Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Kita>Etiketas>Svečių priėmimas. Svečiavimasis. Svečių teisės ir pareigos. Dovanos

Svečių priėmimas. Svečiavimasis. Svečių teisės ir pareigos. Dovanos

  
 
 
12345678
Aprašymas

Įvadas. Svečių priėmimas. Bendros sutikimo taisyklės. Svečių supažindinimas. Svečiavimasis. Svečių teisės ir pareigos. Dovanos. Išvados.

Ištrauka

Visi mėgstame svečiuotis, gal tik truputi mažiau mėgstame patys priiminėti svečius, nes tai reikalauja iš mūsų daugiau atsakomybės. Tačiau kam patinka būti kviečiamam į svečius, turi priiminėti juos ir patys [ 1. ].
Kad rengiama šventė būtų vykusi reikia tiek šeimininkų, tiek svečių pastangų, nes daugumai civilizuoto pasaulio žmonių labai svarbus kitų asmenų elgesys susijęs su jais [ 5 ].
Šiame darbe aptartos bendros šeimininkų ir svečių elgesio normos, teisės ir pareigos, kurių abiem pusėm laikantis šventė tampa malonesne.


Svečius pasitinka šventės šeimininkai. Jei tai sutuoktiniai ir kažkuris iš jų negali dalyvauti, tai šeimininką gali pavaduoti jo brolis ar tėvas, o šeimininkę - sesuo ar mama [ 5 ]. Griežta taisyklė: pirma įeina dama, paskui ją – ponas. Pasisveikinama tik svečiam peržengus namų slenkstį. Kas sveikina svečius pirmas – priklauso nuo šalies kultūros. Autorius iš Vokietijos akcentuoja, kad pirmas sveikinasi šeimininkas [ 2 ]. Autoriai iš Lietuvos – kad šeimininkė [ 5 ]. O tai, kad pirmiausia sveikinamasi su viešnia, paskui su ponu, būdinga daugumos šalių etiketui. Sveikinamasi dažniausiai ištiesiant dešinę ranką [ 2 ].
Mandagūs šeimininkai padėkoja svečiam, kad jie nepasididžiavo ir atėjo, o svečiai padėkoja už kvietimą. Pasiūloma nusirengti ir pasikabinti paltus [ 5. ]. Pagal klasikines gero tono taisykles ponas savo damai padeda nusivilkti ( ir užsivilkti ) paltą. Jei padeda šeimininkas – pirmiausia paltą nuvelka damai, o tik paskui ponui. Net ir šeimininkė gali padėti nusivilkti paltą vyriškiui, tai elementariausias mandagumas [ 2 ].
Šios taisyklės būdingos daugumai priėmimų, viena išimčių priėmimo rūšis – kokteilis, kai tik pirmuosius, laiku atvykusius, svečius pasitinka šeimininkai, o atvykę vėliau į pobūvį prie šeimininkų prieina patys [ 6 ].

Svečių supažindinimas

Labai paprasta privačioje aplinkoje, kai svečiai pažįsta vienas kitą, tačiau labai dažnai pasitaiko, kad tarp visų pakviestų svečių būna keletas kitiems svečiams nepažįstamų asmenų. Tuomet kiekvieną tokį svečią, jam nusivilkus, reikia nuvesti prie kitų atėjusių svečių, kurių jis dar nepažįsta ir juos supažindinti. Susipažinti patys gali vienmečiai arba vienodos socialinės ar tarnybinės padėties asmenys, tačiau būtina vieną kitam pristatyti skirtingo amžiaus ar skirtingos socialinės bei tarnybinės padėties svečius.
Trys pagrindinės taisyklės pristatant svečius:
Vyras pristatomas moteriai;
Jaunesni pristatomi vyresniems;
Žemesnės padėties svečiai pristatomi aukštesnės padėties svečiams.

Puiki galimybė svečiams susipažinti su kitais svečiais, prisiprasti – priėmimas prieš pobūvį – aperityvas. Tai patogu ir šeimininkams, jei laukiama daugiau svečių, nes jo metu galima po truputi užimti naujai atvykstančius svečius [ 2 ]. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-06-12
DalykasEtiketo referatas
KategorijaKita >  Etiketas
TipasReferatai
Apimtis7 puslapiai 
Literatūros šaltiniai6
Dydis11.47 KB
AutoriusJolita
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2004 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasŽ. Sederevičiūtė
Švietimo institucijaLietuvos Edukologijos universitetas
FakultetasGamtos mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Sveciu priemimas. Sveciavimasis. Sveciu teises ir pareigos. Dovanos [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 7 puslapiai 
  • Lietuvos Edukologijos universitetas / 2 Klasė/kursas
  • Ž. Sederevičiūtė
  • 2004 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą