Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Kita>Etiketas>Verslininko etiketas

Verslininko etiketas

  
 
 
1234567891011121314
Aprašymas

Vadovas. Vadovo darbas. Etinio požiūrio į verslą aspektai. Verslininko etiketo kodeksas. Reikalavimai vadovo. Kalbos paprastumas. Išvados.

Ištrauka

Kiekvieną kartą, kai nori gauti darbą kokioje tai įmonėje, kreipiamės į jos vadovą; iškilo kokių nors neaiškumų ar nesklandumų – einame pas vadovą; reikia atstovauti įmonei, dalyvauti kokiuose nors posėdžiuose, pasitarimuose – kviečiame vadovą; reikia priimti kokius tai sprendimus - čia taip pat iškyla vadovas ir pan. Taigi be vadovo jokia veikla, susijusi su daugiau kaip dviejų žmonių darbu, siekiant bendro tikslo neįmanoma.
Valdymo būtinumas egzistavo visais laikais. Garsiosios Egipto piramidės ir kiti gilioje senovėje žmonijos sukurti stebuklai galėjo atsirasti tik koordinuotų, organizuotų pastangų pasėkoje. Todėl pradžioje norėčiau aptarti kas tai yra vadovas ir koks jo darbo pobūdis?
Vėliau bandysime panagrinėti MOKSLINIS STILIU, O NE VADOVĖLINIS AR ŽURNALINIS.verslininko etiką ir etiketą yra skirtingi dalykai. Etiketas labiau liečia mūsų tarpusavio santykių taisykles, kuriomis reguliuojame mūsų tarpusavio veiksmus su aplinkiniais. Liudviko XIV laikais prabangaus priėmimo metu svečiams įteikdavo korteles, kuriose būdavo surašytos elgesio taisyklės. Jos buvo vadinamos etiketėmis. Iš čia ir kilo terminas "etiketas". Šiandien – tai išsiauklėjimas, geros manieros, mandagus bendravimas.
Etika – tai žmonių dorovinio elgesio, normų, jų pareigų visuomenės ir vienas kito atžvilgiu sistema.
Taip pat panagrinėsim kaip vadovui reikia kalbėti, nes kalbos menas taip pat susijęs su etiketu. Vadovui reikia mokėti kalbėti paprastai ir aiškiai. Kalba yra minties forma: kai žmogus mąsto, veikia tas pats nervinis mechanizmas, naudojami tie patys kalbiniai signalai kaip ir sakant mintį garsiai. Žodis, pasakytas garsiai, mintį paverčia realia, tikra, todėl tik tos žinios yra tikros, kurias žmogus sugeba pasakyti aiškiai. Jau seniai žinoma: ką neaiškiai suvoki, tą neaiškiai ir pasakai, netikslus ir painus pasakymas rodo tik painią mintį.

Iš įvairių personalo kategorijų vadovai pagal formavimo šaltinių įvairovę, pareigybinio augimo galimybes, darbo su personalu sudėtingumą yra reprezentatyviausia grupė (kitose valdymo personalo grupėse vykstantys procesai yra santykinai paprastesni). Savo ruožtu vadovų darbas, jų formavimas ir ugdymas, palyginti su specialistų ir kitų tarnautojų, taip pat sunkesnis.
Vadovai apibūdinami labai įvairiai. Vieni teigia, kad "vadovų funkcija yra sprendimo priėmimas visais valdymo aparato veiklos svarbiausiais klausimais, įskaitant ir pavaldžių objektų valdymą, ir paties aparato darbo organizavimą". Kiti autoriai, be įgaliojimų priimti sprendimus, į pirmąją vietą iškelia tokius vadovavimo veiklos aspektus, kaip atsakomybę už valdymo proceso eigą ir rezultatus. Kai kurie autoriai pagrindu laiko vadovo darbo sritį: "Vadovai koordinuoja ir nukreipia atskirų valdymo aparato grandžių ar vykdytojų darbą, vadovauja gamybiniams padaliniams, kontroliuoja ir reguliuoja gamybą ir viso personalo veiklą, vykdant kiekybinius ir kokybinius planinius uždavinius".
Vadovas – tai žmogus, galintis priimti sprendimus pagal savo kompetenciją įvairiose jam patikėto personalo veiklos srityse, atsakingas apskritai už valdomo padalinio rezultatus, veikiantis jam patikėtą personalą per savo padalinius.
Valdymo teorijos pradininkas A. Faijolis teigė, kad pirmoji sąlyga, keliama įmonės vadovui, - būti geru administratoriumi, t.y. sugebėti atlikti šias pagrindines valdymo funkcijas: ...

Rašto darbo duomenys
DalykasEtiketo referatas
KategorijaKita >  Etiketas
TipasReferatai
Apimtis13 puslapių 
Literatūros šaltiniai8
Dydis26.05 KB
AutoriusDaiva
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas0
Mokytojas/DėstytojasNijolė Kašetienė
Švietimo institucijaKauno kolegija
FakultetasEkonomikos ir teisės fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Verslininko etiketas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 13 puslapių 
  • Kauno kolegija
  • Nijolė Kašetienė
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą