Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Kita>Etiketas>Neverbalinis bendravimas (5)

Neverbalinis bendravimas (5)

  
 
 
12345678910
Aprašymas

Įvadas. Neverbalinio bendravimo procesas. Neverbalinio bendravimo kilmė ir jo formos. Gestų kilmė. Neverbalinio bendravimo formos. Išvados.

Ištrauka

Bendravimas – tai menas. Vieni žmonės labai lengvai bendrauja, kitiems tai daryti sekasi sunkiau. Tačiau bendravimas vyksta ne vien tik žodine išraiška, labai didelę įtaką bendravimui turi kūno kalba. Sakoma, kad žodine kalba žmogus naudojasi norėdamas nuslėpti savo mintis. Tačiau tai ką jis nori nuslėpti kalbėdamas, pasako neverbaline (nežodine) kalba, nes kiekvieną pasakymą lydi nežodiniai signalai. Jie (nežodiniai signalai) tiesiogiai atspindi žmogaus fiziologines reakcijas, todėl yra greitesni už kalbą.
Nežodinis bendravimas - tai pats paprasčiausias būdas perduoti pasitenkinimą, nepasitenkinimą, skausmą, simpatiją ar antipatiją kitam žmogui. Taigi neverbalinė kalba mūsų bendravime yra nemažiau reikšmingesnė už verbalinę: ji padeda geriau išreikšti norimas mintis, padeda tada, kai žodžiai nedaro pakankamo efekto. Pastaruoju metu kūno kalba susilaukia vis didesnio dėmesio visame pasaulyje. Mokslininkas Albertas Mejerabianas nustatė, kad informacijos perdavimo procese verbalinės priemonės – t.y. vien žodžiai – perduoda tik 7 proc. visos informacijos, garsinės priemonės – 38 proc., o neverbalinės priemonės – net 55 proc. Dauguma tyrėjų mano, kad verbalinis "kanalas" naudojamas informacijos perdavimui, tuo tarpu neverbalinis apibrėžia tarpasmeninius santykius, o kartais net užima žodinio pranešimo vietą. Kūno kalba išreiškiama daugiau nei pasakoma žodžiais, todėl turėtume gerai žinoti jos elementus, nes, būdami svarbūs tiek dalykiniame, tiek ir tarpasmeniniame bendravime, jie gali pasitarnauti bendravimo procesui, o kartais ir atvirkščiai – sumenkinti jį arba įnešti dviprasmiškumą. Žmogaus socialinės raidos procese nežodinio bendravimo repertuaras pasipildo mimika, gestais, kūno laikysena, o taip pat smulkesniais bendravimo akcentais, iš kurių kiekvienas atlieka tam tikrą vaidmenį ir gali paveikti žmonių tarpusavio santykius. Veido išraška, kūno sudėjimas, fizinis patrauklumas, judesiai bei gestai, netgi įvairūs aksesuarai – aukštakulniai bateliai, kaklaraištis, kosmetika, akiniai, skarelės, šukuosena, skrybėlė drauge sudėjus sudaro bendrą žmogaus išvaizdą ir siunčia vienokius ar kitokius signalus į aplinką .
Taigi savo darbe plačiau norėčiau supažindinti su neverbalinio bendravimo procesu, jo formomis. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasEtiketo referatas
KategorijaKita >  Etiketas
TipasReferatai
Apimtis8 puslapiai 
Literatūros šaltiniai3
Dydis16.95 KB
AutoriusGedas
Viso autoriaus darbų5 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas1
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasStatybos ir architektūros fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Neverbalinis bendravimas (5) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 8 puslapiai 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą