Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Kita>Etiketas>Italija: etiketas ir protokolas

Italija: etiketas ir protokolas

  
 
 
1234567891011121314151617
Aprašymas

Įvadas. Bendra apžvalga. Politika ir valdžia. Mokslas ir švietimas. Religija ir demografija. Pagrindinės kultūros kryptys. Kaip žmonėms geriausia bendrauti? Požiūris į laiką. Rizikuojantys ar vengiantys rizikos? Kaip geriausia visuomenei bendrauti su pasauliu. Pagarbūs kreipiniai į vyrus, moteris, vaikus. Supažindinimas. Fizinis sveikinimosi stilius. Bendravimo būdai. Tinkamos ir netinkamos temos. Tonas, garsumas, kalbėsena. Tylos intarpai. Fiziniai gestai ir veido išraiška. Mostai ir skaičiavimas. Laikysena ir fizinis artumas. Žvilgsniai. Emocijos. Verslo etiketas. Darbo kultūra. Vadovavimo stilius. Viršininkų ir pavaldinių santykiai. Susirinkimai ir prisistatymai. Derybos. Korespondencija. Elgesys viešose vietose. Vaikščiojimas ir stovėjimas eilėse. Oro uostuose, geležinkelio stotyse, parduotuvėse. Autobusai, metro, taksi, automobiliai. Arbatpinigiai. Punktualumas. Apranga. Mados. Aksesuarai, papuošalai, kosmetika. Valgiai ir gėrimai. Valgymo laikas ir būdingas maistas. Gėrimai ir tostai. Elgesys prie stalo. Susodinimas. Namuose, restorane, darbe. Kaip būti geru svečiu ar šeimininku. Sąskaitos apmokėjimas. Dovanos. Šventės ir nedarbo dienos.

Ištrauka

ITALAI YRA ŽAVŪS, PROTINGI ŽMONĖS, KURIŲ KULTŪRAI EUROPA DAUG SKOLINGA. Jie lengvai bendrauja ir puikiai suderina dvi savybes - gilią nuovoką ir nepaprastą lankstumą. Neišsenkantis jų gyvumas, šnekumas ir įtaigumas dažnai nepatinka santūriems britams, dalykiškiems vokiečiams ir tyliems skandinavams. Su italais galima daug kuo prekiauti, nes eksportas jiems gyvybiškai svarbus.
Italai mėgsta pasikalbėti apie savo šeimos gyvenimą, atostogas, viltis, siekius, nusivylimus ir pomėgius, rodyti vaikų fotografijas ir t.t. Pasidalykite samprotavimais apie politinį ar religinį gyvenimą - Italijoje tai įprasta ir nereikia būti neprieinama uola. Pakalbėkite apie įsitikinimus ir vertybes. Nebijokite pasirodyti šnekus. Kad ir kaip stengtumėtės, italams, kurie kalba dešimteriopai daugiau, vis tiek atrodysite uždaras.
Viena gera italų savybė, kad jie palyginti ne šovinistai ir nemano, jog viskas, kas itališka, savaime yra geriausia. Šis tautinis kuklumas, išskyrus Suomiją ir Italiją, retai kitur aptinkamas. Nuoširdžiai už ta savybę italus pagyre, susikrausite jų akyse moralinį kapitalą.
Italai nėra tokie įžeidus, kaip ispanai, vokiečiai ar prancūzai. Jie priima kritiką ir prisitaiko. Su jais galima kalbėti atviriau negu su dauguma kitų europiečių, tačiau nereikėtų piktnaudžiauti tiesumu ar stačiokiškumu.
Nepamirškite, kad jie bendrauja išraiškingai, žodingai, demonstratyviai ir akivaizdžiai emocingai. Kad jie geriau jaustųsi, daugiau kalbėkite veidu ir visu kūnu.
Italų laiko suvokimas kitoks negu šiauriečių ar amerikiečių. Į susitikimus jie neatvyksta laiku. Milane punktualu yra vėluoti dvidešimt minučių, Romoje - pusę valandos, Italijos pietuose - keturiasdešimt penkias minutes. Būkite pasirengę laukti penkiolika - keturiasdešimt penkias minutes, kol jūsų derybų partneris atvyks arba įsileis į savo kabinetą. Jie pripratę gyventi susikimšę ir dirbti greta kits kito. Tai sukuria darnios komandos atmosferą, panašiai kaip Japonijoje. Britui, vokiečiui ir amerikiečiui reikia daugiau erdvės arba "vietos alkūnėms", tai matyti iš įstaigų išdėstymo ir fabrikų bei administracinių patalpų planavimo. Būkite pasirengę su italais "badytis alkūnėmis".
Italų lankstumas tvarkant reikalus gali jums pasirodyti nesąžiningumu. Jie dažnai šiek tiek nusižengia taisyklėms, pažeidžia kai kuriuos įstatymus arba juos apeina, labai laisvai interpretuoja tam tikrus susitarimus, kontrolę ir nuostatus. Supraskite, kad jie taip visada tvarko verslo reikalus, ir pasinaudokite tuo jų "lankstumu". Jūsų griežtumą įstatymų atžvilgiu jie palaikys trumparegiškumu ar netgi aklumu. Tuo požiūriu italai yra arčiau tikrovės ir mažiau idealų varžomi negu jūs. Jie nemano, kad toks jų elgesys yra korumpuotas, nemoralus ar apgaulingas, ir su džiaugsmu jus priims į tą savo "sąmokslą". Jeigu tik sutiksite, jie pasidalys ir laimėtąja "nauda". O jeigu laikysitės įstatymo raidės, jie veiks be jūsų. Čia nekalbame apie aiškius teisėtumo nusižengimus. Yra daugybė "pilkųjų zonų", kur, einant tiesiausiu keliu, italų akimis žiūrint, būtų prasilenkta su sveiku protu.
Italai laisvai naudosis jūsų daiktais (ar laiku). Ilgainiui atpirks arba grąžins jūsų nuosavybę (skaičiuoklį, automobili, ataskaitą ir t.t.), todėl be reikalo nepanikuokite. Atminkite, kad ir iš jų galite bet kada skolintis.
Italai dažnai mėgsta skolintis pinigus ta prasme, kad vėluoja juos sumokėti. Tai dar viena sritis, kur labai sunku pakeisti įsišaknijusius įpročius. Geriausia pasistenkite sudaryti išankstinio mokėjimo grafikus ir griežtai aptarti galimus vėlavimus. Nepamirškite, kad italai ir jums leistų taip elgtis (jeigu įstengtų finansiškai).
Susitikimų metu italai nesilaiko darbotvarkės taip, kaip jos laikosi šiauriečiai. Jie gali nušokti į priekį prie tolesnių punktų arba iš naujo svarstyti jau sutartą dalyką. Jie kalba karštai ir išsamiai. Dažnai šneka išsyk keli žmonės, ir atrodo, kad vienu metu vyksta dvejos ar trejos mikroderybos. Tylos jie neištveria ilgiau kaip 5 sekundes. Jeigu susitikimui ne jūs vadovaujate, nieko daugiau nelieka, kaip tik sėdėti ir gėrėtis. Jeigu pirmininkaujate, turite kokiu nors būdu palaikyti tvarką, bet tai galima padaryti tik iš anksto paskelbus griežtas taisykles.

Italai išoriškai mandagesni nei šiauriečiai, todėl dažnai atrodysite jiems per daug tiesmukas, šiurkštus, netgi storžievis, nors toks neketinote būti. Pasistenkite išsiugdyti itališko švelnumo bei delikatumo ir pameilikaukite dažniau nei esate įpratęs. Jiems to reikia. Atidarykite duris moterims, kai reikia atsistokite ir kai reikia atsisėskite.
Nepamirškite, kad Italija penkta pasaulyje pramoninė valstybė, kuri net vokiečius ir amerikiečius pralenkė tokiose srityse, kaip namų apyvokos dirbinių ir kai kurių rūšių automobilių gamyba. Negana to, jie turi milžinišką šešėlinę, arba "juodąją", ekonomiką, kurios mastai nežinomi. Vadinasi, kai ką jie moka daryti gerai. Jūsų tikslas išsiaiškinti, kur jie jaučiasi pranašesni, ir pabandyti patiems to išmokti. Jų pranašumas nėra toks "akivaizdus" kaip jūsų, bet gal jų stiprybė yra bendruomeniškumas, lankstumas, negriežtos darbo valandos, žmonių nusiteikimas, komandinis darbas, greitumas ir gebėjimas prisitaikyti. Pasistenkite įsijausti į jų padėtį. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-11-15
DalykasEtiketo referatas
KategorijaKita >  Etiketas
TipasReferatai
Apimtis15 puslapių 
Literatūros šaltiniai3
Dydis93.79 KB
AutoriusJulius
Viso autoriaus darbų5 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasLubys
Švietimo institucijaVilniaus Gedimino Technikos Universitetas
FakultetasVerslo vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Italija etiketas ir protokolas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

  • 2015-04-07 IP: 78.56.1.15
    Ilona sako

    )

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 15 puslapių 
  • Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • Lubys
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą