Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Kita>Etiketas>Svečių priėmimas

Svečių priėmimas

  
 
 
12345678910111213141516171819
Aprašymas

Įvadas. Priėmimai. Priėmimų rūšys ir ypatumai. Taurė šampano arba taurė vyno. Pusryčiai. Dalykiniai pietūs. Arbata. Žurfiksas. Furšetas. Kokteilis. Pietūs. Vakarienė. Kiti priėmimai. Meniu sudarymas. Patalpos paruošimas ir stalo serviravimas. Staltiesė. Servetėlės. Individualios ar higieninės servetėlės. Svečiai iš Vokietijos. Svečiai iš Prancūzijos. Svečiai iš Amerikos. Svečiai iš Olandijos. Svečiai iš Italijos. Svečiai iš Artimųjų Rytų. Svečiai iš Japonijos. Svečiai iš Korėjos. Svečiai iš Norvegijos. Išvados.

Ištrauka

Pobūvis – tai iškilmingi pietūs ar vakarienė kurio nors asmens ar įvykio garbei. Pobūviai gali būti oficialūs (įvairūs priėmimai) ir draugiški, šeimyniniai. Oficialūs pobūviai rengiami įvairių sutarčių pasirašymo, nacionalinių švenčių, oficialių vizitų proga. Neoficialūs pobūviai organizuojami įvairių organizacijų ir įvairių asmenų. Priklausomai nuo aptarnavimo formos, pobūvio metu svečiai gali būti visiškai ar iš dalies aptarnaujami padavėjo. Gali būti rengiami pobūvis furšetas, kokteilis, kokteilis furšetas, arbatėlė ar kavutė, mišrus pobūvis. Pobūvius aptarnauti pavedama kvalifikuotiems, patyrusiems padavėjams, turintiems specialių žinių ir profesinių įgūdžių.
Pobūvis-furšetas rengiamas dalykinių pasitarimų, prekybinių sutarčių pasirašymo, teatro premjerų ir kitomis progomis. Jis gali būti diplomatinis, organizuojamas oficialaus asmens. Tokiame pobūvyje aptarnavimo metu priklausomai nuo užimamos padėties laikomasi tarptautinių bendravimo taisyklių, tai yra protokolo. Pobūvis-furšetas paprastai rengiamas nuo 18.00 – 20.00 ir trunka 2 – 3 valandas. Taikant šia pobūvio formą, nedidelėse salėse galima aptarnauti daug svečių. Furšetiniai stalai gali būti užkandiniai, desertiniai ir taip toliau. Pobūviui būdinga tai, kad svečiai valgo ir geria stovėdami prie stalų, prie kurių nėra kėdžių. Furšeto valgiaraštį sudaro šaltieji ir karštieji užkandžiai, kokteiliai, sūrio asorti, gali būti ir karštų antrųjų patiekalų, deserto, vaisių ir karštų gėrimų. Užkandžiai patiekiami mažomis porcijomis (vieno kąsnio dydžio), kad galima būtų juos valgyti stovint vien su šakute ar su smeigtukais. Karštieji užkandžiai taip pat patiekiami mažomis porcijomis, kad galima būtų valgyti tik šakute ar smeigtuku. Kadangi svečiai valgo stovėdami, furšetiniai stalai turėtu būti 90 – 100 centimetrų aukščio, ne siauresni kaip 1,5 metro. Vienam svečiui skiriama 25 – 30 centimetrų, bet stalas neturėtu būti ilgesnis kaip 10 metrų. Garbingiems svečiams gali būti padedamos kortelės. Jie taip pat stovi, tačiau netoli nuo stalo jiems gali būti pastatytos kėdės. Be to, salėje prie sienos gali būti pastatomos kėdės pagyvenusiems žmonėms ir invalidams. Stalus galima sustatyti įvairiai, tai priklauso nuo salės dydžio ir formos. Kadangi furšetinis stalas yra visų svečių dėmesio centre, jis turi stovėti taip, kad prie jo būtų patogu prieiti iš visų pusių. Tarp stalų, taip pat tarp stalų ir sienų turi būti ne mažesni kaip 1,5 metro tarpai. Stalas turi būti gerai apšviestas, tačiau negalima stalų statyti prie šilumos šaltinio, kad kristų tiesioginiai saulės spinduliai bei arti durų. Be pagrindinio stalo, salėje prie sienų statomi pagalbiniai staliukai, ant jų dedamos peleninės (gali būti žvakės, gėlės), furšeto metų lankytojai sudeda ant jų panaudotus indus. Furšetinio stalo serviravimas lemia kai kurios organizavimo ypatumus. Vienam svečiui reikia turėti: 2 – 2,5 įvairių taurelių, 1,5 – 2 užkandžių ar seklių lėkščių, 0,5 – 0,75 duonos ar deserto lėkštelę, 1,5 – 2 užkandžių šakutę, 0,5 – 0,7 vaisių peilį. Serviruotės reikmenys, vaisiai, užkandžiai dedami ant stalo iš anksto. Stalas turi būti gausus, bet ne perkrautas. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-08-13
DalykasEtiketo referatas
KategorijaKita >  Etiketas
TipasReferatai
Apimtis18 puslapių 
Literatūros šaltiniai2
Dydis26.23 KB
AutoriusValerij
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas4
Švietimo institucijaVilniaus kooperacijos kolegija, VšĮ
Failo pavadinimasMicrosoft Word Sveciu priemimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 18 puslapių 
  • Vilniaus kooperacijos kolegija, VšĮ / 4 Klasė/kursas
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą