Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Kita>Etiketas>Didžiosios Britanijos ypatumai

Didžiosios Britanijos ypatumai

  
 
 
123456789
Aprašymas

Didžiosios Britanijos kultūros savitumų ir nacionalinių ypatumų aprašymas. Trumpas Didžiosios Britanijos aprašymas. Laiko naudojimo savitumai. Didžiosios Britanijos žmonių religijos. Bendravimo būdai. Elgesys viešose vietose. Dovanų bei suvenyrų parinkimas ir įteikimas. Aprangos reikalavimai.

Ištrauka

Žvilgtelikite į Britanijos žemelapy ir suvokite, koks yra esminis britų kultūros bruožas.Svarbiausia, kad tai yra sala.Britanijos sala tvirtovė leido britams išskirti save iš kaimynų europiečių(amžiaus pradžioje laikraštyje The Times pasirodė tokia antraštė:,,tirštas rūkas virš sąsiaurio,žemynas atskirtas") ir gerokai padėjo kariauti su priešais iš žemyno.Net šiandien tarp britų jaučiama tendencija regėti save kaip tauta,kuri nepriklauso žemynui,ir tai akivaizdu daugelyje sričių:nuo daugelio britų nenoro jungtis prie ES iki skeptiško požiūrio į neseniai po Lamanču iškasto tunelio privalumus.Kitas svarbus dalykas yra orai ir klimatas.Britanijoje visada tinka kalbėti apie orus:visi apie juos kalba,ir nors dažniausiai tai tik priemonė neįpareigojančiam pokalbiui palaikyti (britai nepaprastai išpuoselėjo šį meną,kurio tikslas- išvengti priešpriešos), tai yra britų gyvenimo esminis aspektas.Apskritai imant,šalies klimatas gana atšiaurus,skatinantis ,,žmogaus prieš gamtą" požiūrį į gamtą ,rūpinimąsi ,,protingai pasirinktais" drabužiais ir pagarbą niekada neblėstančiai svajoniai įsigyti namą su židiniu iki Pramonės revoliucijos (kuri visai teisetai prasidėjo anglijoje).Nedidelė sala,neturinti didelių gamtos turtų, per šimtmečius užkariavimų tapo tankiai gyvenama,joje susikūrė tauta,tvirtai įsitikinusi:savo-salos gyventojų-identitetu.
Šiuolaikinis britas yra sulydytas iš daugelio kultūrų.Pirmąją organizuotą po akmens amžiaus tenykštę kultūrą britanijoje sukūrė keltų gentys,kurios migravo į Britaniją ir Airija maždaug 300m.pr.Kr.Juos sekė romėnai,paskui vikingai,dar vėliau normanai(iš Prancūzijos šiaurės), ir pagaliau anglosaksai-tautelės,gyvenusios Vokietijos srityje Saksonijoje ir greta esančiose srityse,kur Danijos pusiasalis su Vokietija (angle-angliškai,,kampas";iš čia ir tautovardis ,,anglai").Kaip buvo pavergtos vietinės keltų gentys,gimė anglų kalba ir kultūra.Šiandien šiuolaikinių keltų kultūros variantų aptinkama Škotijoje,Airijoje ir Velse.Visi Britanijos gyventojai vadinami britais,todėl britai-techniškąja prasme – yra ir škotai, ir velsiečiai, ir anglai.Tačiau anglai nėra nei škotai,nei velsiečiai, nei airiai.Todėl labai svarbu skirti šiuos dalykus;juos supainiojus,nesunkiai žmogų galima įžeisti.Padėtį komplikuoja,kad anglai pajungė airius jų gimtojoje saloje,kuri susiskaldė ,ir dabar yra Šiaurės Airija šiaurėje ir Airijos Respublika- pietuose.Dėl jau minėtų Europos šalių pasidalijimo pagal religijas,šios kultūrinės religijos irgi priskiria save prie vienos ar kitos religinės grupės,tad Šiaurės Airijoje daugiausia gyvena protestantai(katalikų mažuma),o Airijos Respublika yra katalikiška.Didžioji Britanija yra politinis terminas, apimantis Škotijos ir Anglijo karalysčių sąjunga,Velso kunigaikštyste,taip pat smulkesnius darinius(tokius kaip Meno sala ir Džersio salos), ir Šiaurės Airija.Šiaurės Airijos protestantai paprastai mieliau save vadina britais nei airiais.Kreipiantis į savo kolegas iš anglų-keltų salų labai atsargiai reikėtų rinktis terminus. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-03-06
DalykasEtiketo referatas
KategorijaKita >  Etiketas
TipasReferatai
Apimtis7 puslapiai 
Literatūros šaltiniai0
Dydis18.74 KB
AutoriusPaulius
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaVilniaus Gedimino Technikos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Didziosios Britanijos ypatumai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 7 puslapiai 
  • Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą