Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Kita>Etiketas>Dalykinio bendravimo ypatumai Kinijoje

Dalykinio bendravimo ypatumai Kinijoje

  
 
 
1234567891011
Aprašymas

Įžanga. Kinijos bendravimo ypatumai. Kinijos kultūros istorija. Menas. Kalba. Kultūros tikėjimai. Neverbalinis elgesys. Tylos intarpai. Žvilgsniai. Emocijo. Tonas, garsumas, kalbėsena. Laikysena ir fizinis artumas (asmeninės erdvės suvokimas). Išsilavinimas. Sprendimų priėmimo papročiai. Visuomeninis elgesys ir manieros. Tinkamos ir netinkamos temos. Apranga. Susipažinimas. Pagarbūs kreipiniai į vyrus ir moteris. Susodinimas. Pagrindinės šventės dovanos. Maitinimas. Pakartotinės porcijos. Namuose, restorane, darbe. Laiko supratimas. Pareigos ir pozicijos. Kasdieninė tvarka įstaigoje. Derybos. Korespondencija. Išvados.

Ištrauka

Tarpkultūrinė komunikacija – keitimosi informacija procesas tarp žmonių, atstovaujančių skirtingoms kultūroms. Reikia atkreipti dėmesį, kad komunikacija šiuo atveju vyksta ne tik tarp atskirų individų, bet ir tarp "sistemų", kurios suprantamos kaip komunikacijos partneriai. Skirtingos kultūros skiriasi savo istorija, individualumu, religija, kalba, menu ir kt. ( V. Baršauskienė ir B. J.- Ivaškevičienė, 2007).
Kinija, kultūros atžvilgiu yra labai unikali ir įdomi šalis. Senosios Kinijos kultūros ir šiuolaikinės Kinijos sąveika atsispindi ne tik politikoje ir ekonomikoje – jis atsispindi ir dalykiniame bendravime. Dauguma kiniečių vis dar laikosi senovinių pasisveikinimo būdų, jiems labai svarbi kūno kalba, tylėjimo intarpai, tačiau jau pradeda į savo gyvenimą įsileisti ir naujoves, kitų šalių kultūras (pvz.: rankos paspaudimas sveikinantis).
Šio darbo tikslas – trumpai susipažinti su Kinija kaip šalimi, išsamiai išnagrinėti Kinijos dalykinės komunikacijos ypatumus.
Keliami darbo klausimai: kaip šalyje vyksta verslo susitikimai, derybos, kaip bendraujama, kokia aplinka kuriama derybose, sprendimų priėmimo ypatumai, kūno kalba derybose ir versle bei daug kitų aspektų.


L. C. Bovee ir J. V Thill (1997) teigia, kad kultūros ir subkultūros turi įtakos tarptautinei komunikacijai atsižvelgiant į šiuos esminius aspektus: stabilumą, kompleksiškumą, sudėtį, kontekstą ir kt.
Taigi Kinija pagal stabilumą yra greitai besikeičianti kultūra, todėl, kad ji patiria tiek ekonominę, tiek ir informacinę revoliucijas vienu metu.
Kompleksiškumas: didžioji dalis informacijos perduodama neverbaliniu būdu (per kūno kalbą, balso toną ir pan.).
Sudėtis: Kinija yra homogeniška kultūra, nes joje yra tik kelios subkultūros.
Ši šalis yra aukšto konteksto lygio, kadangi analizuojamas ne tik pats pranešimas, bet ir visa, kas yra aplink jį, įskaitant neverbalinius komunikacijos ženklus. Kinijoje rašytinė informacija ir susitarimai yra ne tokie svarbūs kaip tarpasmeniniai santykiai, asmeniniai statusai, titulai, socialinė aplinka. Pirmoje eilėje yra pasitikėjimas, kuris susiformuoja po tam tikro laiko, bendraujant ir stiprinant santykius. Dažnai reikalai pradedami po asmeninių pokalbių, nes svarbesnis yra jaukumas, negu formalumas. Bendradarbiavimas prasideda tik tuomet, kai žmogus tampa pažįstamu, kai santykiai pasiekia draugystės ribą ir be abejo žinoma apie jo įmonę.
C. H. Dodd (1987) teigimu, žmonės nepakankamai įvertina tai, kuo kitų kultūrų individai skiriasi. Pagrindiniai veiksniai, sąlygojantys tarpkultūrinius skirtumus, yra šie:
• Kultūros istorija (apibendrina supratimą apie grupės ir individų elgesio normas ir paaiškina kultūros nariams bendras pažiūras)
• Kultūros individualumas (kultūra gali būti apibrėžta kaip turinti tam tikrų socialinių bruožų, susijusių su individo elgesiu, bet naudojamus visos grupės)
• Materialinė kultūra (žmogaus vertinimas kitos kultūros pagal materialiuosius jos bruožus)
• Menas
• Kalba, kultūros stabilumas
• Kultūros tikėjimai
• Neverbalinis elgesys
• Asmeninės erdvės suvokimas
• Pripažinimai ir nuopelnai
• Mąstymo modeliai

Kinijos kultūros istorija. Kinijos priešistorė trunka iki Xia Dinastijos įkūrimo. Xia, Shang ir Zhou dinastijose buvo vergijos santvarka. Qing dinastijoje prasidėjo feodalizmo santvarka, trukusi 2100 metų. Baigiantis Qing dinastijai, Kinijoje prasidėjo modernios visuomenės era, jos metu susikūrė Kinijos Respublika. 1949 spalio 1 d. Tian‘anmen aikštėje įvyko iškilminga manifestacija, Kinija buvo paskelbta Kinų Liaudies Respublika. Pasikeitė šalies socialinė ir politinė struktūra, prasidėjo socializmas.

Menas. Liberalėjant šalies kultūrinei politikai, šiuolaikinis Kinijos menas ir meninis gyvenimas stebina intensyvumu, prasiveržusiu atradimo džiaugsmu ir įvairove. Kinijoje gausu dailės akademijų ne tik milijoniniuose, bet ir mažesniuose miestuose.

Kalba. Valstybinė kalba – kinų. Bendroje rašyboje yra kinų hieroglifai. Hieroglifai egzistuoja daugiau kaip 6000 metų. Anglų kalba lieka viena iš oficialių kalbų, visi užrašai yra dubliuojami. Nors anglų kalba yra antroji, mokoma Kinijoje, daugeliui kinų ji nėra antroji kalba. Daugelis kinų kalba regionine kalba, vadinama dialektu, ir taip pat mokosi oficialios mandarinų kalbos. Iš viso Kinijoje kalbama keturiasdešimčia skirtingų kalbų.
Visos kinų kalbos šnekamosios formos yra toninės kalbos, taigi tas pats žodis, ištartas skirtinga tonacija, įgyja kitą reikšmę.
Siekiant išmokti kinų kalbos, reikia ypatingo triūso, nes reikia pažinti nuo dviejų iki keturių tūkstančių ideogramų.
Kinų kalboje nėra artikelių. Tas pats pasakytina ir apie laikų sistemą: kinų kalboje nėra nei būtųjų, nei būsimųjų laikų, tik esamasis, tad tenka perteikti kada, kas vyksta pagal situaciją ir iš konteksto arba papildomais žodžiais apibūdinti laiką.
Išskirtinis kinų kultūrinis bruožas yra išlaikyti visur harmoniją ir įvaizdį (reputaciją) ir todėl bendravimas yra apgrįstas aukštu kontekstu ir esti subtilus. Visoks keblumų galintis sukelti atsakymas, kaip atsisakymas ką nors daryti ar pasirodyti pašnekovui nedraugišku, dažnai vengiamas. Toks vengimas išreiškiamas įvairiais būdais nežodine forma, tačiau dažnai vartojami nepatikimi žodiniai atsakymai. Pavyzdžiui "taip" greičiau reiškia "girdžiu, ką sakote, tęskite", o ne "sutinku su tuo, ką sakote". ...

Rašto darbo duomenys
DalykasEtiketo referatas
KategorijaKita >  Etiketas
TipasReferatai
Apimtis9 puslapiai 
Literatūros šaltiniai7
Dydis27.22 KB
Autoriusvikule2004
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2009 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasChreptavičienė
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasHumanitarinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Dalykinio bendravimo ypatumai Kinijoje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 9 puslapiai 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • Chreptavičienė
  • 2009 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+4
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą