Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Kita>Etiketas>Pagrindiniai elgesio prie stalo reikalavimai

Pagrindiniai elgesio prie stalo reikalavimai

  
 
 
12345678910
Aprašymas

Įvadas. Svečių pasitikimas ir susodinimas. Kas kaip patiekiama ir valgoma. Apie ką byloja servetėlė. Kada nedera linkėti "gero apetito". Galima sakyti "ne". Pokalbiai prie stalo. Keletas patarimų. Išvados. Santrauka. Diskusiniai klausimai.

Ištrauka

Žmogaus charakteris dažnai atsiskleidžia valgant. Bet tai ne priklauso nuo to, ar žmogus žino ir taiko etiketo taisykles, kadangi kiekvienam gali atsitikti nesėkmė (išvirtusi taurė, iškritęs gabaliukas mėsos ir pan.).
Kiekvienas turėtų laikytis elementarias etiketo taisykles. Žmogus, norėdamas būti visada pakviestas į svečius, neturėtų į lėkštę prisidėti daug maisto, raugėti, kalbėti pilna burna ir t.t. Geros manieros prie stalo yra neįkainojamos, kadangi jos padeda sukurti abipus simpatiją ir pagarbą. Žmonės bendraudami dažnai vadovaujasi posakiu: "Kaip valgai – toks ir esi", todėl laikydamiesi etiketo įsigysime pranašumo.
Darbo tikslas: įvertinti bei supažindinti savo kolegas su pagrindiniais elgesio prie stalo reikalavimais.
Darbo uždaviniai:
1. Aptarti kaip turėtumėme pasitikti ir susodinti svečius.
2. Aptarti kas kaip patiekiama ir valgoma.
3. Aptarti patarimus, kaip elgtis prie stalo.

Pirmuosius svečius pasitikti turi abu šeimininkai (jei tai yra sutuoktinių pora). Yra priimta, kad pro duris pirma turi įeiti moteris, po jos – vyras. Šeimininkai pasisveikina su svečiais tik jiems peržengus slenkstį. Pirmiausiai reikia pasisveikinti su moterimi, o tik po to – su vyrų, ištiesdamas ranką. Svečiams pasiūloma nusirengti ir pasikabinti paltus. Vyriškis turi padėti damai nusivilkti (o išeinant ir apsivilkti) paltą.
Svečius prie stalo reikia susodinti taip, kad jie jaustųsi laisvai, patogiai. Nesodiname žmonių, kurie nemėgsta vienas kito, arba jų interesai labai skiriasi. Prie stalo negalima sėsti, kol neatsisės moterys arba kol šeimininkas ar šeimininkė nepakvies sėstis. Reikia sėsti ten, kur nurodyta. Svečius reikia sodinti tokia tvarka: vyras – moteris, vyras – moteris ir t.t. Garbingiausias svečias sodinamas šeimininkei iš dešinės, o garbingiausia viešnia – šeimininkui iš dešinės. Jei svečiai sėdi jau prie stalo (svečių laukiama ne ilgiau kaip 10 – 15 min.), pavėlavusiam svečiui, nors ir labai svarbiam, daug dėmesio neskiriama. Šis visiems linkteli, priėjęs prie šeimininkų atsiprašo jų i sėda į nurodytą vietą. Prie stalo vėlavimo priežastys neaiškinamos. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2009-04-07
DalykasEtiketo referatas
KategorijaKita >  Etiketas
TipasReferatai
Apimtis7 puslapiai 
Literatūros šaltiniai3
Dydis21.44 KB
Autoriusrenacik007
Viso autoriaus darbų9 darbai
Metai2009 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasD. Kmitė
Švietimo institucijaVilniaus kolegija
FakultetasVerslo vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Pagrindiniai elgesio prie stalo reikalavimai [speros.lt].doc
 

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 7 puslapiai 
  • Vilniaus kolegija / 2 Klasė/kursas
  • D. Kmitė
  • 2009 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą