Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Kita>Etiketas>Protokolo ir etiketo samprata

Protokolo ir etiketo samprata

  
 
 
12345678910111213141516
Aprašymas

Protokolo ir etiketo samprata. Valstybės valdymo protokolo raida Lietuvos Respublikoje (LR). Protokolas versle. Tarptautinis derybų protokolas. Statutinių organizacijų protokolas. Nevyriausybinių organizacijų protokolas. Tarptautinio bendravimo protokolas. Tinkamo klausymosi taisyklės tarptautiniame bendravime. Išvados.

Ištrauka

Protokolas iš graikų kalbos išvertus reiškia : protos - pirmas, colos- klijuoti. Protokolas – tai pagal tam tikrą formą surašytas lapas, kuriame fiksuojama ir reglamentuojama žmonių susitikimų vieta žemėje, ore, vandenyje, kosmose. Senovėje protokolas reiškė iškilniai paruošto dokumento dalį su garbingų svečių vardais, pavardėmis ir titulais. Vėliau ši sąvoka reiškė archyvų tvarkymą. Ji vartojama visose žmogaus veiklos srityse.
Laikui bėgant protokolo ir etiketo taisyklės keičiasi. Sąvokos išsiplėtė. Etikoje vyrauja susitarimo elementai. Etika - lotynų kalbos žodis, kuris reiškia paprotį, gyvenimo būdą. Vadyboje etika laikoma — žmogaus elgesio normų visuma. Reglamentuojant jas išskiriama: pedagoginė, studentų, gydytojų ir kt. Etiketas (prancūzų kalbos žodis) - kortelė. Etiketas reguliuoja vyro ir moters santykius, vyresnio ir jaunesnio, vadovo ir pavaldinio, visų rangų žmonių santykius, etiketas -visų profesijų žmonėms privalomų elgesio normų visuma. Šiandien etiketas reiškia geras manieras, išsiauklėjimą, dalykinį bendravimą. Etiketo taisyklių žinojimas sustiprina pasitikėjimą savo jėgomis ir neleidžia patekti į nemalonią situaciją, o į ją patekus padeda išsisukti. Skirtingose pasaulio šalyse etiketas turi savo privalumą, kurį sudarė gyvenimo sąlygos, papročiai. Pagrindinės etiketo taisyklės nedaug skiriasi ir yra priimtos tarptautiniu mastu. Pagrindiniai tarptautinio etiketo elementai: kalbos kultūra, mokėjimas bendrauti, žmogaus elgesys (būtinybė valdyti savo emocijas, sugebėti tvardytis).
Svarbiausios iš minėtų elementų yra kalba ir mokėjimas bendrauti. Teigiami lietuvių bruožai: darbštumas, tvarkingumas, savarankiškumas, ramumas. Neigiami: plataus mastymo trūkumas, silpnesniojo sindromas, nepasitikėjimas savo jėgomis ir kitais, paklusnumas ir nuolankumas, uždarumas. Labai svarbūs be minėtų bruožų verslo vadyboje yra etiketo reikalavimai išvaizdai, avalynei, laikysenai. Iš istorijos šaltinių žinoma, kad viena pirmųjų knygų pasaulyje, parašyta 2350m. prieš Kristų Egipte, buvo skirta žmogaus elgesiui ir vadinosi "Elgesio instrukcija", kurioje buvo kalbama apie elgesį, papročius, garbę, atsakomybę, buvo nurodomos vietos, kur sodinti garbingiausius svečius ir t.t. Vėliau, viduramžiais, elgesio taisyklės formavo bažnyčia, o dar vėliau - Paryžius. Šia prasme paminėtinas viduramžiais išleistas veikalas "Bažnytinė drausmė", parašytas Alfonso Pedro, ispano. Jo nuostatos buvo perkeliamos į etiketo vadovėlius, kuriuos nuo vaikystės studijavo daugelio šalių gyventojai. Ispanija ir Prancūzija griežčiausiai laikosi etiketo taisyklių. Pagrindinė to priežastis - žmonių noras pritapti, išsiskirti ir noras dominuoti.
Tikslas - išmokyti vadybos mokslo specialistus bendrauti, priimti įvairius sprendimus įvairiose situacijose. Uždaviniai: įprasti kultūringai elgtis, kalbėtis, kontroliuoti mintis, elgseną, judesius, palaikyti gerą formą, savo ir savo organizacijos įvaizdį. Protokolas susiformavo etiketo pagrindu. Jau daug metų protokolo ir etiketo taisyklių nesilaikymas laikomas įžeidimu ir atskiro žmogaus, ir organizacijos. Dalykiniam bendravimui reikšmę turi ir smulkmenos, kurios gali pakenkti ar padėti tvarkyti ir verslo reikalus. Kad žmonės galėtu susikalbėti ir vienodai suvoktų protokolą ir etiketą buvo patvirtintos tarptautinės taisyklės 1815m. Vienos kongrese. Vėliau minėtos taisyklės buvo papildomos ir atitinkamai patvirtintos Vienos konferencijoje 1961 ir 1963 m. didelėms ir mažoms valstybėms, turtingoms ir neturtingoms. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2010-05-20
DalykasEtiketo referatas
KategorijaKita >  Etiketas
TipasReferatai
Apimtis13 puslapių 
Literatūros šaltiniai2
Dydis26.96 KB
AutoriusRita
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2008 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasVida Pipirienė
Švietimo institucijaVilniaus Gedimino Technikos Universitetas
FakultetasVerslo vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Protokolo ir etiketo samprata [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 13 puslapių 
  • Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • Vida Pipirienė
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą