Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Kita>Etiketas>Lietuvos delegacijos į Norvegiją vizito vadyba

Lietuvos delegacijos į Norvegiją vizito vadyba

  
 
 
12345678910111213141516171819
Aprašymas

Įvadas. Norvegijos kultūros savitumų ir nacionalinių ypatumų aprašymas. Trumpas Norvegijos aprašymas. Laiko naudojimo sistema. Skirtingos mąstysenos žmonių susitikimų aspektai. Norvegijos žmonių religijos, elgsenos ir manierų ypatumai. Bendravimo būdai. Bendravimo būdas ir kalbos vartojimas. Klausymosi įpročiai. Kaip susitarti su norvegais. Elgesys viešose vietose. Dovanų bei suvenyrų parinkimas ir įteikimas. Aprangos reikalavimai. Išvados.

Ištrauka

Kokios asociacijos pas mus iškyla, kai kalbame apie Norvegiją? Pas daugelius ši šalis asocijuojasi su fiordais, slidininkais, naftos išgavimo platformomis, silke ir tyrinėtojais Fritjofu Nansenu, Roaldu Amundsenu ir Turu Hejerdalu. Mes taip pat žinome, kad daugelis norvegų – mėlynakiai ir šviesiaplaukiai, kad VIII - XII a. jie vadino save vikingais ir užpuldavo įvairias šalis, kad dabar – tai viena labiausiai socialiai aprūpintų pasaulio šalių.
Kartą vienas norvegas paklaustas, kaip sugrupuotų tautas, nedelsdamas atsakė taip : " Yra dvi žmonių rūšys – norvegai ir tie, kurie norėtų būti norvegai". Norvegų egocentrizmas, taip dažnai linksniuojamas danų ir švedų, yra viena iš trijų labiausiai stebinančių šios tautos ypatybių. Minėtinos kitos dvi: atkaklumas, dar labiau sustiprinantis jų etnocentriškumą, ir nepaprastas sugebėjimas ieškoti tautos dvasios, kuris šiek tiek atsveria pasitenkinimą savimi.
Norvegų patriotizmas ribojasi su fanatizmu. Viduramžio karalių šūkis - «Alt for Norge» (« Viskas Norvegijai ») ir toliau lieka pagrindiniu norvegų gyvenimo principu.

Trumpas Norvegijos aprašymas
Geografinė padėtis. Norvegija apima 387 tūkst. km2 plotą (žemyninė Norvegija – 323.878 km2, likusi dalis - salos). Norvegijos sostinė – Oslas. Pasaulio žemėlapyje Norvegija nusitęsusi toli į šiaurę (žodis Norvegija reiškia "Šiaurės kelias"). Ji yra šiauriausia Europos šalis. Rytuose Norvegija ribojasi su Rusija, Suomija ir Švedija, vakaruose atsiremia į Atlanto vandenyną. Pusė krašto yra arktinio klimato juostoje, 72% teritorijos užima kalnai, ežerai, ledynai - negyvenamos vietos.
Politika ir valdžia. Norvegija – tai konstitucinės monarchijos valstybė su vienu rūmų parlamentų (Stortingu). Įdomus Norvegijos valdymo bruožas yra tas, kad už vykdomąją valdžią atsako ne ministras pirmininkas, o ministrų kabinetas (kabinetas, kuriame ministras pirmininkas yra vienas iš daugelio). Norvegijoje yra daug politinių partijų, turinčių proporcinį atstovavimą.
Norvegija Lietuvą de jure pripažino 1921 10 04. Atkūrus nepriklausomybę, tarpvalstybiniai santykiai ambasadorių lygyje atnaujinti 1991 11 29.
Socialinė ir ekonominė padėtis. Norvegija – turtinga, saugi, gerai susitvarkiusi ir dvidešimt pirmam amžiui pasirengusi šalis. 4,3 mln. gyventojų apsirūpinę būstais, maistu, socialinėmis garantijomis ir ekonominėmis galimybėmis. Būdama trisdešimta tarp ekonomiškai stipriausių pasaulio šalių, ji stebina BVP, tenkančio vienam gyventojui, dydžiu. Norvegija yra aukšto gyvenimo lygio šalis, joje socialinė apsauga, sveikatos rūpyba, mokslai, yra nemokami. Norint išlaikyti dabartinį Norvegijos gyventojų pragyvenimo lygį, šiuo metu sukaupto Norvegijos nacionalinio turto atsargų pakaktų mažiausiai penkiasdešimčiai metų.
Pagal naftos gavybą Norvegija yra septinta pasaulyje ir penkta tarp didžiausių elektros eksportuotojų. Kiti turtai – didžiausias Europoje prekybos laivynas ir stipriausios prekybos partnerės. Norvegija turi garantuotą rinką Britanijoje, Vokietijoje ir Olandijoje, o įsiveža prekių atitinkamai daugiausia iš Švedijos, Vokietijos ir Jungtinės Karalystės.
Gyvenimo kokybė. Ekonominį pagrindą atitinka ir gyvenimo kokybė. Norvegija trečia pasaulyje pagal gyvenimo trukmę ir septinta pagal gyvenimo kokybę (Žmogaus raidos indeksas). Antra pagal dvišalės pagalbos teikimo dydį (tiktai Kuveitas teikia daugiau skaičiuojant vienam gyventojui). Norvegijos švietimo sistema ypatinga tuo, kad čia mokomasi ilgiau nei kituose Europos kraštuose (12 metų), ir, nepaisant sunkių klimatinių sąlygų bei teritorijos ištęstumo, šalis yra penktoje vietoje pagal stojančiųjų į aukštąsias mokyklas skaičių. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-07-04
DalykasEtiketo referatas
KategorijaKita >  Etiketas
TipasReferatai
Apimtis18 puslapių 
Literatūros šaltiniai6
Dydis156.17 KB
AutoriusRaimonda
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasJonas Sireika
Švietimo institucijaŠiaulių Universitetas
FakultetasHumanitarinis fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Lietuvos delegacijos i Norvegija vizito vadyba [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 18 puslapių 
  • Šiaulių Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • Jonas Sireika
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą