Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Kita>Etiketas>Elgesys viešoje vietoje

Elgesys viešoje vietoje

  
 
 
123456789101112131415
Aprašymas

Įvadas. Pasisveikinimas viešoje vietoje. Rankos kišenėse. Atstumas visuomeninėje ir asmeninėje erdvėse. Elgesys koncerto metu, teatre ir kino teatre. Kaip praeiti pro eilę. Pagalba girtam gatvėje. Protiškai neįgalūs žmonės. Moteris vyrų tualete. Reikalavimai rūkymo procese. Verkiantys vaikai prekybos centre. Verkiantys vaikai kelionėje. Etiketas taksi. Etiketas viešajame transporte. Moksleivių elgesio taisyklės viešose vietose. Jausmų demonstravimas viešose vietose. Ėjimas per duris. Stovėjimas eilėje. Išvados.

Ištrauka

Elgesio kultūra dažnai vadinama estetine vertybe, prilygstančia tobulų formų meno kūriniui. Civilizacijos raidoje ši samprata kito kartu su papročiais, tradicijomis, kurie iki šiol keičia bendro elgesio taisykles. Tai elementaru, tačiau tai privalo žinoti kiekvienas, siekiantis geresnės gyvenimo kokybės sau ir kitiems. Auksinė taisyklė "Elkis taip, kaip norėtum, kad su tavim elgtųsi" tinka ir elgesiui viešose vietose. Elgesio taisyklės nėra dogmos. Jos taip pat nėra universalios ir pritaikytos visiems gyvenimo atvejams. Žmogus priverstas remtis jomis konkrečiu atveju, pagal konkrečią situaciją. Todėl būtina gerai žinoti pagrindines elementarias elgesio taisykles. Ir ne tik žinoti! Mes visi puikiai žinome, kaip derėtų elgtis vienoje ar kitoje situacijoje, tačiau ar visada taip ir elgiamės? Žinoma, kad ne. Kartais mes suabejojame, ar tikrai būtina elgtis vienaip ar kitaip, dažnai manome, kad būtent mūsų situacija yra ypatinga, ir tuo metu tiesiog negalime tinkamai pasielgti, o kartais tiesiog būname abejingi aplinkiniams ir nesukame sau galvos, dėl tinkamo elgesio – tiesiog gyvename patogiai ir elgiamės egoistiškai, nes manome, kad ir kiti taip pasielgtų būdami mūsų vietoje. Taigi, kaip teigia prancūzų mokslininkas ir mąstytojas B. Pascalis "Visos oraus elgesio taisyklės jau seniai žinomos, trūksta nedaug – tik mokėjimo jomis naudotis".

Kuo mažiau pažįstama aplinka, tuo rečiau sveikinamasi. Tarkim, nepasisveikinti kaime būtų netaktas, o mieste neįprasta sveikintis su nepažįstamaisiais. Dažniausiai sveikinasi žmonės, kurie kartu praleidžia tam tikrą laiką ir (arba) turi bendrų interesų.

Taigi reikia sveikintis:
Įėjus į liftą, traukinio vagoną ar kabinetą;
Įėjus į parduotuvę, prekybos centrą, mokant už benziną kolonėlėje, įėję į gydytojo priimamąjį, priėję prie geležinkelio stoties bilietų kasos langelio ar pan., eidami prie bendradarbio;
Kai atsisėdate šalia nepažįstojo autobuse, traukinyje ar lėktuve;
Kai restorane Jus sutinka padavėjas.

Jeigu atostogaujate šeimos pensionate, įeidami į pusryčių kambarį turite pasisveikinti. Visai priešingai elgiamasi dideliame ar tarptautiniame viešbutyje – įeinama anonimiškai ir niekas nelaukia pasveikinimo. Jeigu svečius šiame viešbutyje sutinkate jau antrą kartą, derėtų pasisveikinti. Be to, pasisveikinti du kartus geriau, nei nė karto. Ir dar: pasisveikinti nežiūrint žmogui į akis – labai nemandagu. Žinoma, paprastai garsiai niekas nesisveikina bažnyčioje (ypač per pamaldas). ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-01-17
DalykasEtiketo referatas
KategorijaKita >  Etiketas
TipasReferatai
Apimtis12 puslapių 
Literatūros šaltiniai3
Dydis67.04 KB
Autoriusmazeaiste
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaVilniaus Gedimino Technikos Universitetas
FakultetasVerslo vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Elgesys viesoje vietoje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 12 puslapių 
  • Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą