Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Kita>Etiketas>Naudojimosi kompiuteriu etiketas

Naudojimosi kompiuteriu etiketas

  
 
 
12345678
Aprašymas

Kompiuteris. Informacinė visuomenė. Galimybių problema. Informacinės visuomenės pavojai. Kompiuterinis etiketas. Štai jo esminiai postulatai. Tinklo etiketas. Labiausiai paplitusios taisyklės vartotojams.

Ištrauka

Kompiuteris yra skaičiavimui skirtas prietaisas. Todėl kompiuterių galimybės bei įvairovė yra labai didelės. Jais galima atlikti ne tik skaičiavimus bet ir žaisti žaidimus, žiūrėti filmus, klausyti muzikos ir kt. Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos šaltiniai nurodo, kad žodis "kompiuteris" (angl. computer) kilęs iš žodžio skaičiuoti. XVIII-XIX a. matematines lenteles (logaritmų ir trigonometrinių funkcijų) sudarinėjo ištisos matematikų komandos naudodamos primityvias priemones. Kadangi tie žmonės atlikdavo skaičiavimus, juos vadino kompiuteriais. Šiuo terminu įvardijama pareigybė vis dar egzistavo ir XX a. penktajame dešimtmetyje. Enciklopedijoje nurodoma, kad šiuolaikiniai kompiuteriai yra naudojami ne tik skaičiavimams atlikti, tačiau daugelio programų veikimo pagrindas - matematiniai skaičiavimai, kurie atliekami ir žiūrint filmą ar klausant muzikos.
Kompiuteris pamažu daro vis didesnę įtaką mūsų kasdieninio gyvenime, vis daugiau žmonių dirba ar pramogauja juo. Didelė dalis žmonių kompiuterį naudoja, darbe, studijuodami. Valstybinėse įstaigose kompiuteriuose ir laikmenose išsaugomos pagrindinės žinios, statistiniai duomenys, ataskaitos. Todėl dažnai keliamos įvairios etikos problemos, susijusios su nauju informacinių technologijų naudojimu. Tai ypač svarbu, kai kalbame apie asmenų duomenis.

Lietuvos Vyriausybė Informacinės visuomenės kūrimą savo prioritetu paskelbė dar 1996 metais. Siekiant dar tiksliau apibrėžti kas yra informacinė visuomenė, galima sakyti kad esminis jos bruožas yra interneto arba kitaip tariant informacinių tinklų panaudojimas. Pirmasis prioritetas – Lietuvos gyventojų kompetencija. Kita prioritetinė kryptis yra viešas administravimas – šios dalies darbų tikslas yra taikant informacinių technologijų galimybes modernizuoti valstybės valdymą, sukurti tinkamą teisinę aplinką, plėtoti elektroninę valdžią ir elektroninę demokratiją, suteikti gyventojams realias galimybes nevaržomai gauti iš visų valstybinės valdžios ir valdymo institucijų informaciją, teikti pasiūlymus, kritikuoti, dalyvauti priimant sprendimus.
Elektroninio verslo plėtojimui skirtais darbais bus siekiama vystyti žiniomis, informacija, ryšių ir informacinėmis technologijomis grindžiamą verslą.
Ketvirtasis prioritetas – kultūra, kultūros paveldas ir kalba: IT pagrindu bus siekiama puoselėti Lietuvos kultūrą, kultūros paveldą, lietuvių kalbą ir išsaugoti juos pasaulio informacinės visuomenės aplinkoje.
Pirmiausia reikėtų priminti, kad informacinės visuomenės kūrimas – tai nėra siekis iš esmės pakeisti žmogaus gyvenseną, tai tik noras suteikti naujų patogesnių galimybių, perkelti į skaitmeninę erdvę dalį veiklos, minimaliai keičiant esmines gyvenimo ir veiklos formas. Informacinių technologijų naudojimas vis tiktai neišvengiamai sukelia socialinių pokyčių, o tai kelia etinių problemų.
Iš esmės keičiasi ir kuriamos naujos visuomenės socialinės struktūros: nuotolinė medicina, nuotolinis darbas, nuotolinis mokymasis, skaitmeninis mokymasis, virtualusis mokymas ir pan. Keičiantis visuomenės struktūroms, keičiasi ir socialinis elgesys bei piliečių bendravimo, bendradarbiavimo santykiai. Nagrinėjant informacinės visuomenės plėtros socialinius ir etinius aspektus, pirmiausiai iškyla šios problemos:
1) visuomenės suskaidymas į tuos, kurie turi ir geba naudotis informacinėmis technologijomis, ir tuos, kurie negali ir nemoka jomis naudotis;
2) didėjantys išsilavinimo lygio skirtumai tarp miesto ir kaimo, tarp vyrų ir moterų, tarp minimalias pajamas gaunančių ir turtingai gyvenančių ir pan.;
3) žmonių tarpusavio santykių susvetimėjimas, kai vis labiau bendraujama ne tiesiogiai, o naudojantis mobiliaisiais telefonais, įvairiomis interneto priemonėmis;
4) didėjantis visuomenės technizavimo, naujų priemonių kaitos greitis;
5) vis labiau žmogus ima jaustis esąs sraigteliu didžiulio mechanizmo, vis labiau jo veikla susijusi su kitu, vis skaudesnė darosi asmens saugumo problema;
6) gebėjimas mokytis, įvairių mokymosi būdų ir metodų įvaldymas.
Pirmosios dvi problemos yra tokios ryškios, jų įtaka visuomenės gyvenimui milžiniška, kad jos net turi pavadinimą – nelygybė arba nelygių galimybių problema. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-01-24
DalykasEtiketo referatas
KategorijaKita >  Etiketas
TipasReferatai
Apimtis8 puslapiai 
Literatūros šaltiniai3
Dydis18.25 KB
Autoriusascius
Viso autoriaus darbų7 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaŠiaulių valstybinė kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Naudojimosi kompiuteriu etiketas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 8 puslapiai 
  • Šiaulių valstybinė kolegija / 3 Klasė/kursas
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą