Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Kita>Etiketas>Elgesys prie stalo (2)

Elgesys prie stalo (2)

Aprašymas

Įvadas. Kaip dera elgtis prie stalo. Kaip patiekti valgius ir gėrimus. Šaltieji patiekalai ir užkandžiai. Karštieji užkandžiai. Desertai. Gėrimai. Kas kaip valgoma. Išvados.

Ištrauka

Šiuolaikinės elgesio prie stalo taisyklės pagrįstos higienos, patogu¬mo, tikslingumo, pagarbos stalo kaimynui ir estetiniais reikalavimais. Beje, tos taisyklės nuolat laisvėja, paprastėja. Įvairiose šalyse elgesys prie stalo priklauso nuo papročių, tradici¬ją nacionalinės virtuvės ypatumų. Tačiau yra ir nemaža bendrų da¬lykų, kurių paisoma daugumoje šalių.
Šame darbe pateikiami patarimai kaip dera elgtis prie stalo.

Tikslas: supažindinti su elgesio prie stalo reikalavimais.
Tyrimo objektas: elgesys prie stalo.
Tyrimo metodai: literatūros šaltiniai.
Uždaviniai:
1. Paaiškinti elgesio prie stalo sampratą.

Nesėskite, kol neatsisės moterys arba kol šeimininkė ar šeiminin¬kas nepakvies sėstis. Reikia sėstis ten, kur nurodyta.
Jei svečiai jau sėdi prie stalo, pavėlavusiam svečiui, nors ir labai svarbiam, daug dėmesio neskiriama. Šis visiems linkteli, priėjęs prie šeimininkės ar šeimininko atsiprašo jų ir sėda į nurodytą vietą. Prie stalo vėlavimo priežastys neaiškinamos.
Nesėdėkite per toli ar per arti nuo stalo, geriausia - per plašta¬ką. Ant stalo dedamos tik plaštakos (iki riešo). Nesiremkite į stalą alkūnėmis!
Vyras didžiausią dėmesį turi rodyti iš dešinės sėdinčiai moteriai, nesvarbu, ar jis jai pristatytas, ar ne. Atsistojus moteriai vyras privalo taip pat atsistoti ir stovėti tol, kol ji išeis iš ka mbario.
Vyrams prie stalo leidžiama atsisagstyti švarką, tačiau kiekvieną kartą atsistojus reikia užsisagstyti.
Servetėlė dedama ant kelių, bet ne po kaklu. Lūpos šluostomos leng¬vai prispaudžiant servetėlę, o ne smarkiai jas trinant. Ant servetėlės neturėtų likti ryškaus lūpų dažų pėdsako. Pavalgius kelis kartus perlenk¬ta servetėlė padedama ant lėkštės. Popierinės servetėlės suglamžomos ir taip pat padedamos į lėkštę. Indai ir įrankiai servetėle nešluostomi.
Nesilenkite prie lėkštės, sėdėkite kaip įmanoma tiesiau. Valgant sriubą lėkštės pakreipti nereikia - nei į save, nei nuo savęs.
Imdami ką nors nuo stalo netieskite rankos virš kaimyno lėkštės ir,neprašykite jo paduoti, jeigu arti yra padavėjas. Priėmime nereike¬tų varžytis patarnautojų ir nutraukti šnekos jiems priėjus.
Šeimininkai neturi baigti valgyti anksčiau už svečius, ypač pasku¬tinio patiekalo.
Neatsukite nugaros kaimynui, per jį nesišnekėkite su kitu asmeniu.
Nekąskite visos duonos riekės - atsilaužkite po gabaliuką. Sviestu taip pat tepkite atsilaužtus gabaliukus, o ne visą riekę.
Niekada nekiškite peilio prie burnos, peiliu nedėkite maisto ant ša¬kutės. Šakute daug maisto neimkite - tik tiek, kiek ant jos be vargo telpa. Suvalgę vaisių ar uogą kauliuką lūpomis padėkite ant šakutės, o nuo jos - į lėkštę.
Nekritikuokite vaišių. Jei atsisakote patiekalo geriau neaiškinkite priežasčių – nesakykite, kad tokio valgio nemėgstate ar kad jis ken¬kia jūsų sveikatai. Prie stalo nepasakokite apie savo ligas.
Nesistenkite būtinai pasemti paskutinį šaukštą sriubos ar suvalgy¬ti paskutinį mėsos kąsnelį. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-03-26
DalykasEtiketo referatas
KategorijaKita >  Etiketas
TipasReferatai
Apimtis15 puslapių 
Literatūros šaltiniai3
Dydis23.54 KB
AutoriusIndre
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaŠiaulių valstybinė kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Elgesys prie stalo (2) [speros.lt].rtf
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 15 puslapių 
  • Šiaulių valstybinė kolegija / 2 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą