Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Kita>Etiketas>Tarptautinis protokolas ir etiketas Japonijoje. Kalbos kultūra

Tarptautinis protokolas ir etiketas Japonijoje. Kalbos kultūra

  
 
 
1234567891011121314151617181920
Aprašymas

Japonija. Bendroji apžvalga. Bendravimas. Verslo atmosfera, metodai ir ypatumai. Kalbos kultūra. Kalbos kultūra ir jos objektas. Kalbos tipai. Kalbos klaidos. Kalbos etiketas.

Ištrauka

Turbūt nė apie vieną kitą valstybę nėra prirašyta tiek knygų ir straipsnių, sukurta tiek patrauklių ir paslaptingų, tikrų ir išgalvotų pasakojimų bei legendų, kiek jų yra apie "tekančios saulės", "žydinčios sakuros", "paslaptingųjų salų" šalį - Japoniją. Kai kas japonų salas vadina dar ir "nepaskandinamu lėktuvnešiu". Dar ir šiandien europiečiai į japonus žiūri nevienodai. Vieniems jie jautrūs ir subtilūs meno vertintojai ir gamtos garbintojai, kitiems karingi ir paklusnūs samurajų palikuonys.
Japonijos vardas dažnai verčiamas kaip "Tekančios Saulės šalis", yra kinų kilmės ir apibūdina Japonijos geografinę padėtį Azijos žemyno atžvilgiu.
Kartu su JAV ir Europos Sąjunga, Japonija yra viena stipriausių pasaulio ekonominių jėgų.
Tai gi, mano šio darbo tikslas – išstudijuoti mokslinės literatūros šaltinius, siekiant apžvelgti ir suprasti protokolą ir etiketą Japonijoje. Išsiaiškinti šios šalies žmonių elgesio taisykles ir bendravimo ypatybes verslo susitikimuose bei derybose.

Japonija – salų valstybė, išsidėsčiusi palei Azijos Ramiojo vandenyno pakrantę. Iš rytų salas supa Ramusis vandenynas, o vakaruose Japonijos, pietuose Rytų Kinijos, šiaurėje Ochotsko jūros. Tarp Honshuu (Honšiu) ir Shikoku (Šikoku) salų įsiterpusi Seto Naikai (vidaus) jūra.
Tai ketvirta pagal dydį po Indonezijos, Madagaskaro ir Papua-Naujosios Gvinėjos salose esanti valstybė. Šalį sudaro daugiau nei 6 800 salų, iš kurių tik apie 340 yra didesnės nei 1 km².
Didžiausios Japonijos salos yra keturios. Iš pietų į šiaurę: Kiūšiū ( 36 554 km²), Šikoku (1 825 km²), Honšiu (didžiausia sala – 230 448 km²) ir Hokkaido (78 073 km²).
Kartu su JAV ir Europos Sąjunga, Japonija yra viena stipriausių pasaulio ekonominių jėgų.
Etninė sudėtis: apie 99,2% japonai, 0,6% korėjiečiai, 0,1% kinai, 0,1% ainai (ainu) ir kiti. Pastaruoju metu didėja imigracija iš Artimųjų Rytų ir Pietryčių Azijos. Genetiškai tik apie 4,8% japonų yra gryno japoniško tipo.

Miestuose gyvena daugiau nei 82% gyventojų, virš 26% – Tokijuje. Dauguma gyventojų susitelkę rytinėje šalies dalyje, kurioje yra beveik visi didžiausi miestai.
Japonija suskirstyta į 47 administracinius vienetus – prefektūras

Japonai yra nedidelės salos tauta, gyvenanti kalnuotame, raižytame žemės plote; apie 70 procentų teritorijos yra netinkama žemdirbystei - svarbiausiai žemės ūkio kultūrai - ryžiams. Tankiausiai apgyventos pajūrio zonos, tad nenuostabu, kad žmonės tapo priklausomi nuo jūros gėrybių ir išmoko jomis maitintis (apskritai tai lėmė ir ekonomines galimybes, kurios sudarė pagrindą japonams sėkmingai plėtoti savo elgseną ir gyvenimo būdą). Istoriškai gyvenimas Japonijoje visada buvo sudėtingas ir nesaugus, priklausomas nuo ugnikalnių išsiveržimų, žemės drebėjimų, taifūnų ir ryškių keturių metų laikų. Šitie veiksniai tapo akivaizdūs ankstyvojoje japonų kultūroje, tad buvo pateisinti ideologijomis, religijomis, filosofijomis ir istorijos vyksmais, įrodančiais, jog tokioje aplinkoje nevalia klysti, jog pavienis, spontaniškas veiksmas ar poelgis gali būti neatsargus ir neatsakingas ir kad taisyklės, formos ir ritualai tampa būtinybe siekiant padaryti tai, ko reikia - nuimti ryžių derlių, žvejoti jūroje, auginti vaiką ar vadovauti verslui. Kaip tik šis japonų kultūros aspektas yra esminis: išskirtinis žmogaus gyvenimo ritualizavimas siekiant sukurti tobulai darnų pasaulį. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-05-23
DalykasEtiketo referatas
KategorijaKita >  Etiketas
TipasReferatai
Apimtis18 puslapių 
Literatūros šaltiniai5
Dydis265.27 KB
Autoriussvokslys
Viso autoriaus darbų12 darbų
Metai2007 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaVilniaus Gedimino Technikos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Tarptautinis protokolas ir etiketas Japonijoje. Kalbos kultura [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 18 puslapių 
  • Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą