Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Kita>Etiketas>Šventės etiketas: Adventas, Kūčios, Kalėdos

Šventės etiketas: Adventas, Kūčios, Kalėdos

  
 
 
123456789101112131415
Aprašymas

Įvadas. Adventas. Kūčios. Pasiruošimas Kūčių vakarui. Kalėdų eglutė. Kūčių stalo dengimas. Kūčių vakaras. Kūčių vakarienė. Būrimai ir spėliojimai. Kalėdos. Kalėdų šventimo papročiai. Sveikinimai ir linkėjimai. Kitos apeigos. Oro spėliojimai. Žaidimai ir burtai. Šventinis stalas.

Ištrauka

Kasmet vienas kitą keičia keturi metų laikai – pavasaris, vasara, ruduo ir žiema. Vieni jų pažadina gamtoje gyvybę, atvilioja šilumą ir šviesą, kiti užmigdo žemę, atneša rūškanas dienas, šaltus vėjus ir speigus. Ilgainiui nusistovėjo ir tam tikro metų laiko papročiai, atsirado kasmet tuo pačiu laiku švenčiamos šventės – Kalėdos, Kupolinės(Rasa, Joninės), Vėlinės ir kitos. Tokie papročiai ir šventės vadinami kalendoriniais papročiais ir kalendorinėmis šventėmis. Mūsų kalendorinės šventės gerokai skiriasi nuo tų, kurias švenčia kitos krikščioniškosios tautos.Pažinti savo tradicinius papročius, jų vystymąsi naudinga ne tik kultūros istorikui, bet ir visiems lietuviams, kurių protėviai tai sukūrė, taip pat kiekvienam, kuris domisi savo krašto praeitimi.
Papročių ir apeigų žmonės neužmiršta ir dabar, net jau pamirštus dalykus stengiamasi atgaivinti, nes švenčių papročiai atspindi tikrąją tautos dvasią.
Savo šeimos švenčių papročiais ir mūsų protėvių sukurtomis įvairiomis bei įdomiomis apeigomis galime džiaugtis ir didžiuotis, nes jos taip turtingos įdomiais, savitais papročiais, kurių mums galėtų pavydėti bet kuri pasaulio tauta. Verta ne tik juos žinoti, bet ir pasisavinti bei prisitaikyti savo šeimoje, savo aplinkoje.
Lietuvių šeimos kalendorinėse šventėse ypač gausu papročių, kurių žmonės ne tik neužmiršta, bet ir nuolat atnaujina. Bene labiausiai įdomūs ir turtingi yra Advento – Kalėdų papročiai bei tradicijos, nes būtent šios šventės susiję su atgimimo dvasia, noru būti kilniems, noru pasikeisti, pradėti kitokį gyvenimą.
Peržvelgę pasiruošimą šioms šventėms, įsitikinsime, kad kiekvienas darbas atveria naujas galimybes būti sveikiems, mylėti vienas kitą, įgauti naujų jėgų ištisiems metams. Ir būtent šis didysis pasiruošimas atneša į namus pilną harmoniją. Nes tik vidinė harmonija ir vaišių stalas suteikia mums tikros šventės įspūdį.


Tamsios ir niūrios paskutinės senųjų metų dienos. Visai kitokia ir žmonių nuotaika, kitokios mintys nei vidurvasarį, kai visa žydi, žaliuoja, klega. Ogi šiomis dienomis prityla juokai ir linksmybės, niekas nekelia vestuvių, nešoka, nepramogauja, nes tai – Advento laikotarpis, trunkantis tris – keturias savaites. Pagal bažnyčios kalendorių pirmoji Advento diena – ketvirtasis sekmadienis prieš Kalėdas.
Adventą gaubia rimtis ir susikaupimas – tai įtempto darbo ir dvasinio apsivalymo, pasirengimo malonės šventei laikas. Ankstyvais sekmadienių rytais vieni eina į bažnyčią, kur laikomos mišios šv. Mergelės garbei, kiti, pasilikę namuose, apmąsto savo ir kitų žmonių gerus darbus ir netinkamus poelgius, meldžiasi, kalba rožančių, gieda kalėdines giesmes.
Advento laikas kupinas paslaptingumo, netikrumo, baimės. Šis tamsusis prieškalėdinis laikotarpis apipintas įvairiais draudimais. Jau pačioje pradžioje pasninkaujama, tai yra atsisakoma nuo mėsiškų ir pieniškų valgių, nebekeliami pasilinksminimai ir kitos pramogos, bažnyčia nebetuokia. Prasideda žmonių fizinio bei dvasinio apsivalymo, stebuklingos ramybės ir taikos metas. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-03-12
DalykasEtiketo referatas
KategorijaKita >  Etiketas
TipasReferatai
Apimtis13 puslapių 
Literatūros šaltiniai8
Dydis26.96 KB
AutoriusTomas
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas11
Švietimo institucijaPanevėžio "Šaltinio" vidurinė mokykla
Failo pavadinimasMicrosoft Word Sventes etiketas Adventas Kucios Kaledos [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 13 puslapių 
  • Panevėžio "Šaltinio" vidurinė mokykla / 11 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą