras)
• Amžius (jaunuolis pristatomas pagyvenusiam žmogui)
• Pareigos, laipsnis ir pan. ( aukštesnio rango asmeniui pristatomas žemesnio rango asmuo ir t.t.)


Kai pristato trečias asmuo, šalims paprasčiausiai dera pasakyti "laba diena" arba "labas vakaras", nelygu paros metas, ir " malonu susipažinti".
Prisistatant patiems, iš pradžių vyras (moteriai) arba rangu žemesnis asmuo pasisako kas esąs ir laukia, kol jo pašnekovas (pašnekovė) taip pat prisistatys ir pasisveikins.


PASISVEIKINIMAS

Pasisveikinimu prasideda diena ar pokalbis. Sutiktą artimą ar pažįstamą žmogų visada sveikiname. Sveikinamės nuoširdžiai ir maloniai. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasEtiketo referatas
KategorijaKita >  Etiketas
TipasReferatai
Apimtis5 puslapiai 
Literatūros šaltiniai0
Dydis11.43 KB
Autoriusindre
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas1
Švietimo institucijaKlaipėdos valstybinė kolegija
FakultetasSveikatos mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word A. Lydeka Etiketas kiekvienam [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 5 puslapiai 
  • Klaipėdos valstybinė kolegija / 1 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą