Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Kita>Etiketas>Užsienio valstybių delegacijų priėmimo protokoliniai klausimai

Užsienio valstybių delegacijų priėmimo protokoliniai klausimai

  
 
 
123456789101112
Aprašymas

Įvadas. Protokolo funkcijos. Oficialūs vizitai. Darbo vizitai. Protokolinis pokalbis. Neoficialūs vizitai. Tranzitiniai vizitai. Vizitų programos. Pavyzdys.

Ištrauka

Šių dienų civilizacija, bent jau išsivysčiusiose šalyse, tarpvalstybinio bendravimo lygmeniu suniveliavo įvairių tautų papročius. Radosi bendras tarptautinis protokolas, reglamentuojantis, kaip sutikti, priimti ir išlydėti svečius, svarbias delegacijas, verslo partnerius, pasitarimų, konferencijų dalyvius.
Paprastai būsimo vizito laikas, trukmė, aptartini klausimai suderinami iš anksto, iki smulkmenų nustatoma dienotvarkė ir darbotvarkė, iš anksto gaunamas atvykstarnčių asmenų sąrašas, pagal kurį numatoma, kas turės pasitikti svečius, dalyvauti pasitarimuose, oficialiuose renginiuose.
Pasaulinėje praktikoje vizitai yra skirstomi į oficialius, darbo, neoficialius ir tranzito.
Valstybės viena su kita bendrauja per savo įgaliotus piliečius, kurie suvokiami greičiau ne kaip asmenys, bet kaip pati jų atstovaujama valstybė. Čia išryškėja žmonių, kaip valstybių įvairaus lygio reprezentantų, tarpusavio elgesio taisyklių išmanymo svarba: kiekviena klaida gali pažeminti ne individą kitų, į jį panašių individų, akyse, bet visą valstybę kitų valstybių atžvilgiu. Maža to, nelaimingai susiklosčius aplinkybėms toji nekalta klaidelė gali būti palaikyta įžeidimu ir sukelti atitinkamą reakciją. Siekdamos išvengti panašių nemalonių situcijų, vastybės steigia protokolo tarnybas. Lietuvoje Valstybinio ir diplomatinio protokolo (toliau VDP) tarnyba yra sudaryta iš Užsienio reikalų ministerijos struktūrinio padalinio, Lietuvos Respublikos Prezidento Protokolo skyriaus, Lietuvos Respublikos Ministro Pirmininko Protokolo skyriaus. Valstybinio ir diplomatinio protokolo tarnybos funkcijos nurodytos žemiau.

Valstybinio ir diplomatinio protokolo tarnybos vadovai ir kiti darbuotojai atlieka šias funkcijas.
Koordinuoja įvairių institucijų veiksmus rengiant aukščiausiojo lygio vizitus ir specialias misijas.
Tvirtina valstybių vadovų valstybinių vizitų, vyriausybių vadovų ir užsienio reikalų ministrų oficialių vizitų į Lietuvą programas. Su kitais padaliniai ir kitomis atsakingomis už vizitus tarnybomis numato vizito vykdymo planą ir kontroliuoja jo vykdymą. Protokolo tarnybos darbuotojai planuoja kiekvieną detalę nuo pat vizito pradžios iki jo pabaigos, arba, kitaip tariant, nuo pirmojo ir paskutinio svečio žingsnio šalies teritorijoje.
Užtikrina aukščiausiojo lygio vizitų programų, ceremonialų, įgaliojamųjų raštų (kredencialų) įteikimo ir kitų valstybinių renginių scenarijų parengimą bei jų įgvendinimą.
Sprendžia aukščiausiojo lygio delegacijų apgyvendinimo, aprūpinimo transportu, maitinimo, finansavimo klausimus. Protokolo tarnybos vadovas (arba jo pavaduotojas) pasitinka kitos valstybės atstovybės vadovą, atvykusį į šalį eiti pareigų, arba palydi jį išvykstant.
Užtikrina valstybinių švenčių minėjimo ir kitų valstybinių renginių ceremonialo parengimą.
Dalyvauja aukščiausiojo rango ceremoniniuose renginiuose, užsienio valstybių vadovų valstybinių ir oficialių vizitų metu, užtikrina jų parengimą.
Prižiūri diplomatnių ir konsulinių imunitetų bei privilegijų įgyvendinimą. Tvirtina sprendimus ir dokumentus dėl imunitetų ir privilėgijų užtikrinimo.
Konsultuoja kolegas protokolo ir etiketo klausimais. Dirba metodinį darbą su ministerijomis, žinybomis, institucjomis ir tarnybomis. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-11-13
DalykasEtiketo referatas
KategorijaKita >  Etiketas
TipasReferatai
Apimtis10 puslapių 
Literatūros šaltiniai0
Dydis22.46 KB
AutoriusJevgenika
Viso autoriaus darbų4 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaVilniaus Gedimino Technikos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Uzsienio valstybiu delegaciju priemimo protokoliniai klausimai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 10 puslapių 
  • Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą