Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Kita>Etiketas>Pobūvių rūšys (2)

Pobūvių rūšys (2)

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223
Aprašymas

Įvadas. oficialūs priėmimai. Akademinė šventė. Dalykiniai pietūs. Kviestinė vakarienė. Neoficiali vakarienė. Parodos atidarymas. Pokylis. Banketas. Vėlyvieji pusryčiai. Kviestiniai pusryčiai. Kviestiniai pietūs. Priešpiečiai. Žurfiksas. Piknikas. Ponių kava (arbatėlė). Pobūviai. Pobūvis furšetas. Pobūvis kokteilis. Taurė šampano. Taurė vyno. Taurė vyno su sūriu. Spaudos konferencija ir spaudos atstovų priėmimas. Priešpietinis priėmimas. Susodinimas prie stalo. Aptarnavimo eiga ir rūkymas. Išvados.

Ištrauka

Iškilmingi įvykiai dažniausiai yra pažymimi pobūviais. Tai gali būti įmonės šventė, asmens pagerbimas kokia nors proga, oficialūs vizitai, sutarties pasirašymo ar sėkmingo kontrakto atšventimas. Jų organizatoriais ar šeimininkais arba svečiais dažnai būna verslininkai, įmonių vadovai ar aukštas pareigas užimantys asmenys. Tai ne tik džiugus įvykis, bet ir naudingas. Vykęs pobūvis gali paskatinti artimesnį bedradarbiavimą, verslininkai gali surasti naujų naudingų pažinčių, vastybių vadovai ir pareigūnai susidaryti malonesnį įspūdį apie priimančią šalį. Tačiau reikia išmanyti pobuvių organizavimą, jų tvarką ir elgesį pobūvio metu, nes net maža neįgyvendinta smulkmena, kad ir svečio pasodinimas netinkamoje vietoje, gali džiugę nuotaiką apkartinti.
Rengiant pobūvius yra laikomasi protokolo, kuris numato nemažai pobūvių rūšių ir ju organizavimo ir elgesio pobūvio metu taisyklių. O pobūviai gali būti gan įvairūs: dalykiniai pietūs, kviestinė vakarienė, pokylis, furšetas ir kt. Kiekviena pobūvio rūšis turi tam tikras taisykles. Kokios jos yra, į ką reikia atsižvelgti, norint, kad šventė būtų džiugi?

Atskirą vaišių grupę sudaro oficialūs pobūviai. Oficialūs valstybiniai, diplomatiniai priėmimai yra viena iš daugelio tarptautinio bendradarbiavimo formų. Tai dėmesio ir pagarbos išraiška valstybių ir vyriausybių vadovams, delegacijoms, šalims, kurioms atstovauja tam tikri asmenys. Tokie renginiai yra grynai dalykinio pobūdžio, jų metu tikimasi artimiau susipažinti su šaliai atstovaujančiu asmeniu, gauti reikiamos informacijos, kartu pristatyti bei pakomentuoti savo šalies vidaus ir užsienio politiką. Priėmimai rengiami minint valstybines sukaktis, jubiliejines datas, pasirašant tarpvalstybines sutartis, taip pat pristatant kurios nors šalies kūrinius, spektaklius, parodas. Oficialūs priėmimai dažniausiai rengiami merijose, ambasadose, viešbučiuose, restoranuose – tai priklauso nuo priėmimo iškilmingumo ir dalyvių skaičiaus.
Rengiant valstybinius priėmimus, prezindentų, vyriausybių bei diplomatų susitikimus, laikomasi specialaus protokolo – tarptautinių taisyklių ir tradicijų. Žinoma, kad iki XV a., o kai kuriose šalyse iki XVII a. diplomatinių atstovybių nebuvo. Praėjo daug metų, kol buvo paruoštos visiems priimtinos protokolo taisyklės. Dabar šalys laikosi protokolo reikalavimų, kurie buvo patvirtinti Vienos konferencijoje 1961 m. balandžio 18 dieną.
Rengiant oficialų priėmimą, būtina numatyti daugelį dalykų: priėmimo tipą, svečių sąrašą, kvietimų išsiuntinėjimą, svečių susodinimą, valgių ir gėrimų parinkimą, stalo serviravimą ir svečių aptarnavimą, tostus ir kalbas, renginio eigą ir t.t.
Oficialiuose priėmimuose dalyvauja tik kviestieji asmenys. Garbingumo laipsnį tarp vienos ir kitos pusės pasiuntinių lemia laikas, kurį misijos vadovas yra savo poste, t.y. nuo to laiko, kada buvo įteiktas įgaliojimas. Jei dviejų misijų vadovai yra vienodo rango ir įteikė įgaliojimus tą pačią dieną, jie pasitinkami ir susodinami abėcėlės tvarka. Jei priėmime dalyvauja visa diplomatinė atstovybė, kiekvienos šalies pasiuntinybės nariai sėdasi greta pasiuntinybės vadovo.
Ypač aukštas pareigas einantys asmenys priimami pagal protokolą. Prie bet kokios formos stalo vietos iš šeimininko ir šeimininkės dešinės skiriamos svarbiausiems svečiams : moteris šeimininkui iš dešinės – garbės viešnia, o vyras šeimininkei iš dešinės – garbės svečias. Pagal tarptautinį protokolą aukščiausio rango svečias visuomet sėdi šeimininkės dešinėje. Sodinant oficialius asmenis, į lytį neatsižvelgiama. Jei oficialus asmuo yra moteris, ji sodinama taip, kaip būtų sodinamas vyras. Žmonos ir gyvenimo draugės gauna savo vyro rangą, jeigu jos kviečiamos kaip jo palyda. Viešose draugijose nedaroma skirtumos tarp žmonų ir gyvenimo draugių. Tas pats galioja ir vyrams ir gyvenimo draugams tų moterų, kurios yra tikrosios viešnios. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-09-17
DalykasEtiketo referatas
KategorijaKita >  Etiketas
TipasReferatai
Apimtis20 puslapių 
Literatūros šaltiniai3
Dydis35.89 KB
Autoriusxanat
Viso autoriaus darbų20 darbų
Metai2007 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasAsist. V. Pipirienė
Švietimo institucijaVilniaus Gedimino Technikos Universitetas
FakultetasVerslo vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Pobuviu rusys (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 20 puslapių 
  • Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • Asist. V. Pipirienė
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą