Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Kita>Etiketas>Susirinkimai, konferencijos, diskusijos, pasitarimai

Susirinkimai, konferencijos, diskusijos, pasitarimai

  
 
 
12345678910111213
Aprašymas

Įvadas. Susirinkimai ir konferencijos. Susirinkimai. Konferencijos. Pasirengimas konferencijai. Konferencijos eiga. Interviu. Išvados.

Ištrauka

Kiekviena organizacija savo viduje vadovaujasi tam tikromis taisyklėmis, tam tikrais darbo organizavimo, komunikacijos su darbuotojais būdais. Tačiau, be abejo, svarbu kaip tai yra atliekama. Egzistuoja keletas komunikacijos tarp darbuotoju, dalyvavimo sprendžiant organizacijos, darbo klausimus, susirinkimo būdų – tai susirinkimas, konferencija, diskusija ir pasitarimas. Kiekvienas iš išvardintų būdų pasižymi tam tikromis savybėmis, tam tikromis procedūromis, psichologiniais aspektais, struktūriniais skirtumais, motyvacija, vidinėmis ir išorinėmis nuostatomis, kuriomis vadovaujantis jie ir turėtų būti organizuojami. Savo darbe stengsiuosi trumpai apžvelgti minėtus komunikacijos būdus ir panagrinėti ar teorija atitinka realybę.

Dabartinės lietuvių kalbos žodyne sąvoka "konferencija" aiškinama kaip vyriausybės, įstaigų, organizacijų ir t.t. atstovų pasitarimas, susirinkimas. Organizacijos vidinės komunikacijos procesuose dažniau vartojama susirinkimo sąvoka, kuri apibrėžiama kaip organizacijos narių bendras dalyvavimas svarstant kokį nors klausimą. Išorinėje komunikacijoje populiaresnė sąvoka yra konferencija. Tačiau ir vienu ir kitu atveju galioja tie patys psichologiniai komunikacijos aspektai.


Organizacijose dažnai skundžiamasi, kad susirinkimams sugaištama per daug laiko. Visi esame dalyvavę daugelyje blogai organizuotų susirinkimų. Žmonės nenori dalyvauti susirinkime, kur valandą svarstytas klausimas galėjo būti išspręstas per dešimt minučių, jei susirinkimui butų buvę gerai pasirengta.
Norint surengti naudingą, efektyvų susirinkimą, pirmiausia reikia gerai apgalvoti ir atsakyti į tam tikrus klausimus:
Ar susirinkimas būtinas?
Koks susirinkimo tikslas?
Kas turėtų dalyvauti šiame susirinkime ir koks dalyvių vaidmuo?
Kada vyks susirinkimas?
Kur vyks susirinkimas?
Kas vadovaus susirinkimui?
Susirinkimo dienotvarkės sudarymas. Bet kokios dienotvarkės pirmasis klausimas turėtų būti trumpa susirinkimo tikslo apžvalga. Organizacinė grupė turėtų dienotvarkės klausimus suklasifikuoti pagal svarbą. Nustatydama pirmumą, grupė gali nuspręsti, kiek laiko skirti kiekvienam klausimui, ir turi pasiūlyti reglamentą.
Daug efektyviau yra ne tik apžvelgti temas, bet sudaryti dienotvarkę pagal tai, ką norite pasiekti arba ką norite nuspręsti, kokio galutinio rezultato tikitės. Vienas iš būdų tai pasiekti – sudaryti darbotvarkę klausimų forma. Ta forma turi papildomą pranašumą, įpareigojantį žmones iš anksto galvoti apie susirinkim tikslus ir leidžia efektyviau pasiruošti.
Dienotvarkės klausimai turi būti aiškūs, trumpi, konkretūs ir surašyti ta tvarka, kuria bus aptariami.
Nereikia viename susirinkime svarstyti daug klausimų. Jei dienotvarkė per ilga, kai kuriems klausimams suteikite pirmumą, o kai kurių atsisakykite.
Patikrinkite, kad kiekvienas dalyvausiantis susirinkime iš anksto būtų gavęs dienotvarkę. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-12-17
DalykasEtiketo referatas
KategorijaKita >  Etiketas
TipasReferatai
Apimtis11 puslapių 
Literatūros šaltiniai3
Dydis16.45 KB
Autoriusjolanta
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas1
Švietimo institucijaMarijampolės kolegija
FakultetasVerslo ir technologijų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Susirinkimai konferencijos diskusijos pasitarimai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 11 puslapių 
  • Marijampolės kolegija / 1 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą