Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Kita>Etiketas>Oficiali vakarienė

Oficiali vakarienė

  
 
 
1234567891011
Aprašymas

Įvadas. Priėmimų tipai. "Taurė šampano". "Taurė vyno". Kokteilis. Furšetas. Bufetas. Kviestiniai pusryčiai. Arbatėlė, ponių kava. Kviestiniai pietūs. Kviestinė vakarienė. Žurfiksas. Bendrieji priėmimų reikalavimai organizatoriams ir svečiams.

Ištrauka

Verslininkai dažnai skundžiasi laiko stoka, todėl kiekvieną laisvą minutę jie stengiasi išnaudoti kuo geriau.
Oficialūs priėmimai rengiami kokio nors asmens garbei, nacionalinių ar kalendorinių švenčių, sutarčių pasirašymo, vizitų, jubiliejų, įkurtuvių ir įvairiomis kitomis progomis.
Oficialūs priėmimai dažniausiai rengiami merijose, ambasadose, viešbučiuose, restoranuose – tai priklauso nuo priėmimo iškilmingumo ir dalyvių skaičiaus.
Priėmimo iškilmingumas turi atitikti progą: jei ši menka, o priėmimas pompastiškas, šeimininkas rizikuoja būti įvertintas kaip puikuolis ar pasipūtėlis, bet jei proga svarbi, o šventė per kukli – kaip šykštuolis.
Priėmimai rengiami ne tik norint pavaišinti svečius ir suteikti jiems kuo didesnį malonumą, - jie padeda užmegzti ir plėtoti dalykinius ryšius, kurti gerą šalies, įmonės ar asmens įvaizdį. Priėmimų metu galima gauti naudingos informacijos, neoficialioje aplinkoje pasikeisti nuomonėmis, aptarti įvairius klausimus bei problemas.
Verslo žmogus turėtų būti susipažinęs su priėmimo būdais, mokėti elgtis juose.
Taip pat reikia pagalvoti, su kuo ir apie ką kalbėsite, su kuo susipažinsite, kaip atsakysite į įvairius klausimus ir pan.
Skirtingose šalyse protokolinės normos gali šiek tiek skirtis, tačiau tam tikri bendrieji reikalavimai visur vienodi.
Žodis "etiketas" reiškia "bilietą" arba "kortelę" ir yra susijęs su senoviniu papročiu, kai monarchas nustatydavo ceremonijų taisykles ir reikalavimus savo dvariškiams. Šiuolaikiniai verslo žmonės turi nusimanyti apie pietų etiketo smulkmenas ne blogiau už aristokratus, nes mažiausia klaida gali sugadinti visą įspūdį. Trys didžiausios klaidos- parodyti, kad nemokate elgtis prie stalo, papasakoti pašnekovui asmeninio gyvenimo detales - tai kenkia jūsų profesiniam prestižui, padauginti alkoholio.
Kas tinkamai pasirūpina savo svečiais ir bičiuliais, tas gerbia savo namus ir parodo įžvalgų protą. Sėkmingą verslą suvokiant kaip saviraišką ir nuoseklų procesą, visuomet verta prisiminti šmaikščiuosius Gargantiua ir Pantagriuelį. Mokėję naudą derinti su malonumais, jie neabejotinai būtų tie, kurie derybas pasiūlytų perkelti į ne tokią formalią ir jaukesnę aplinką – prie pietų stalo.
Tinkamai surengti oficialūs renginiai gali padėti siekti sėkmės arba sužlugdyti visus planus, jei ne viskas buvo deramai paruošta.

Priėmimai skirstomi į stovimus ir sėdimus, dieninius ir vakarinius.
Dieniniai stovimi priėmimai:
• "Taurė šampano"
• "Taurė vyno"
Vakariniai stovimi priėmimai:
• kokteilis
• furšetas
• bufetas
Dieniniai sėdimi priėmimai:
• kviestiniai pusryčiai
• arbatėlė
• ponių kava
• žurfiksas
Vakariniai sėdimi priėmimai:
• kviestiniai pietūs
• kviestinė vakarienė
• arbatėlė
• ponių kava
• žurfiksas
"Taurė šampano"
Toks priėmimas rengiamas kokia nors proga, taip pat ir kokiam nors asmeniui ar atvykusiai delegacijai pagerbti. Pavyzdžiui, įstaiga gali pakviesti taurės šampano sutarties pasirašymo proga, atstovybės vadovas – pradėdamas eiti savo pareigas.
Svečiai vaišinami šampanu, baltuoju ir raudonuoju vynu , sumuštiniais, pyragaičiais, sūriu, vaisiais.
Jei priėmimo metu vaišinama šampanu, jo atsisakyti negalima. Šampanas dažniausiai geriamas iškilminga proga, todėl atsisakymas gali būti suprastas kaip nepagarba asmeniui ar įvykiui.
Apranga – kasdienis kostiumas, suknelė, kostiumėlis ar sijonas su palaidine, t.y. darbinė. Nors tokie pobūviai nėra labai iškilmingi, klubinis stilius juose nedera.
Priėmimo pradžia – apie 12 val., trukmė – 1 val.
Šis priėmimas patogus tuo, kad vyksta trumpai ir nereikalauja didelio pasiruošimo. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-04-17
DalykasEtiketo referatas
KategorijaKita >  Etiketas
TipasReferatai
Apimtis9 puslapiai 
Literatūros šaltiniai3
Dydis23.12 KB
AutoriusOlga
Viso autoriaus darbų4 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaVilniaus Gedimino Technikos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Oficiali vakariene [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 9 puslapiai 
  • Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą