Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Kita>Etiketas>Vizitinės kortelės ir jų naudojimas

Vizitinės kortelės ir jų naudojimas

  
 
 
1234567891011
Aprašymas

Įvadas. Keitimasis vizitinėmis kortelėmis. Asmeninės kortelės. Tarnybinės vizitinės kortelės. Vizitinės kortelės įvairioms progoms. Vizitinių kortelių dydis. Informacija pateikiama vizitinėse kortelėse. Vizitinių kortelių ženklai ir spalvos. Kalbos niuansai. Išvados.

Ištrauka

Sąvoka vizitinė kortelė atsirado 19 a, kai į vizitus buvo žiūrima labai rimtai. Tada būdavo nustatomas tikslus vizito laikas, ir šeimininkai niekada neišeidavo iš namų, jei žinodavo, kad kas nors gali ateiti su privačiu vizitu.
Praeitą šimtmetį vizitinės kortelės buvo nepakeičiamas dvarininkų luomo atributas. Jas turėjo žurnalistai, advokatai, literatai, gydytojai – visi tie, kurie norėjo, kad jų pažystamų ratas plėstųsi, kad nauji žmonės sužinotų ir įsimintų jų vardus bei adresus.
Bet kuriame oficialiame susitikime, - tiek verslininkų, tiek mokslininkų ar menininkų, - neapsieinama be vizitinių kortelių. Jos tapo mūsų gyvenimo kasdienybe, būtinu atributu prisistatant pačiam ar pasveikinant kitus, reiškiant užuojautą.
Vizitinės kortelės yra labai patogios, kadangi atlieka kai kurias funkcijas už savininką. Vizitinę kortelę galima paduoti asmeniškai, įteikti per vairuotoją arba pasiųsti paštu.

Darbo tikslas: parašyti savarankišką darbą, kurio tema: Vizitinės kortelės ir jų
naudojimas.
Vizitinė kortelė laikytina asmens dokumentu, skirtu prisistatyti.
Svarbiausia kortelių funkcija – priminti naujas pažintis, pavardes, inicialus, adresus, rangus. Patartina visada turėti savo vizitinių kortelių atsargą. Tai padės sukaupti kitų žmonių kortelių kolekciją – svarbią informacijos bazę.
Vizitinėmis kortelėmis dažniausiai keičiamasi dalykinių pokalbių metu.
Vizitinių kortelių keitimasis:
• Vizitinių kortelių keitimasis prasideda nuo paties svarbiausio delegacijos nario ir vyksta griežtai pagal rangą, todėl iš anksto reikia žinoti, kuris iš svečių yra aukščiausias rangu.
• Pagal protokolą pirmasis vizitines korteles įteikia atėjęs asmuo.
• Prisistatydamas rangu žemesnis asmuo įteikia savo vizitinę kortelę rangu aukštesniam, pastarasis turi atsakyti tuo pačiu.
• Jeigu rangu aukštesniam asmeniui labai reikia užmegzti kontaktą su rangu žemesniu asmeniu, jis gali inicijuoti keitimąsi vizitinėmis kortelėmis pokalbio metu, kai atsiranda pretekstas susitikti ir aptarti rūpimus reikalus.
Nuo to, kaip elgsimės su savo partneriais, oponentais ar kolegomis, priklausys ir jų
požiūris į mus bei į mūsų organizaciją.
Į vizitines korteles yra būtina atsakyti. Tai reiškia, kad jei vizitinę kortelę duoda mums, turime mainais įteikti savąją. Jei atsitinka taip, kad tuo metu (ar apskritai) savo vizitinės kortelės neturime, reikia pasiaiškinti, kodėl jos negalime įteikti.
Vizitinę kortelę būtina įteikti atsuktą tekstu į pašnekovą, kad imdamas jis galėtų perskaityti įrašus. Duodant savo vizitinę kortelę dar kartą pasakome savo pavardę. Kai bendrauja du vienos tautybės pašnekovai, šio reikalavimo dažnai nepaisoma, kadangi jiems iš esmės nesunku suvokti ir įsiminti kito asmens pavardę.
Keblumų gali kilti kitataučiui – jis mato užrašytą pavardę, tačiau ji juk gali būti tariama nevienodai (pvz.: anglų, prancūzų kalbomis). Šiaip ar taip, pašnekovo pavardę kreipiantis būtina ištarti kuo tiksliau.
Gautoje vizitinėje kortelėje nedarome jokių įrašų. Jeigu pašnekovas nori nurodyti dar vieną savo telefono numerį, kuris nėra nurodytas, reikia leisti jam pačiam jį užrašyti ant savosios kortelės.
Kai gauname kortelę, reikia ją pasidėti priešais save ant stalo. Vizitinę kortelę galima padėti į jai skirtą vietą (kortelių dėklą ar dėžutę) tik išėjus asmeniui. Tačiau jei dalyvaujame ilgai trunkančiose derybose, praėjus 40 min., turime teisę vizitines korteles padėti į joms deramą vietą, pvz.: į piniginę ar užrašinę. Tokiu gestu pašnekovams tarsi pasakome: "Ši kortelė man pati svarbiausia – aš viską padariau, kad ją gaučiau".
Jei kortelėmis keičiamasi draugijoje, reikėtų apdalyti jomis visus, kad niekas nesijaustų pažemintas. Jeigu neturite reikiamo kiekio kortelių – atsiprašykite ir neduokite niekam, nes būtiną informaciją galima užrašyti kitur.
Reikia saugoti, kad vizitinės kortelės nesusiteptų ir atrodytų kaip naujos, kadangi jos yra jūsų pačių ir jūsų organizacijos simbolis.
Vizitinės kortelės būna: asmeninės ir tarnybinės. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasEtiketo referatas
KategorijaKita >  Etiketas
TipasReferatai
Apimtis8 puslapiai 
Literatūros šaltiniai2
Dydis18.24 KB
AutoriusGabi
Viso autoriaus darbų16 darbų
Metai2007 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaVilniaus kooperacijos kolegija, VšĮ
Failo pavadinimasMicrosoft Word Vizitines korteles ir ju naudojimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 8 puslapiai 
  • Vilniaus kooperacijos kolegija, VšĮ / 3 Klasė/kursas
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą