Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Kita>Etiketas>Privilegijos ir imunitetai

Privilegijos ir imunitetai

  
 
 
123456789
Aprašymas

Įžanga. Diplomatijos ištakos ir šiandiena. Diplomatinės atstovybės ir jų funkcijos. Privilegijos ir imunitetai. Išvados.

Ištrauka

Prieš pereinant prie diplomatijos privilegijų ir imunitetų dėstymo, trumpai apžvelgsime, kas tai yra diplomatija, kokie jos istoriniai žingsniai bei kaip ankstesnioji diplomatija siejasi su šių laikų diplomatija.
Taip pat, norint perteikti, kam reikalingos diplomatinės privilegijos ir imunitetai, aptarsime Diplomatinių atstovybių pagrindines funkcijas.
Bus remtasi LR pagrindiniais dokumentais, atskleidžiančiais šios temos esminius principus, istoriniais šaltiniais bei užsienio ir Lietuvos autorių knygomis, kuriuose pateikiama išsami medžiaga apie diplomatiją bei diplomatines privilegijas ir imunitetus.

Apie diplomatiją galima kalbėti žvelgiant pro valstybių vidinių ir tarptautinių santykių prizmę ir pro derybų meno mokslo prizmę.

Oksfordo anglų kalbos žodyne nurodyta, kad diplomatija – tai tarptautinių santykių reguliavimas derybų būdu, kurio pagalba šiuos santykius tvarko ambasadoriai ir pasiuntiniai. Tai diplomatų darbas arba kitaip dar būtų galima pavadinti, diplomatų menas.

Diplomatija pasaulio politikoje yra komunikacinis procesas tarp tarptautinių subjektų, kurie siekia derybų būdu išspręsti iškilusias tarptautines problemas. Šis procesas buvo tobulinamas ir įsitvirtino per daugelį amžių.

Pati diplomatija, kaip komunikacinis procesas egzistuoja daugiau nei 3000 m. Ankstyviausias diplomatinis dokumentas, išraižytas lentelėje, buvo parašytas 2500 m. pr. Kr. Šis dokumentas buvo nusiųstas iš Elbos karalystės, (kuri buvo Viduržemio jūros pakrantėje) į Hamazio karalystę(dabartinėje Šiaurės Irako teritorijoje). Pasiuntiniui reikėjo nukeliauti 1000 km., kad galėtų įteikti šį laišką Hamazio karaliui.

Senovėje ir Viduramžiais pasiuntinybės buvo paprastai laikinos, nepastovios. Tuo tarpu nuo 15 amžiaus vidurio pradėjo formuotis pastovių pasiuntinybių institutas. Šiandien dvišalė diplomatija paprastai yra vykdoma per diplomatines atstovybes arba specialias misijas

Jau Senovės Graikijoje buvo sukurta diplomatinė sistema, kurioje buvo dabartinių diplomatijos bruožų. Šiandieninė globali diplomatija kildinama iš 15 amžiaus Italijos, kurioje, kaip anksčiau minėjome, buvo įkurtos pastovios ambasados. O šių ambasadų užuomazgos siekė ir Senovės Graikiją.

Atsigręžus atgal, galima trumpai pailiustruoti, kaip atrodė Itališkoji diplomatija Renesanso laikais.

Vėlyvaisiais viduramžiais 13-15 amžiais ypatingą vaidmenį tarptautiniuose santykiuose, o tuo pačiu ir diplomatijoje suvaidino Šiaurės Italijoje susiformavę miestai- valstybės – Venecija, Florencija, Milanas. Italijos miestai konkuruodami tarpusavyje vykdė intensyvią tarptautinę prekybą ir palaikė platų tarptautinių ryšių tinklą. Jie suklestėjo kaip tarpininkai tarp Vakarų Europos ir Bizantijos ir tarp Vakarų ir Rytų. Taip pat jie perėmė ir patobulino Bizantijos imperijos suformuotas išmoningos diplomatijos tradicijas. Itališkoji diplomatija visą tai atliko perimdama iš Bizantijos bendravimo papročius, ir pritaikė juos ne imperijos, bet nepriklausomo prekybinio miesto sąlygoms ir poreikiams. Buvo išplėtoti Rytų miestuose konsulinės tarnybos sistemos, patobulinta pasiuntinių tarnyba. Ypatingai svarbus buvo nuolatinio pasiuntinio Konstantinopolyje postas. Todėl į šį postą būdavo skiriami labiausiai patyrę asmenys. Tai buvo savotiška diplomatinės karjeros viršūnė. Štai vienas aprašymas, kas gali būti laikomas tinkamu pasiuntinio darbui:
Ambasadorius, kuris gali būti laikomas pilnai pasiruošusiu atlikti savo funkcijas, be viso kito turi būti gerai pasiruošęs teologas, mintinai cituoti Aristotelį ir Platoną, momentaliai ir visiškai logiškai ir aiškiai pateikti painias problemas. Tas asmuo turi būti matematikas, architektas, muzikas, fizikas, civilinės ir kanoninės teisės žinovas. Jis turi laisvai kalbėti ir rašyti ne tik lotyniškai, bet pakankamai žinoti graikų, ispanų, prancūzų, vokiečių ir turkų kalbas. Taip pat jis turi būti studijavęs ir gerai nusimanyti literatūroje, istorijoje, geografijoje, o taip pat būti karo mokslo ekspertas, turėti išlavintą meninį skonį poezijai. Bet svarbiausia, jis turi būti kilęs iš labai kilmingos šeimos, būti labai turtingas bei apdovanotas puikia fizine išvaizda.

1815m Vienos Kongrese buvo priimta ir kodikuota diplomatinė teisė ir patvirtinti diplomatiniai rangai: ambasadorius, pasiuntinys, reikalų patikėtinis. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasEtiketo referatas
KategorijaKita >  Etiketas
TipasReferatai
Apimtis7 puslapiai 
Literatūros šaltiniai9
Dydis13.62 KB
Autoriuspalemale
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2005 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasGrebliauskienė
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
FakultetasEkonomikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Privilegijos ir imunitetai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 7 puslapiai 
  • Vilniaus Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • Grebliauskienė
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą