Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Kita>Etiketas>Pobūvių rūšys

Pobūvių rūšys

  
 
 
123456789101112131415161718192021
Aprašymas

Įvadas. Priėmimai. Priėmimų tipai. Bendrieji priėmimų reikalavimai. Taurė šampano. Taurė vyno. Taurė vyno su sūriu. Kokteilis. Furšetas. Bufetas. Kokteilis furšetas. Kviestiniai pusryčiai. Arbatėlė. Ponių kava. Žurfiksas. Kviestiniai pietūs. Kviestinė vakarienė. Dalykiniai pietūs. Piknikas. "Savas butelis". Pasiplaukiojimas garlaiviu. Išvados.

Ištrauka

Nežinant gerų manierų neįmanoma padaryti karjeros. Tam reikia ne tik įgūdžių, bet ir žinių kaip elgtis tam tikrose sitaucijose.
Šiame referate pasistengsime išnagrinėti pobūvių rūšis. Juose renkasi žmonės, kurie nori ne tik atsipalaiduoti, bet ir susipažinti su naudingais žmonėmis, gauti reikalingos informacijos. Tad nežinant etiketo taisyklių, galime ne tik nieko nesužinoti, bet ir susigadinti savo įvaizdį.
Daugiau kalbėsime apie šių pobūvių priėmimo tvarką, kokia proga jie rengiami, serviravimo ypatumus, patiekiamus patiekalus, gėrimus ir kt.
Dėl etiketo neišmanymo gali kilti daug nesusipratimų, o ir atvirkščiai, galime pritraukti klietus ir pelnyti puikia reputaciją tarp bendradarbių, žmonių, kurie stovi ant aukštesnės hierarchijos laiptų pakopos ar šiaip pažįstamų. Tad etiketo taisykles ypač turi išmanyti pobūvių šeimininkas. Jis gali juo pasinaudoti kaip sėkmės ir karjeros raktu.

Pobūvis – tai iškilmingi pietūs ar vakarienė, kurie yra skirti paminėti kokią nors progą. Tai gali būti didelės firmos, žymių susivienijimų ar institucijų ypatingos šventės, kurių metu minimi įvairūs jubiliejai, pristatomas garbus asmuo, minimas naujos sutarties pasirašymas ar nacionalinė šventė, priimami žmonės atvykę oficialaus vizito.
Tačiau pagal tarptautinį protokolą įvairios šventės, pobūviai, banketai vadinami priėmimais. Taigi toliau referate vietoj žodžio "pobūvis" naudosime žodį "priėmimas".
Oficialūs priėmimai – tai puiki tarptautinio bendradarbiavimo forma. Juos galime taip pat pavadinti dėmesio ir pagarbos išraiška valstybių ir vyriausybių vadovams, delegacijoms, šalims, kurioms atstovauja tam tikri asmenys. Šių priėmimų tikslas ne tik pavaišinti svečius ir suteikti jiems kuo didesnį malonumą, bet ir užmegzti dalykinius ryšius, padėti juos plėtoti, kurti gerą šalies, organizacijos, įmonės ar asmens įvaizdį. Juose galima apsikeisti neoficialiomis nuomonėmis, gauti informacijos apie dominantį objektą.
Oficialūs priėmimai rengiami įvairiose vietose, tai priklauso nuo priėmimo iškilmingumo ir dalyvių skaičiaus. Dažniausiai žmonės priimami ambasadose, merijose, viešbučiuose restoranuose. Tačiau reikia būti itin atsargiems su iškilmingumu. Nereikia persistengti ar atrodyti pernelyg kukliem. Priėmimas turi atitikti progą.
Rengti priėmimą yra atsakingas ir sunkus darbas. Reikia iš anksto numatyti daugelį dalykų: priėmimo tipą, svečių sąrašą, kvietimų išsiuntimą, svečių susodinimą, valgius, gėrimus, stalo serviravimą, svečių aptarnavimą, tostus, kalbas, priėmimo eigą ir t.t.
Skirtingose šalyse protokolinės normos yra skirtingos, tačiau pats bendri reikalavimai lieka tie patys visur. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-06-10
DalykasEtiketo referatas
KategorijaKita >  Etiketas
TipasReferatai
Apimtis18 puslapių 
Literatūros šaltiniai6
Dydis34.08 KB
Autoriusmimu
Viso autoriaus darbų11 darbų
Metai2007 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasAsist. V. Pipirienė
Švietimo institucijaVilniaus Gedimino Technikos Universitetas
FakultetasVerslo vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Pobuviu rusys [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 18 puslapių 
  • Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • Asist. V. Pipirienė
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą