Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Kita>Etiketas>Germanų kultūrų šalių etiketas

Germanų kultūrų šalių etiketas

  
 
 
12345678910111213141516
Aprašymas

Įvadas. Vokietija. Kelios pastabos apie Vokietiją ir vokiečius. Pagrindinės kultūros kryptys. Požiūris į laiką ir rizikos baimė. Bendravimas ir kalbos ypatumai. Sveikinimasis ir supažindinimas. Vokietijos verslo etiketas. Santykiai tarp vadovų ir pavaldinių. Bendradarbiavimas. Austrija. Kelios pastabos apie Austriją ir austrus. Bendravimas. Išvados.

Ištrauka

Verslo etika - tai etikos kodeksų kūrimas verslo organizacijose, įmonėse ir bendrovėse, visuomenės priimtų etiketo taisyklių taikymas, moralinio švietimo ir pilietiškumo ugdymo gerinimas. Be to, tai ir machinacijų versle atskleidimas bei viešas paskelbimas, vartotojų interesų gynėjų, "žaliųjų" ir kitų organizacijų veiklos aktyvinimas prieš aplinkos teršimą, nesaugius produktus ir kt. Beje, literatūroje sutinkame ekonominės etikos terminą (jos pradininkas buvo JAV verslininkas Henry Fordas). Tokia etika būdinga bendrovėms, pasižyminčioms aukšta darbo kultūra ir efektyvumu, gerais darbuotojų atlyginimais, moksliniais gamybos organizavimo metodais, partnerių atsakomybe, sutvirtinta ne tik sutartimi, bet ir verslininko garbės žodžiu. Tad verslo etika yra platesnės prasmės etikos sritis nei ekonominė etika.
Etika moko trijų dalykų:
1. Ką reiškia būti žmogumi?
2. Kas yra asmens gyvenimas (ar žmogaus gyvenimas turi prasmę)?
3. Koks yra vieno individo santykis su kitais ir su gamta?
Profesinėje etikoje yra vartojamos asmeninės ir kolektyvinės dorovinės atsakomybės sąvokos, kurios yra glaudžiai susijusios tarpusavyje. Ypatingą vaidmenį vaidina asmeninė atsakomybė, kad žmogus įgautų pareigingumą ir kitas taurias asmenybės savybes. Mokslininkai skiria individualiąją etiką (t.y. asmens moralę) ir struktūrinę etiką, kuri suprantama kaip bendravimo ir socialinės kultūros rezultatas (tai visuomenės dorovės normų laikymasis).
Išskiriami keturi glaudžiai tarpusavyje susiję žmonių etiško bendravimo lygmenys : moralumas; dorovė; teisė; tikėjimas.
Vokietijoje hierarchija turi būti gerbiama, taigi kiekvienas turi tam tikrą nustatytą gyvenimo kelią, kurio turi laikytis pagal užimamą padėtį visuomenėje ir darbe. Kiekvienam privalu paisyti griežtų įsakymų grandinės. Iš viršininkų tikimasi vadovavimo, informacijos paskirstymo ir sprendimų priėmimo; pavaldiniai turi tiekti išsamią informaciją ir vykdyti tai, ką nusprendžia viršininkai.
Austrija yra atskira šalis ir tauta su skirtinga istorija. Iš esmės Austrijoje šiandien egzistuoja formalesnė, struktūriškesnė konservatyvesnė kultūra nei Vokietijoje. Ta prasme ji yra mažiau lanksti, pasižyminti ritualais ir "senamadiška". Manoma jog nebūtina ką nors besąlygiškai keisti vien tam, kad būtų pakeista, o priežastys, dėl kurių kažką reikia daryti kitaip, nei tai buvo daroma ligi šiol, jeigu nėra aiškios ir akivaizdžios, turi būti pateikiamos dar ir dar kartą. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-10-31
DalykasEtiketo referatas
KategorijaKita >  Etiketas
TipasReferatai
Apimtis14 puslapių 
Literatūros šaltiniai4
Dydis25.91 KB
AutoriusSilvija
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas1
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasEkonomikos ir vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Germanu kulturu saliu etiketas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 14 puslapių 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą