Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Kita>Etiketas>Dovanos ir suvenyrai verslo vadyboje

Dovanos ir suvenyrai verslo vadyboje

  
 
 
123456789
Aprašymas

Įvadas. Tarnybinės dovanos. Dovanos verslo partneriams. Atskirose šalyse dovanų teikimas. Kalėdinės dovanos. Vestuvių dovanos. Dovanos naujagimiui. Padėkos už dovanas. Gėlės. Kada dovanojamos gėlės? Kada nedovanojame gėlių?

Ištrauka

Etiketas (pranc. Étiquette) – tai elgesio taisyklės ir formos.
Šiuolaikinio etiketo reikalavimai susiklostė per daugelį dešimtmečių. Praktinė etiketo reikšmė yra ta, kad jis suteikia galimybę be ypatingų pastangų būti mandagiam bendraujant su skirtingų žmonių grupėmis. Todėl labai svarbi etiketo dalis yra dovanos ir suvenyrai.
Subtiliai parinktos dovanos padeda palaikyti gerus asmeninius ir dalykinius santykius. Norint išrinkti tinkamą dovaną nebūtina išleisti daug pinigų. Daug labiau reikia fantazijos, takto ir šiokio tokio išmanymo.
Eiti į svečius su dovanomis - viena seniausių tradicijų pasaulyje, tačiau reikia būti apdairiems, žinoti, kas kada tinka.
Taigi visur yra pabrėžiama, kad dovanos visuomet turėtų:
• Atitikti progą: kai ji teikiama jubiliejų ar triukšmingų žmogaus gyvenime įvykių proga, gali būti vertingesnė,paprastesne proga – paprastesnė. Tačiau stenkitės nedovanoti tokių dovanų, kokių pats nenorėtumėte;
• Tikti tam asmeniui: tai yra sunkiausia , nes reikia žinoti to žmogaus interesus, pomėgius ir gyvenimo būdą. Pavyzdžiui, abstinentui netaktiška dovanoti alkoholinių gėrimų, kad ir kokie ypatingi jie būtų, o humoristinė dovana tiks tik geram pažįstamam. Paprasčiau būna tada, kai žmogus turi aiškų hobį, tada beveik visuomet pavyksta rasti dovaną;
• Atitikti asmeninius santykius su apdovanojamuoju, t.y. kuo daugiau su juo bendraujama, tuo reikšmingesnė dovana turėtų būti;
• Būti įteiktos laiku: praėjus iškilmėms įteikta dovana ne tokia reikšminga.
Dovana neturėtų būti:
• Per brangi, nes toks gestas gali būti suprastas kaip noras įsiteikti
• Per daug asmeniška: visuomet reikia turėti galvoje, kad dovana gali būti išvyniota kitų svečių akivaizdoje, todėl ji neturėtų sietis su gavėjo silpnybėmis ar intymiais dalykais
• Per daug įpareigojanti
• Venkite dovanoti drabužių, jei tiksliai nežinote dydžio
Taip pat dar svarbu:
• Neprotokoliška klausti, kokios dovanos norėtų pats asmuo.
• Asmeninių švenčių progomis netinka reklaminės dovanos su firmos ženklu: reklaminių dovanų įteikimas visai pagrįstai sukeltų daug nepatogumų
• Be to, noro dovana suteikti džiaugsmą neturi užgožti noras pasirodyti pačiam.
Pakuojant ir vyniojant dovaną svarbu viskas: dėžutė turi būti daili, popierius - skoningas, juostelės ir kaspinėliai - pritaikyti. Dovana atrodys vertingesnė, jei ją papuošime žmogaus, kuriam ji skiriama, monograma ar kompanijos emblema.
Dažniausiai prie dovanos pridedama baltos ar gelsvos spalvos spausdinta vizitinė kortelė. Taip pat galima pridėti kortelę, kurioje juodu ar mėlynu rašalu užrašyta "Dėkoju už skanius pietus", nors kur kas nuoširdesnis būtų kad ir toks įrašas: "Mūsų popietės "Šarūne" niekada nepamiršiu. Dėkoju už susitikimą." Kortelę įdėkite į tuščią voką, ant jo užrašykite gavėjo vardą ir pavardę (adreso nereikia). Voko neužklijuokite, nebent kortelės turinys būtų labai asmeniškas.
Ne visuomet dovanojami daiktai. Jei darbuotojas perkeltas į aukštesnes pareigas arba sudarė pelningą sandorį, įvertindamas pavaldinio sėkmę vadovas gali pakviesti jį priešpiečių, į sporto varžybas ar koncertą.
Kai kada čekis ar tam tikra grynųjų pinigų suma gali būti geidžiamiausia dovana, o ne vien būdas išvengti dovanos ieškojimo rūpesčių. Jei dovanojami pinigai, suma kitiems svečiams nesakoma, tačiau gaunantysis gali užsiminti, kad taupo baldams, todėl tokia dovana labai pravers.
Pinigų galima pasiūlyti įvairių nelaimių atveju. Akcijos, obligacijos ir vertybiniai popieriai dažniausiai dovanojami mokslo baigimo proga.
Svarbu mokėti ne tik dovanoti, bet ir priimti dovanas, už jas padėkoti. Dėkingumo laipsnis neturi priklausyti nuo dovanos brangumo.
Kartais kvietimo į priėmimą apačioje, dešinėje pusėje, gali būti parašyta: "Be dovanų". Tada geriausia išeitis dovaną įteikti anksčiau.
Dar dovanos skirstomos į:
1. tarnybines dovanas
2. dovanas verslo partneriams
3. kalėdines dovanas
4. vestuvių dovanas
5. dovanas naujagimiui
Visos šios dovanų rūšys naudojamos ir verslo vadyboje, nes dabar tampa vis populiariau įteikti dovanas darbuotojams kiekviena proga. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-11-16
DalykasEtiketo referatas
KategorijaKita >  Etiketas
TipasReferatai
Apimtis6 puslapiai 
Literatūros šaltiniai4
Dydis26.05 KB
Autoriussvajokle
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaVilniaus Gedimino Technikos Universitetas
FakultetasVerslo vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Dovanos ir suvenyrai verslo vadyboje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 6 puslapiai 
  • Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą