Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Kita>Etiketas>Tarptautinis protokolas ir etiketas Portugalijoje

Tarptautinis protokolas ir etiketas Portugalijoje

  
 
 
12345678910
Aprašymas

Įvadas. Apie Portugaliją ir portugalus. Pagrindinės kultūros kryptys. Laikomasi hierarchijos ar lygybės? Požiūris į laiką. Rizikuojantys ar vengiantys rizikos? Formalūs ar neformalūs? Pagarbūs kreipiniai į vyrus ir moteris. Supažindinimas. Fizinis sveikinimosi stilius. Bendravimo būdas. Tinkamos ir netinkamos temos. Žvilgsniai. Punktualumas. Naudingos frazės. Verslo etiketas. Viršininkų ir pavaldinių santykiai. Susirinkimai ir pristatymai. Korespondencija. Derybos. Dovanos. Išvados.

Ištrauka

Jei jau Ispanija yra Europos galva, Portugalija, būdama labiausiai į Vakarus nutolęs kraštas, kur baigiasi žemė ir jūra prasideda, yra tartum karūna ant galvos.

Luisas Vaz De Camoes
Portugalija — miškais apaugusi kalvų, smėlėtų paplūdimių, alyvmedžių giraičių ir garsių jūrų keliautojų šalis. Ši šalis artimai susijusi su visa Pirėnų pusiasalio praeitimi, ypač su Ispanija. Su ja Portugalija turėjo bendrą pradžią ir tik vėliau atsiskyrė nuo jos, tapo atskira tauta su savita kalba, kultūra, gyvensena bei papročiais.
Portugalija, kadaise buvusi stipriausia Vakarų Europos kolonijinė valstybė, didžiausią įtaką pasiekė 16 amžiuje. Bet pasibaigus geografinių atradimų amžiui, ji neteko pozicijų ir apie 20 amžių tapo apsnūdusia Europos periferija. Nedidelė žemdirbystės ir žvejybos šalis Portugalija 18 amžių kovojo dėl sasvo nepriklausomybės nuo Ispanijos bei Prancuzijos ir 20-tą amžių galsiusiai tapo demokratine respublika. Tame tarpsnyje – nuo autokratinės monarchijos iki respublikinės demokratijos – Portugalija buvo užkariauta ir patyrė karinę diktatūrą, o jos vaidmuo pasaulio scenoje mažėjo ir įtaka silpnėjo.
Darbo tikslas: susipažinti su Portugalijos kultūra, bendravimo ypatumais bei verslo aplinka.
Mūsų dienomis, iš dalies dėl narystės Europos Sąjungoje, Portugalija atgimsta. Algarvė (Portugalijos rivjera palei pietinę šalies Atlanto pakrantę) yra svarbus Europos turistų traukos centras; valstybėje – moderni demokratija, plėtojasi mokslas, daugėja investicijų ir auga pramonė, tačiau ir šiandien Portugalijoje pastebimas lėtesnis, tradiciškesnis ir konservatyvesni spožiūris į gyvenimą; čia sutvarkyti reikalus gali užtrukti ilgiau nei kitur Vakarų Europoje, su pašaliečiais čia išlaikomas pagarbus ir malonus atstumas, naujos idėjos sutinkamos atsargiai ir iš pradžių santūriai. Portugalijoje nėra ispaniškos kultūros; ankstesni šio regiono gyventojai buvo luzitanai, kilę iš tenykščių europiečių, todėl Portugalija vadinama "luzo," arba "luzitaniškos" kultūros, nors elgesiu daug kuo panaši į savo didesniąją giminaitę Ispaniją. Vienas didžiausių skirtumų tarp šių dviejų šalių yra kalba. Tad nemanykite, jog Portugalijoje supras, kalbės ir įvertins, jei prašneksite ispaniškai, be to, nepainiokite portugališkų dalykų su ispaniškais ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-03-13
DalykasEtiketo referatas
KategorijaKita >  Etiketas
TipasReferatai
Apimtis10 puslapių 
Literatūros šaltiniai0
Dydis22.24 KB
AutoriusIdalija
Viso autoriaus darbų8 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaVilniaus Gedimino Technikos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Tarptautinis protokolas ir etiketas Portugalijoje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 10 puslapių 
  • Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+3
-2
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą