Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Kita>Etiketas>Dalykinis etiketas: Gėlės

Dalykinis etiketas: Gėlės

  
 
 
1234567891011
Aprašymas

Įvadas. Kokiomis progomis dovanojamos gėlės? Ką vertėtų žinoti dovanojant gėles? Kas kam dovanoja gėles? Kokias gėles kam dovanoti? Gėlių kalba bei jos skirtumai užsienio šalyse. Kaip gėlės yra teikiamos? Ar įteikiamas gėles reikia išvynioti? Išvados.

Ištrauka

Mokėti kultūringai elgtis – ypatingas menas. Jis didina pasitikėjimą, padeda bendrauti, visur atveria duris. Kultūringas elgesys sukuria gerą savijautą, palankius žmonių tarpusavio santykius. Ir priešingai. Nemokėdami tinkamai elgtis visuomet jaučiamės suvaržyti,ne laisvi, dažnai išsišokame. Blogiausia, kad tokį mūsų elgesį visi pastebi.
Gėlės yra mažai šiuolaikinio protokolo reglamentuojama sritis. Tačiau didelių apribojimų nebuvimas dar nereiškia, kad gėlės visai nesvarbios mūsų gyvenime. Gėlės pačios savaime taip keičia aplinką ir situaciją, kad ne taip jau svarbu, kokios jos, kaip sukomponuotos ar kokia proga įteiktos, jos vis tiek išliks dėmesio, pagarbos ir padėkos simboliu.
Mūsų manymu, gėlės yra ne išimtis, visgi egzistuoja tam tikri reikalavimai, kurių derėtų laikytis dovanojant ar gaunant gėles bei naudojant jas kaip aplinkos papuošimo detalę.
Rašant šį darbą teko prisiminti ne tik tai, kas buvo žinoma, bet ir sužinoti visiškai naujų dalykų, susijusių su gėlių teikimu, įpakavimu bei jų reikšme skirtingose šalyse.
Darbo objektas – gėlės.
Darbo tikslas – pateikti svarbiausią informaciją apie gėles pagal etiketo ir protokolo reikalavimus.
Uždaviniai:
1. Išsiaiškinti kokiomis progomis yra dovanojamos gėlės.
2. Pateikti svarbiausius dalykus, ką vertėtų žinoti dovanojant gėlės.
Darbo metodika – mokslinės literatūros bei straipsnių analizė. Daugiausiai rėmėmės A. Lydekos staipsniais, kuris aptaria etiketą ir protokolą bei gerų manierų svarbą kiekvieno iš mūsų gyvenime.
Raktiniai žodžiai: gėlės, gėlių kalba, gėlių teikimas.
Darbe bandysime pateikti, mūsų manymu, kuo įdomesnę bei svarbesnę informaciją apie gėles, jų dovanojimą, pakavimą, reikšmę.

Gėles tinka dovanoti beveik visomis progomis: Motinos dieną, šv. Valentino dieną, Tarptautinę moters dieną, šiaip gimtadienio, įkurtuvių ar jubiliejaus proga. Jos įteikiamos išvykstantiems ir atvykstantiems, namų šeimininkei atėjus į svečius, atsidėkojant už darbą ar paslaugas, atsiprašant mylimo žmogaus ar norint paguosti ištikus nelaimei. Pavyzdžiui, iš asmeninės patirties galiu pasakyti, kad vyrai ne retai ateidavo į gėlių centrą, kuriame dirbau ir prašydavo gėlių, nes jų moterys pykdavo. Gėles mėgsta visi. Jos visuomet įteikiamos oficialiomis progomis, sutinkant aukštus svečius, atidarant naują įstaigą ar sveikinant žymius asmenis jubiliejaus proga.
Premjerų, jubiliejų ar gastrolių metu gėlių pintinėlės įteikiamos salėje, scenoje.
Lankant ką nors ligoninėje galima nunešti ne tik vaisių ar sulčių, bet ir mažą puokštelę gėlių.
Taigi gėlės yra būtinos beveik kiekviena proga. Ir šventei, ir šokių vakarui gėlėmis puošiami kambariai, jos pagyvina vaišių stalą, suteikia džiaugsmo brangiems žmonėms. (Personalo vadyba, 2002, 29 p.)
Sekančiame skyriuje pateikta gana išsami informacija apie tai, ką vertėtų žinoti dovanojant gėles. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasEtiketo referatas
KategorijaKita >  Etiketas
TipasReferatai
Apimtis10 puslapių 
Literatūros šaltiniai6
Dydis21.32 KB
AutoriusMilda
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasR. Glinskienė
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Dalykinis etiketas Geles [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 10 puslapių 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • R. Glinskienė
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą