Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Kita>Etiketas>Elgesys ir kultūra

Elgesys ir kultūra

  
 
 
1234567
Aprašymas

Elgesio kultūra. Išsiauklėjimas. Išsiauklėjusio žmogaus bruožai. Mandagumas. Taktiškumas. Korektiškumas. Delikatumas. Etiketas. Išvados.

Ištrauka

Žmogaus poelgių, turinčių dorovinę prasmę, visuma sudaro dorovinį elgesį. Dorovinis elgesys apima visus žmogaus poelgius, kurie išryškina įvairias jo dorovines puses. Jis pasireiškia dviems strūroms – vidine ir išorine. Vidinė elgesio pusė yra motyvacijos srytis: įsitikinimai, idealai, nuostatos, orentacijos, o išorinė – realūs poelgio rezultatai. Vidine elgesio sfera sunku įžvelgti: ji yra giliai paslepta nuo mūsų akių. Labiausiai apie ją liudija realūs elgesio rezultatai, jų pobūdis. Todėl galima sakyti, kad žmogaus elgesys tai galų gale vienintelis objektyvus žmogaus vidinio pasaulio atspindys.
Žmogaus elgesys – tai jo gyvenimo ir veiksmų būdas, pagrindine saviraiškos forma. Todėl elgesiu pasireiskia asmenybės esmė, jos temperamentas, charakteris, poreikiai, interesai, skoniai, vertybinės orentacijos. Iš to ir sprendžiame apie vidinį žmogaus pasaulį.
Kultūra yra žmogaus bendrojo išsivystimo lygio rodiklis, liudijantis, kiek jis nutolo nuo savo pirmapradžio gamtinio būvio. Atskiro žmogaus kultūra nulemta jo įgytų žmogiškųsavybių (žinių, mokėjimo, idealų ir kt.). Tų savybių, kurios pakyleja asmenybę virs jo paveldėtų gamtinių duomenų. Taigi galime pasakyti, kad lultūra išreiskia žmogaus valdžios laipsnį savo gamtinei prigimčiai.
Elgesio kultūra apima tris kultūros klodus: išsiauklėjimą, mandagumą ir etiketą. Pirmiausia elgesio kultura atsiremia į žmogaus bendrajį išsiauklėjimą, jo vidinį pasaukį. Priklausomai nuo to, turtingas ar skurdus tas pasaulis, panaši bus ir jo elgesio kultūra. Elgesio kultūra neatskiriama nuo bendrosios žmogaus kultūros, išprusimo, estetinio išsilavinimo. Elgesio kultūra, galma sakyti, kad prasideda namuose nuo prausimosi, valgymo, pasivaikščiojimo ir baigiasi mokykloje, labarotorijoj, darbe. Visuose žmonių tarpusavio santykiuose atsispindi jų bendrosios kultūros lygis, pažiūra į gyvenimą, vertybes, pagalaiu ir vieno į kitą.
Pagrindinis elgesio kultūros rodiklis – jautrumas kitam žmogui, pagarba kito asmenybės orumui. Elgesio kultūra – tai sugebėjimas kitą žmogų suprasti ir atjausti. Kultūringas žmogus nuolat klausia savęs: kaip aš pasielgčiau kito vietoje? Savęs klausdamas, jis visuomet siekia elgtis taip, kad kitam butų malonu ir patogu.

IŠSIAUKLĖJIMAS

Žmogus negimsta kultūringas. Tokiu jis tampa auklėjimo ir saviauklos dėka. Neneigsime, kad asmens išsiauklėjimui didelę itaka padaro šeima bei aplinka. Tačiau pagrindinis
3

veiksnys, be kurio neimanoma pasiekti aukštos elgesio kulrūros, yra saviaukla. Taigi sugebejimas savo paties pastangomis save tobulinti, sukultūrinti, išsiugdyti taurias dorovines savybes ir susikurti patvarius gražaus elgesio įpročius.
Giliai suvoktos ir perimtos žmogaus dvasine kultūros formos virsta tikrąja jo savastimi, dorovinėmis nuostatomis, patvariais charakterio bruožais. Tokį asmeni galime vadinti išsiauklėjusiu. Išsiauklėjęs asmuo visuomet elgesi oriai ir mandagiai. Toks žmogus malonus ir patrauklus, savo elgesiu žavi aplinkinius ir sukelia jų simpatijas, įgyja kitų palankumą ir pasitikėjimą. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-06-12
DalykasEtiketo referatas
KategorijaKita >  Etiketas
TipasReferatai
Apimtis7 puslapiai 
Literatūros šaltiniai3
Dydis10.64 KB
Autoriusvovere696
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2007 m
Klasė/kursas9
Mokytojas/DėstytojasLazauskienė
Failo pavadinimasMicrosoft Word Elgesys ir kultura [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 7 puslapiai 
  • 9 Klasė/kursas
  • Lazauskienė
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą