Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Kita>Etiketas>Protokolas ir etiketas (6)

Protokolas ir etiketas (6)

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425
Aprašymas

Įžanga. Etninių kultūrų ypatumai ir skirtumai. Etninės nuostatos. Apžvalga. Voratinklio visuomenė. Progresas. Tarp kultūriniai skirtumai. Elgesys ir taktika. Verslo susitikimai. Derybos. Susitikimų etiketas. Sprendimų priėmimas. Derybos ir kompromisas. Išvados.

Ištrauka

Būti žmogum – tai būti panardintam kasdieniame pasaulio dalykiškume, su šaknimis pasodintam į žemę (lot. Humanus – žmoniškas, lot. Humus – žemė).
Pastaruoju metu jaučiamas vis didesnis susidomėjimas verslo etika. Tačiau dar labai dažnai verslo etika painiojama su verslo etiketu, gebėjimu organizuoti įmonės veiklos pristatymus, vesti derybas. Verslo etika – tai ne derybų organizavimo menas, ne įmonės pristatymas, ne etiketas. Tai – vadybos mokslo dalis.Todėl ir pasvarstykime apie etika ir protokolą šiuolaikiniame pasaulyje ir versle.


Lyginti tautines kultūras dažnai pradedama išryškinant elgesio visuomenėje skirtumus. Japonai nemėgsta spausti rankos, sveikindamiesi jie vienas kitam nusilenkia ir viešai nešniurkščia nosies. Brazilai stovi netvarkingose eilėse prie autobusų, rudus batus mėgsta labiau nei juodus, o į kokteilių vakarėlius atvyksta pavėlavę dvi valandas. Graikai spokso jums į akis, linksi galvą, kai nori pasakyti ,,ne", ir restoranuose kartkartėmis daužo lėkštes į sieną. Prancūzai duonos žiauberėle švariai iššluosto lėkštę, į kavą sumeta tešlainius ir užkandinėje duoda ranką nepažįstamiems. Britai sriubos lėkštę paverčia nuo savęs, žirnius valgo apversta šakute ir žaidžia golfą lyjant.
Šie įvairūs papročiai ir elgsena mus gerokai linksmina. Šypsomės iš užsieniečių keistenybių ir džiaugiamės, kad elgiamės žmoniškai.
Mes laikomės svetimų papročių, iš dalies norėdami prisiderinti, iš dalies todėl, kad mums tai smagu. Galime tapti prancūzu ar graiku vienam vakarui, su japonais galime sėdėti ant tatamio. Bet tai, kas vyksta mūsų galvose, lieka asmeniška, gerai apsaugota nuo pašalinių. Visuomenė mums įdiegė tam tikras sampratas ir vertybes. Mes manome, kad ir kitose šalyse laikomasi didelės šių sampratų dalies. Tik dažnai mes neatkreipiame dėmesio į tai, kad tas požiūris į daugelyje kultūrų pripažįstamas sampratas kiekvieno yra kitoks.
Savaime suprantama, kad kultūrų įvairovė yra didžiulė ir nepakeičiama. Pašėlusiai skirtingi požiūriai į laiką, erdvę, pomirtinį gyvenimą, gamtą ir tikrovę uždarose visuomenėse mažai turi poveikio tarptautiniam verslui. Branduolinė nahavų kalbos sandara, zulusų 39 žalios spalvos pavadinimai, eskimų 42 sniego rūšys, aborigenų sapnalaikis, lapių aštuoni metų laikai – visa tai mums yra kultūriniai perlai, nuostabios įžvalgos, unikalūs minties ir kalbos procesai, dominuojantys ir žavintys tuos, kas turi laiko juos tyrinėti. Tie reiškiniai, juos pažinus, mus stebina ir teikia džiaugsmo. Mes žiūrime, mokomės ir kartais suprantame.Tuos skirtumus suvokiame, pripažįstame ir jiems pritariame. Plečiantis tarptautinei prekybai ir moksliniams bei politiniams mainams, akademiniai sluoksniai, tarptautinės organizacijos, netgi tautos ir vyriausybės stengiasi tobulinti bendradarbiavimą ir dialogą. Siekiant šio tikslo, ne tik mokomasi daugiau svetimų kalbų, bet ir palankiau suprantami kitų tautų papročiai bei kultūra. Kad būtų galima įgyvendinti šį tikslą, kuriamos dvi tautės bei tarptautinės institucijos. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-02-27
DalykasEtiketo referatas
KategorijaKita >  Etiketas
TipasReferatai
Apimtis20 puslapių 
Literatūros šaltiniai10
Dydis31.09 KB
Autoriusvirgis
Viso autoriaus darbų7 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas4
Švietimo institucijaVilniaus Gedimino Technikos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Protokolas ir etiketas (6) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 20 puslapių 
  • Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą