Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Kita>Etiketas>Etiketas ir mandagumas

Etiketas ir mandagumas

  
 
 
123456789101112131415
Aprašymas

Įvadas. Teorine darbo dalis. Mandagumas. Etiketas. Praktine darbo dalis. Mokinių apklausa. Klases auklėtojo apklausa. Siūlymai klases auklėtojui. Išvados.

Ištrauka

Gyvenimo meno visi mes mokomės: gyvendami, dirbdami, mastydami...kiekvienas žmogus gyvena savaip, savaip įprasmina savo buitį, sprendžia problemas, siekia tikslų, gina savo vertybes. Todėl esme skirtingi, unikalus, nepakartojami, turintys galia tobulėti. Tik ar visi ta galia naudojamės? Jeigu butu taip paprasta išmokti ar išmokyti kultūros, nebūtu problemų: visi būtume dori, elegantiški, pavyzdingi...
Esame žmones, gyvename čia ir dabar.
Pagalvokime, ar visada susikalbame, išgirstame vienas kitą? Ar ne nuo mūsų pačių priklauso, kaip gyvename šiandien, kaip gyvensime rytoj? Kaip bendraujame, kaip vienas su kitu elgiamės? Ar susimastote, kodėl vienas žmogus patrauklus, o kitas atgrasus ir atstumiantis? Kodėl su vienu siekiame bendrauti, jo pasiilgstame, o kito vengiame?
Žinoma , niekas turbūt neabejos, kad patrauklus žmogus – tai pirmiausia išsiauklėjęs, aukštos dvasinės kultūros, mandagus, gražiai besielgiąs žmogus. Iš tikrųjų, kultūringas žmonių elgesys nejučiomis mus traukia, žavi, maloniai nuteikia, norime su jais bendrauti, nes jaučiame jų taurumą, patrauklumą. Tuo tarpu net atsitiktinai sutiktas nevalyvas, įžūlus žmogus savo elgesiu įžeidžia ar sugadina nuotaika, papiktina, palieka slogu prisiminimą. Tuomet sakome, jog vieni elgiasi kultūringai, žino etiketą, o antrieji ne.
Šiandien be gerų manierų neįmanoma išsiversti. Būti kultūringu žmogumi - tai reiškia būti ne tik dvasiškai turtingu, tvirtų dorovinių įsitikinimų, geros valios, taurių jausmų asmenybe, bet dar žinančiu etiketo taisykles ir žinoma jų besilaikančiu.
Mokėti kultūringai elgtis ypatingas menas. Jis didina pasitikėjimą, padeda bendrauti. Kultūringas elgesys sukuria gerą savijautą, palankius žmonių tarpusavio santykius. Ir priešingai. Nemokėdami tinkamai elgtis, visuomet jaučiamės suvaržyti. Blogiausia, kad tą mūsų nevalyvą elgesį visi pastebi. Neišsiauklėjimas, nevalyvumas, etiketo nepaisymas atstumia daugeli asmenų, sukelia įtarumą ir nepasitikėjimą. Dėl elementariausių smulkmenų neišmanymo galime pasijusti nejaukiai arba tiesiog apsijuokti. Tai rodo, jog nemokėjimas kultūringai elgtis nera jau toks niekis, be kurio galėtume lengvai apseiti.
Elgesio kultūra sudaro trys pagrindiniai klodai: išsiauklėjimas, mandagumas ir etiketas. Jei bent vieno šio klodo nera arba bent kuris neišugdytas ar nuskurdęs, aukštos elgesio kultūros nebus. Be to visi šie komponentai glaudžiai tarpusavyje susiję. Tarkime, norint išmokti etiketo, reikia būti mandagiam, o norint būti mandagiam, reikia būti išsiauklėjusiam. Kitaip tariant, be įšiauklėjimo nera mandagumo, o be to mandagumo neįmanomas ir etiketas.
Yra daug rašytų ir nerašytų taisyklių, reglamentuojančių elgesį vienose ar kitose situacijose: kaip pasisveikinti, kaip prisistatyti, kaip priimti svečius ar kalbėtis telefonu. Tas taisykles dažniausiai vadiname bendravimo etiketu, kartais – protokolo reikalavimais. Kaip manote, ar mums bus iš jų naudos, jei jų net nežinosime? Juokingas klausimas, atsakysite, žinoma, ne. Taigi visų pirma jas reikia žinoti. Bet ar iš jų mums bus naudos, jei mes jas tik žinosime, ir nieko daugiau? Taip, žinoti nepakanka, jas dar reikia ir įgyvendinti, tai yra realiai jomis vadovautis.
Beje, kai kas laikosi nuomones, kad etiketo galima išmokti nesistengiat save auklėti. Tikrai galima mechaniškai išmokti etiketo taisyklių visai nepuoselėjant vidines kultūros. Tik tos etiketo įvaldymas bus išoriškas, parodomasis. Kitaip sakant jis bus tik forma be turinio. Dar daugiau, toks etiketas bus veidmainiškas, nes juo pridengiamas vidinis nekultūringumas. Netenka abejoti, kad tokia parodomoji elgesio kultūra greitai paaiškeja ir sukelia tik pasipyktinimą. Vadinasi, tikras, nuoširdus etiketas išugdomas vidines kultūros, išsiauklėjimo ir mandagumo pagrindu. Pagarba pašnekovui ir aplinkiniams, geranoriškumas, pasitikėjimas ir palankumas, kuriuos rodome jiems, ir kuriuos patys norime užsitarnauti – tai ir yra tikrieji gerų manierų požymiai. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-10-03
DalykasEtiketo referatas
KategorijaKita >  Etiketas
TipasReferatai
Apimtis12 puslapių 
Literatūros šaltiniai8
Dydis48.85 KB
AutoriusIrma555
Viso autoriaus darbų5 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas0
Mokytojas/DėstytojasDuzgienė
Failo pavadinimasMicrosoft Word Etiketas ir mandagumas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą