Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Kita>Etiketas>Nacionaliniai bendravimo ypatumai: Tailandas

Nacionaliniai bendravimo ypatumai: Tailandas

  
 
 
12345678910
Aprašymas

Truputi apie Tailandą (istorija, politika, religija). Pagrindinės kultūros kryptys. Kaip geriausia žmonėms bendrauti. Požiūris į laiką. Kaip visuomenei geriausia bendrauti su pasauliu. Sveikinimasis ir susipažindinimas. Kalba ir pagrindiniai posakiai. Pagarbūs krepiniai į vyrus, moteris, vaikus. Susipažindinimas. Fizinis sveikinimosi stilius. Bendravimo būdai. Tinkamos ir netinkamos temos. Tonas, garsumas, kalbėsena. Tylos intarpai. Fiziniai gestai ir veido išraiška. Mostai ir skaičiavimas. Laikysena ir fizinis artumas. Žvilgsniai. Emocijos. Elgesys viešose vietose. Vaikščiojimas ir stovėjimas eilėse. Oro uostuose, geležinkelio stotyse, parduotuvėse. Autobusai, metro, taksi, automobiliai. Arbatpinigiai. Punktualumas. Apranga. Metų laikai. Spalvos. Mados. Aksesuarai, papuošalai, kosmetika. Elgesys viešose vietose. Valgymo laikas ir būdingas maistas. Gėrimai ir tostai.

Ištrauka

Tailandas yra karalystė. Keista tai, jog ji niekada nebuvo kolonija ir nebuvo užkariauta jokių išorės šalių ar kaimynų. Šis jos istorijos aspektas lemia tailandiečių laisvės ir nepriklausomybės vertybę. Tailandiečiai pasižymi ikonoklastišku laisvės pojūčiu ir individualizmu, o tai būdinga ir visam Pietryčių Azijos regionui. Beje, pats žodis "thai" reiškia "laisvi žmonės".
Tailandas yra kostitucinė monarchija, o karalius yra valstybės valdovas. Tailandiečiai labai myli sao karalių ir karališkąją šeimą: venkite pekti ar nepagarbiai kalbėti apie juos.
Kaip ir kitose Azijos šalyse, Tailande nėra oficialiai įtvirtintos realigijos ir tikėjimo sistemos. Realiginės įtakos Tailande yra tvirtos, tačiau savaime jos nėra realigijos. Jas teisingiau būtų apibūdinti kaip gyvenimo filosofijas. dauguma tailandiečių yra budistai (daugiau kaip 90 procentų).
Tailande vaikai yra gerbiami (tiek mergaitės, tiek berniukai). Mergaitės nediskriminuojamos. Moterys Tailande nuo seno rūpinosi šeima, vaikų auklėjimu ir šiuo metu neturi lygių galimybių su vyrais verslo hierarchijoje. Ne tailandietės verslinikės nepatiria tokių apribojimų.
Labai svarbu tiek Tailande, tiek ir kitur Azijoje nesuklysti dėl azijiečio tautybės: nors dauguma gyventojų yra tailandiečiai, tačiau gyvena daug kinų, ypač Bankoke.


Priklausomi ar nepriklausomi nuo kitu? Nepriklausomybė ir laisvė yra svarbiausios tailandiečių kultūros vertybės, tad juos galima apibūdinti kaip tvirtus individualistus. Tačiau šios nepriklausomos dvasios viduje slypi suvokimas, jog kiekvienas elgias individualiai, kad pirmiausia teiktų naudą savo artimai grupei ir tik paskui rūpintųsi savimi. Artimą grupę sudaro kiekvieno šeima, šeimos branduolys, kuris išsiplečia įtraukdamas kiekvieno dėdes, tetas ir tolesnius šeimos narius – gyvenančius ir mirusius.

Orientuoti i hierarchiją ar lygybę? Tailandiečių visuomenėje hierarchija ir struktūros yra svarbiausias dalykas visuose lygmenyse – namie, mokykloje, karinėse struktūrose ir versle. Tailande norint ka nors pasiekti nepaprastai svarbu tinkamai gerti asmenis pagal jų rangą, padėtį ir užimamą postą. Bendravimui su auštais valdžios pareigūnais ir Tailando karališkąją šeima neigi egzistuoja formalesnė tailandiečių kalba. Hierarchija garbinama nusižeminimu ir nuolankiu veidu. Iš tikrųjų tas, kuris taip elgiasi, laimi kitų palankumą ir iškelia save. Tailande suprantama, kad vieni turi vadovauti, o kiti – paklusti, vieni turi valdžia, o kiti – ne, vieni primeta savo valia, kiti ją priima. Tailandiečiams tai labai svarbu.

Kas svarbiau – taisyklės ar ryšiai? Tailande taisyklės ir tvarka svarbu, ir manoma, jog visuotinis taisyklių taikymas tiek hierarchijos atžvilgiu, tiek ir reikalaujant aplinkybėms, yra geriausias būdas teisingai elgtis su visais žmonėmis.


Vienamatis ar daugiamatis? Kadangi punktualumas atspindi dar ir kitas vertybes, tarkim, dėmesingumą kitam asmeniui ir nuolankumą kažkieno pastangoms, galima teigti, jog tailandiečiams būdingas pinktualumas, taigi ir jūs turėtumete toks būti. Tačiau vertinant juos kitų azijos tradicinių kultūrų kontekste, laikas istoriškai tebuvo fonas asmeniniams neatidėliotiniems ryšiams; tai Tailande pastebima ir šiais laikais. Viskas klostosi tam tikru laiku, o laikrodis nėra pagrindinis veiksnys to, kas ir kada nutinka. Be abejo, jie nori kuo greičiau pasiekti teigiamą rezultatą, tačiau nedarys nieko, kas neatitinka jų interesų tik dėl to, kad laikas spaudžia. Jie verčiau pasirengę laukti tinkamo momento.
Netgi šiandien ne taip griežtai laikomasi darbo grafikų, darbotvarkių. Apskritai Tailande, kitaip nei Vakaruose, nėra būtinybės skubėti.

Rizikuojantys ar vengiantys rizikos? Iš esmes pavien iai tailandiečiai nesibaimina dėl nežinomybės, neaiškumo, nors grupės linkusios turėti aiškesnį vaizdą, galbūt dėl savo įsipareigojimų apginti aukštesnespareigas užimanius komandinėje hierarchijos grandinėje.

Orientuoti į praeitį ar ateitį? Tailandiečiams tradicijos teikia tvirtų sąsajų su dabartimi: nei praeitis (ji jau praėjusi, tai kam kvaršinti galvą?), nei ateitis (ji nėra pavadi) žmonėms nelabai rūpi.Tailandiečiai pasikliauja čia ir dabar bei tuo, kuo gali džiaugtis šiandien. Toks požiūris skiriasi nuo kitų regiono azijiečių, turinčių tvirtą orientaciją į praeitį, ir nuo amerikiečių, kuriems būdinga tvirta orientacija į ateitį. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-01-09
DalykasEtiketo referatas
KategorijaKita >  Etiketas
TipasReferatai
Apimtis8 puslapiai 
Literatūros šaltiniai1
Dydis20.21 KB
AutoriusJulija
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2007 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaVilniaus Gedimino Technikos Universitetas
FakultetasMechanikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Nacionaliniai bendravimo ypatumai Tailandas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 8 puslapiai 
  • Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą