Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Kita>Etiketas>Prancūzijos kultūros ypatumai

Prancūzijos kultūros ypatumai

  
 
 
12345678910111213141516
Aprašymas

Prancūzijos kultūros ypatumai. Bendra Prancūzijos apžvalga. Pagrindinės Prancūzijos kultūros kryptys. Žmonių bendravimas visuomenėje. Prancūzų požiūris į laiką ir riziką. Prancūzų visuomenės bendravimas su pasauliu. Kalba - prancūzų kultūros simbolis. Supažindinimas ir fizinio sveikinimosi stiliaus ypatumai. Prancūzų bendravimo būdai. Elgesys viešose vietose. Aprangos ypatumai Prancūzijoje. Valgiai, gėrimai ir elgesys prie stalo prancūzų kultūroje. Patarimai kaip būti geru svečiu ar šeimininku. Šventės ir nedarbo dienos. Verslo etiketo ypatumai Prancūzijoje.

Ištrauka

Kaip ir kiekviena tauta turi savo kultūros ypatumus, taip ir Prancūzijos gyventojai turi tam tikrus kultūros aspektus, kurie skiriasi nuo kitų tautų kultūrų. Dažnas keliautojas pasakytų, kad pancūzai nėra draugiški, arogantiški ir atsisako kalbėtis anglų kalba. Tačiau jie tai daro ne todėl, kad apsunkintų turistų gyvenimą, o todėl, kad prancūzai dažnai klaidingai supranta tam tikrus kultūros aspektus, kurie dažnai lemia tam tikrus konfliktus, ypač su amerikiečių kultūra.
Prancūzija yra viena iš didžiausių Vakarų Europos valstybių, kuri yra išsidėsčiusi Europos šiaurės ir pietų takoskyroje, todėl galima teigti, kad prancūzų elgsena yra savotiškas lotyniškosios ir europietiškosios elgsenos lydinys. Taigi prancūzų elgsenai būdingi įgimti prieštaravimai, pabrėžiant racionalaus proto svarbą, jie gali būti labai ūmūs ir emocionalūs, pasisakydami už individo laisvę, kartu jie yra labai priklausomi nuo kitų pritarimo, ypač vyresniųjų, tačiau labai retai jų elgsenoje galima rasti logiškumo ir pastovumo.


Politika ir valdžia. Prancūzija – parlamentinė Respublika su parlamentine sistema. Įstatymų leidžiamoji institucija yra Tautos susirinkimas, susidedantis iš dviejų rūmų, taip pat yra prezidentas – renkamas tiesiogiai tautos, ir ministras pirmininkas – daugumos įstatyminis lyderis. Šioje šalyje egzistuoja dvi didžiausios partijos, kurios atstovauja kairiesimes ir dešiniesimes, be to, tarp jų yra daug nedidelių partijų. Neseniai prancūzai pasiūlė santarvės mintį, pagal kurią prezidentas ir ministras pirmininkas, priklausantys opozicinėms partijoms, dalijasi vykdomąja valdžia.
Mokslas ir švietimas. Prancūzijos mokslo ir švietimo sistema yra griežta ir dažnai sunkių išbandymų reikalaujantis išgyvenimas daugeliui moksleivių bei studentų. Po aukštosios mokyklos arba licėjaus prancūzų studentai laiko le Bac – bakalauro egzaminą: jis yra privalomas baigiant licėjų ir paprastai yra sunkus. Taip pat studentai patys renkasi testą, kuris lemia, kokiame universitete, jei išvis bus tokia galimybė, jie studijuos. Aukšti tarnybų postai šioje šalyje rezervuojami baigusiems les grandes Ecoles elitinės grupės mokyklas, kurios rengia asmenis vyriausybinėms ir valdžios institucijoms, verslo, finansų ir mokslo įstaigoms.
Religija ir demografija. Prancūzija turi ofizialiąją valstybinę religiją – Romos katalikų, tačiau yra žymių protestantų, žydų ir musulmonų bendruomenių, pastarųjų padaugėjo šioje šalyje dėl masinės imigracijos iš buvusių Prancūzijos kolonijų Šiaurės ir Vakarų Afrikoje. Taip pat pestebimas prancūzų gyventojų skaičiaus mažėjimas, kuris pastebimas ir daugelyje kitų Vakarų Europos šalių. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasEtiketo referatas
KategorijaKita >  Etiketas
TipasReferatai
Apimtis12 puslapių 
Literatūros šaltiniai0
Dydis25.82 KB
Autoriusruslanas
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaŠiaulių valstybinė kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Prancuzijos kulturos ypatumai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 12 puslapių 
  • Šiaulių valstybinė kolegija / 3 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+2
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą