Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Kita>Etiketas>Protokoliniai moterų aprangos reikalavimai (2)

Protokoliniai moterų aprangos reikalavimai (2)

  
 
 
12345678910111213141516
Aprašymas

Įžanga. Einant į darbą. Protokolinė moters apranga. Moteriški kostiumėliai. Kelnės. Palaidinė. Vizitinė suknelė. Klasikinė suknelė. Priešpietinė suknelė. Maža juoda suknelė. Vakarinė suknelė. Kokteilinė suknelė. Vestuviniai apdarai. Kojinės. Avalynė. Skrybėlaitė. Skarelė ir šalikas. Moterų aksesuarai, dėvint įvairią aprangą. Auskarai. Vėrinys arba perlų juostelė. Koljė. Sagės. Apyrankes. Laikrodis. Rašiklis. Diržas. Pirštinės. Krepšiai, rankinės ir diplomatai. Pobūviai. "Black Tie", "Tuxedo", "Formal". "Semi-formal", "Black Tie Optional", "Cocktail". "White tie". Apibendrinimas.

Ištrauka

Nuo pačių seniausių laikų drabužis turėjo savo simbolinę reikšmę bei didelę įtaką kasdieniniam žmogaus gyvenimui. Akmens amžiuj dėvimas kailis ar oda parodydavo medžiotojo talentą, nešiojami aksesuarai, pvz. vilko iltis, ar kokio kito žvėries kaulų karoliai - laimikio didumą. Taigi savo apranga genties lyderis aiškiai išsiskirdavo iš savo gentainių. Bėgant laikui reikalavimai aprangai sugriežtėjo. Pradedant nuo religinių įsitikinimų ir baigiant kultūriniais bei socialiniais ypatumais, rūbai privalėjo atitikti standartus. Buvo laikai, kai nė viena moteris negalėdavo pasirodyti be galvos apdangalo, arba kai suknelė aukščiau pėdos sąnario buvo laikoma itin nepadoria. Taipogi aukštuomenės atstovai akivaizdžiai išsiskyrė nuo vargšų savo rūbų kokybe, puošnumu, audinių įmantrumu bei spalvingumu. Galiojo net tam tikros taisyklės, kurios nustatydavo, kas nevalia dėvėti prastuomenei (pvz. kailiniai).
Lyginant drabužių madą, kuri keičiasi pašėlusiu greičiu, daugelis moterų norėtų lengvai atsikvėpti – ačiū Dievui mums nereikia nešioti nei tokių žemę siekiančių suknelių, nei dusinančių korsetų. Tik esant dideliam reikalui įsispraudžiame į tokį žmogaus judesiui prieštaraujantį "nesusipratimą", kurį anksčiau moterys privalėjo dėvėti kasdien. Kaip ten bebūtų šiuolaikinei dalykiškai, amžinai skubančiai moteriai toks rūbas būtų tikras košmaras, nes ji tiesiog niekur nespėtų ir jaustųsi amžinai nepatogiai. XXI amžiaus mada leidžia mums pasirinkti – kaip mes norime atrodyti, kokios spalvos mums patinka, koks stilius mums prie širdies, ar iš viso mes siekiame atrodyti stilingai, ar patogiai jaustis. Tačiau kiekvieną dieną, atsidariusi savo rūbų spintą, moteris turėtų susimąstyti – kur aš šiandien einu, ir kaip man pridera atrodyti? TAIP, būtent, kaip pridera. Nors iš kiekvienos pusės girdime rėkiant, jog šiais laikais svarbiausia originalumas ir savitumas, tačiau niekada nebūsime teisūs perlenkę lazdą. Labai svarbu moteriai turėti išlavintą skonio jausmą, kuris jai pasufleruotų kaip reikia rengtis, nes daugeliu atvejų pasirinkdamas drabužį žmogus parodo sugebėjimą jausti situaciją, išreikšti save, o kartu ir pagarbą aplinkiniams. Mūsų apranga gali lemti net tokius svarbius dalykus, kaip aplinkinių nuomonė apie mus, mūsų kompetenciją arba net karjeros galimybes. Nieko nėra paprasčiau, negu išsirinkti kaip apsirengę eisim grybauti ar laiką leisime savo namuose, nes tokiems atvejams nėra taikomi griežti aprangos reikalavimai. Apranga – tarytum žmogaus vizitinė kortelė. Ir mūsų drabužiai, ir tai kaip mes elgiamės, kalbame bendraujame labai svarbu. Tik visų šių komponentų darna daro žmogų kultūringa ir patrauklų, todėl kai kuriais atvejais reikia išmanyti tam tikrus protokolinius aprangos reikalavimus.


Tam tikra tradicinė profesinė apranga, buvusi net privaloma to ar kito amatininkų cecho atstovams, išliko iki šių dienų: sakykim, saviti dailidės drabužiai arba pūstos kepėjų kelnės, aukštos virėjų kepurės, o, pavyzdžiui, oro ar jūrų laivynų, sukarintų įstaigų darbuotojai privalo vilkėti karinę uniformą primenančią aprangą su specialiais aksesuarais – auksinėmis sagomis, antsiuvais, skiriamaisiais ženklais ir pan. Nepakito ir uniformos paskirtis - žymėti atstovavimą tam tikrai profesinei grupei.
Mūsų laikų profesiniai drabužiai - ne tik uniformos senąja prasme. Kiekviena profesija kelia tam tikrus aprangos reikalavimus, tačiau savo stilių kuria įprastų drabužių pagrindu. Patys matome, kad bankų tarnautojai rengiasi kitaip nei žurnalistai, o šių apranga skiriasi nuo madų dizainerių kuriamų drabužių.
Šiandieninė mada yra lanksti, todėl vienu metu galima atrodyti ir oficialiai, ir savitai. Vienos firmos dėl darbuotojų patogumo leidžia rengtis net šortais ar marškinėliais, bet tokia tvarka esti ne visose firmose, todėl neverta užsimiršti siekiant atrodyti patikimu, kultūringu ir išsilavinusiu žmogumi, išvaizdai darbe turi būti skiriamas ypatingas dėmesys. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasEtiketo referatas
KategorijaKita >  Etiketas
TipasReferatai
Apimtis13 puslapių 
Literatūros šaltiniai4
Dydis31.5 KB
Autoriusbarsukiene
Viso autoriaus darbų4 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/Dėstytojasasist. Vida Pipirienė
Švietimo institucijaVilniaus Gedimino Technikos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Protokoliniai moteru aprangos reikalavimai (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 13 puslapių 
  • Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • asist. Vida Pipirienė
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą