Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Kita>Etiketas>Dovanos ir suvenyrai (2)

Dovanos ir suvenyrai (2)

  
 
 
12345678910
Aprašymas

Įvadas. Dovanos ir suvenyrai. Kaip išrinkti ir įteikti dovanas? Kaip priimti dovanas? Verslo dovanos. Netikėtos ir netinkamos dovanos. Išvados.

Ištrauka

Gyvenime yra daug galimybių teikti kitiems džiaugsmo. Tai galime daryti ne tik per šventes, bet ir eilinėmis dienomis. Truputis dėmesio gali praskaidrinti net blogiausią ir sunkiausią gyvenimo dieną.
Gauti dovaną yra kone didžiausias gyvenimo malonumas, ypač ją gauti netikėtai ir nelauktai, tačiau daugeliui iš mūsų yra nepaprastai sunku išrinkti dovanas kitiems. Tikriausiai tai ir yra pagrindinė priežastis, kodėl pasirinkau šią temą. Stengsiuosi atkreipti dėmesį į dovanojimo ypatybes, susisteminti dovanos rinkimo procesą ir padėti tiek sau, tiek referato skaitytojams išvengti esminių klaidų renkant dovanas.
Nesavanaudiška dovana, nepriklausomai nuo jos vertės, visada žadina žmoguje atsakomąjį nuoširdumą. Būtent todėl taip svarbu mokėti dovanas išrinkti ir įteikti. Šiame sudėtingame procese išryškėja dovanotojo skonis, fantazija, išradingumas, išprusimas ir taktas.

Dovanos teikiamos Kalėdų, Naujųjų metų, šei¬mos švenčių, Motinos bei Tėvo dienų, gimimo dienos, vardinių, jungtuvių metinių, valsty¬binių švenčių progomis, bei einant į svečius.
Dovana turi atitikti proga: kai ji teikiama jubiliejų ar reikšmingų žmogaus gyvenime įvykių proga, ji gali būti vertingesnė, paprastesne proga – paprastesnė. Tačiau reikia stengtis nedovanoti tokių dovanų, kokių pats nenorėtumėte gauti.
Labai svarbu dovaną įteikti laiku. Praėjus iškilmėms, įteikta dovana ne tokia reikšminga. Ji skirta konkrečiai tam asmeniui, kuriam dovanojama, todėl dera žinoti to žmogaus pomėgius, o gal ir norus. Tačiau jo paties klausti – neetiška. Pasiteirauti galima draugų ar artimųjų.
Nedera dovanoti labai brangių, įpareigojančių ar per daug asmeniškų dovanų. Nesenai dirbantis darbuotojas turėtų vengti dovanoti brangias dovanas savo viršininkui, kad neatrodytų, jog nori jam įsiteikti.
Įvairioms progoms tinka gėlės. Jos įteikiamos išvyniotos iš įpakavimo. Kai į svečius ateina vyras su moterimi, gėlių įteikia šeimininkei svečias. Niekada nedovanojamos dirbtinės gėlės. Beje, pasitinkant ar išlydint gėlių dovanojame jas įvyniojus.
Vazonėliuose gėlės dovanojamos tik tada, kai žinoma, kad jos patinka asmeniui, kuriam jas dovanojame ir jis turi tinkamas sąlygas joms laikyti. Į siunčiamą gėlių puokštę būtina įdėti sveikinimo atviruką. Už visas dovanas (nesvarbu kokia jų materialinė vertė) nuoširdžiai dėkojama. Gautą dovaną būtina išvynioti, ja pasigrožėti.
Suvenyrai skirti atvykusiems iš kitų šalių svečiams arba svetur teikiami atsakomojo vizito metu. Tai kuklios dovanos, reprezentuojančios valstybės meną. Reikėtų vengti menkaverčių suvenyrų.
Vaišės irgi yra dovana. Lietuvoje nuo seno buvo įprasta vaišinti visus atklydusius į namus. Nemanda¬gu, netgi nepadoru valgyti kitiems matant ir jų nepa¬vaišinti. Tas pat pasakytina ir apie gardėsius bei rūkalus. Estijoje buvo laikomasi papročio: jei į na¬mus užklysdavo prašalaitis, o šeimininkė gamino val¬gį, ji, prieš paduodama ranką, prijuoste ją nusišluostydavo, kad svečias neišsineštų valgio skal¬sos.
Ką nors supykdęs vyriškis arba moteris sku¬ba į parduotuvę ieškoti dovanos, kuri atlygintų pada¬rytą skriaudą. Negalima teigti, esą tokiu atveju dovana nėra tinkama, bet ją įteikti būtina ypač subtiliai. Visų pirma reikia atsiprašyti ir paskui kukliai įduoti dova¬ną kaip susitaikymo ženklą. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-12-04
DalykasEtiketo referatas
KategorijaKita >  Etiketas
TipasReferatai
Apimtis8 puslapiai 
Literatūros šaltiniai5
Dydis17.76 KB
AutoriusRegina
Viso autoriaus darbų4 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/Dėstytojasdoc. R. Adamonienė
Švietimo institucijaAleksandro Stulginskio universitetas
FakultetasEkonomikos ir vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Dovanos ir suvenyrai (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 8 puslapiai 
  • Aleksandro Stulginskio universitetas / 2 Klasė/kursas
  • doc. R. Adamonienė
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą