Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Kita>Etiketas>Vizitai (2)

Vizitai (2)

  
 
 
12345678
Aprašymas

Vizitų formos. Oficialūs vizitai. Darbo vizitas. Neoficialusis vizitas. Vizitas tranzitu. Mandagumo vizitas. Vizitų programos.

Ištrauka

Kadangi mūsų dienomis pasaulyje tarptautiniu lygiu bendrauja apie 200 valstybių, turinčių skirtingas visuomenines – politines santvarkas, tradicijas, kultūrą, kalbą, suprantama, kad jų tarpusavio santykiai remtis visuotiniais bendradarbiavimo principais. Šiems principams įgyvendinti suformuotas tarptautinis diplomatinis protokolas, reglamentuojantis, kaip sutikti, priimti ir išlydėti aukštų svečių svarbias delegacijas, verslo partnerius, pasitarimų, konferencijų dalyvius (Lydeka, 2002).
Pasaulinėje tarptautinio bendravimo praktikoje vizitai skirstomi į:
1) Oficialiuosius (Vakarų šalyse dar yra vadinamasis valstybinis vizitas (angl. "State visit"), kai su oficialiu vizitu lankosi valstybės vadovas);
2) Darbo;
3) Neoficialiuosius;
4) Tranzitu (vykstant per konkrečią valstybę);
5) Mandagumo (Misevičius, 1998).
1) Oficialūs vizitai – tai aukščiausio lygio, didelės politinės reikšmės vizitas. Čia tiksliai laikomasi ceremonialo tiek sutinkant (palydint) aukštus svečius, tiek organizuojant kitus renginius (oficialius pusryčius, pietus, priėmimus, susitikimus su visuomene, teatrų ar kitų objektų lankymą ir t.t.). Oficialieji vizitai dažniausiai baigiasi konkretaus politinio dokumento pasirašymu.
2) Darbo vizitas. Tai vizitas, kurio metu valstybių ir vyriausybių vadovai, kiti valstybės veikėjai ar verslo atstovai atvyksta į Lietuvą arba išvyksta į užsienį pasikonsultuoti, pasikeisti nuomonėmis, dalyvauti tarptautiniuose pasitarimuose bei konferencijose, pasirašyti konkrečių susitarimų ir pan. Šio vizito, skirtingai negu oficialiojo, ceremonialas yra minimalus. Dažniausiai organizuojamas tik vienas protokolinis renginys – pietūs ar pusryčiai. Vizito organizavimas nukreiptas tik pagrindiniam tikslui – deryboms ar konsultacijoms. Darbo vizitai paprastai būna trumpalaikiai.
3) Neoficialusis vizitas. Tai vizitas, kurio metu užsienio valstybės atstovai atvyksta į Lietuvą poilsiauti, gydytis, asmeniniais reikalais ar kaip turistai. Tokio vizito metu oficialūs protokoliniai renginiai neorganizuojami.
4) Vizitas tranzitu. Šiam vizitui priskiriami trumpalaikiai užsienio valstybių delegacijų, vykstančių tranzitu per Lietuvos teritoriją, lankymaisi. Svečiai trumpam sustoja kuriame nors mūsų krašto mieste. Ten, iš anksto susitarus, gali būti organizuoti kai kurie protokoliniai renginiai – svečių ir šeimininkų susitikimai bei pokalbiai.
5) Mandagumo vizitas. Tai toks vizitas, kuomet prieš pradedant dalykinę vizito dalį, garbingas svečias (užsienio delegacijos vadovas) dažnai apsilanko priimančioje organizacijoje. Sutartu laiku svečią įstaigos vestibiulyje pasitinka šeimininko įgaliotas asmuo, kuris palydi iki vadovo (jis pats pasitinka tik ypač gerbiamus svečius) kabineto.

Oficialūs vizitai.
Tokio vizito metu būtina: šeimininko priėmimas ir atsakomasis svečio priėmimas, bent vienas protokolinis pokalbis ir keli kitokie susitikimai (derybos, dokumentų pasirašymas ir pan.), bet ne daugiau kaip vienas derybinis pokalbis. Vengiama svečių atvykimo švenčių, ne darbo dienomis ar naktį. Oficialių vizitų metu būtina ir kultūrinė programa, įskaitant ir ekskursiją po šalį, taip pat spektaklį ar koncertą. Be to, tokių vizitų metu įprasta padėti vainikus kiekvienai šaliai svarbioje atmintinoje vietoje. Lietuvoje tokia vieta yra Laisvės kovotojų kapai Antakalnio karių kapinėse.
Į oficialiuosius vizitus paprastai vykstama su žmonomis – joms turi būti numatyta atskira programa. Vietoj žmonos gali vykti šeimos narė ar draugė (nesantuokinė žmona), bet ne bendradarbė.
Oficialaus vizito metu vyksta dalykiniai, pažintiniai susitikimai. Vizito pradžioje vyksta protokolinis pokalbis. Toks pokalbis – tai aukšto svečio atsakymas į sutikimą. Jo metu svečias dėkoja už kvietimą, dar kartą patikslinama vizito programa (Lydeka, 1999).
Atvykstant aukšto rango asmeniui, susitikimo pobūdį lemia oficialaus protokolo normos. Valstybių vadovų susitikimui būdingas iškilmingas ceremonialas, mūsų šalies pasienio punkte iškeliamos valstybinės svečio šalies ir Lietuvos Respublikos vėliavos. Visoms sutinkančiųjų asmenų kategorijoms skiriama konkreti vieta pagal jų santykį su rangų sąrašu.
Nusileidus lėktuvui, visi sutikimo ceremonialo dalyviai užima jiems skirtas vietas. Prie trapo prieina sutinkančios grupės nariai (ir jų žmonos, jeigu svečias atvyksta su žmona). Į lėktuvą įlipa Protokolo tarnybos vedėjas, pasveikina svečią ir trumpai supažindina jį su ceremonialo detalėmis. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-09-19
DalykasEtiketo referatas
KategorijaKita >  Etiketas
TipasReferatai
Apimtis8 puslapiai 
Literatūros šaltiniai2
Dydis13.91 KB
AutoriusPaulius
Viso autoriaus darbų8 darbai
Metai2004 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaKlaipėdos paslaugų ir verslo mokykla
Failo pavadinimasMicrosoft Word Vizitai (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 8 puslapiai 
  • Klaipėdos paslaugų ir verslo mokykla / 3 Klasė/kursas
  • 2004 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą