Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Kita>Etiketas>Protokolas valstybės valdyme (2)

Protokolas valstybės valdyme (2)

  
 
 
12345678910111213141516
Aprašymas

Įvadas. Valstybės ir vyriausybės vadovų vizitai. Aukščiausio lygio delegacijų sutikimo tvarka. Elgesio taisyklės įvairiose valstybės valdymo srityse dirbantiems pareigūnams. Užsienio šalyse dirbančių diplomatų rangai. Diplomatų privilegija ir imunitetas. Išvados.

Ištrauka

Valstybės valdymo protokolas susiformavo XVI a., pradėjus susirašinėti ir bendradarbiauti tarp atskirų šalių. Dabar valstybės valdymo protokolas fiksuoja šiuos svarbiausius įvykius:
1) valstybės ir vyriausybės vadovų vizitus;
2) aukščiausio lygio užsienio šalių delegacijų sutikimo tvarką;
3) elgesio taisykles įvairiose valstybės valdymo srityse dirbantiems pareigūnams;
4) užsienio šalyse dirbančių diplomatų rangai;
5) diplomatų privilegija ir imunitetas.
Tad plačiau apžvelkime šiuos valstybės valdymo protokolo įvykius.

Vizitai yra skirstomi į :
Oficialius vizitus;
Darbo vizitus;
Neoficialius vizitus;
Tranzito vizitus.
Šiek tiek apie kiekvieną iš jų:
Oficialus vizitas (dar kartais vadinamas valstybiniu vizitu) yra kuomet yra lankomasi svečioje šalyje pagal oficialų kvietimą. Šis vizitas yra rengiamas aukščiausio rango pareigūnams, tokiems kaip valstybių, vyriausybių, ministerijų arba specialiųjų misijų vadovams Respublikos Prezidento, Seimo Pirmininko, Ministro Pirmininko, užsienio reikalų ministro arba kito Vyriausybės nario, taip pat kariuomenės vado kvietimu.
Dažniausiai oficialus vizitas trunka ne mažiau kaip dvi dienas.
Šio tipo vizitai yra labiausiai iš visų vizito rūšių saistomi protokolo reikalavimų, būtinai turi atitikti numatytas jiems normas, nes oficialus vizitas yra aukščiausio lygio įvykis, turintis didžiulę politinę reikšmę valstybei. Čia tiksliai laikomasi ceremonialo tiek sutinkant ar palydint aukštus svečius, tiek organizuojant kitus renginius, tokius kaip oficialūs pusryčiai, pietūs, priėmimai, susitikimai su visuomene, teatrų ar kitų objektų lankymas ir panašiai. Be to, oficialus vizitas dažniausiai yra baigiamas konkretaus politinio dokumento pasirašymu.


Oficialaus vizito metu būtinai turi vykti valstybės-šeimininkės priėmimas ir atsakomasis svečio priėmimas. Be to, turi vykti ir bent vienas protokolinis pokalbis bei keli kiti susitikimai (tai gali būti derybos arba dokumentų pasirašymas arba panašiai). Tačiau negali vykti daugiau kaip vienas derybinis pokalbis.
Oficialaus vizito metu būtina kultūrinė programa, ekskursija po šalį ar miestą. Vyksta teatro, muziejaus, spektaklio ar koncerto lankymas. Be kita ko, oficialių vizitų metu padedami vainikai žuvusiems už laisvę arba kitoje atmintinoje vietoje (Lietuvoje dažniausiai yra lankoma Laisvės kovotojų kapai Antakalnio karių kapinėse, kur padedami vainikai pagerbiant už laisvę kovojusius žmones).
Visuomet oficialaus vizito pradžioje yra rengiamas protokolinis pokalbis, kurio metu svečias dėkoja šeimininkui už kvietimą atvykti. Šiame etape taip pat dažniausiai yra tarp abiejų pusių patislinama tolesnė vizito programa. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-05-13
DalykasEtiketo referatas
KategorijaKita >  Etiketas
TipasReferatai
Apimtis12 puslapių 
Literatūros šaltiniai5
Dydis28.57 KB
Autoriusraimondytes
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasR. Pipirienė
Švietimo institucijaVilniaus Gedimino Technikos Universitetas
FakultetasVerslo vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Protokolas valstybes valdyme (2) [speros.lt].doc
 

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 12 puslapių 
  • Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • R. Pipirienė
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą