Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Kita>Etiketas>Užuojautos ir paguodos žodžiai lietuvių kalbos etikete

Užuojautos ir paguodos žodžiai lietuvių kalbos etikete

  
 
 
1234567
Aprašymas

Įvadas. Prisistatymas. Supažindinimas. Užuojautos ir paguodos žodžiai. Išvados.

Ištrauka

Kalba yra vienas iš didžiauių žmogaus proto kūrinių. Nėra žmonių bendruomenės, nėra nė vienos žonių veiklos sričių, kur nebūtų vartojama kalba. Šnekamoji kalba, kaip ir buvo, dar vis lieka svarbiausioji bendravimo priemonė; daugiau informacijos mes gauname garsu nei raštu.
Kalbos kultūra rūpinasi bendrinės kalbos tvarkymu ir ugdymu, o kalbos etiketas susijęs su bendrąja elgesio kultūra. Filosofai teigia, kad etiketas yra žmogaus dvasinės kultūros atributas, tam tikra tautos savitumo išraiška.
Kalbos etikete didelę reikšmę turi mandagumo sąvoka. Ji yra labai plati: apima ne tik išorines apraiškas – mandagią kalbą, mandagią elgseną, - bet ir vidinę žmogaus kultūrą: savitvardą, atlaidumą, užuojautą, paslaugumą...
Geras žodis – tai šiluma, džiaugsmas. Kad geras žodis būtų įtaigus, kad kitus keltų į gėrį, reikia, kad būtų tariamas iš gerą linkinčios širdies.
Nė vieno iš mūsų neaplenkia bėdos ir nesėkmės. Todėl labai svarbu mokėti taisyklingai ir nuoširdžiai išreikšti užuojautos ir paguodos žodžius.
Šio darbo tikslas yra išanalizuoti užuojautos ir paguodos žodžius lietuvių kalbos etikete. Taip pat savarankiškame darbe bus išnagrinėta, kaip reikia susipažinti: kaip prisistatyti pačiam ar supažindinti kitus žmones. Visa tai bus parašyta perskaičius ir išnagrinėjus darbo pabaigoje nurodytą literatūrą.

Susipažinimas gali būti natūralus ir formalus. Natūraliai susipažįsta su žmonėmis, kai susidaro aplinkybės dažnai bendrauti, pvz., parduotuvėje ir t.t. Natūrali pažintis užsimezaga savaime.
Kartais formalus pokalbis vyksta tarp lig šiol nepažįstamų žmonių, dėl to iškyla būtinybė susipažinti. Sueidami į formalią pažintį, pirmiausia prisistatome. Arba gali kas nors mus pristatyti, supažindinti.
Prisistatydami pasisakome pavardę, profesiją.
Jaunesnis, mažiau žinomas žmogus paprastai prisistato pirma, vyresnis, garbingesnis — paskui. Vyriškis pirmas pasisako pavardę, moteris — tik išgirdusi jo pavardę, pasako savąją. Susipažįstant su brandesnio amžiaus vyriškiais, jaunutėms merginoms derėtų pirmosioms prisistatyti.
Studentai ar šiaip jaunuoliai, bičiuliškai susipažindami, gali pavardės nepasisakyti. Užtenka tik vardo. Sakant vardą, galima išreikšti ir pageidavimą būti vadinamam trumpąja ar malonine jo forma: Aš Rimtautas, bet prašom vadinti Rimu — taip mane vadina draugai... Tačiau susipažįstant su vyresniu, gerbtinu žmogumi, pasisakyti tik vardą — būtų labai nemandagu!
Prisistatyti visada būtina, kreipiantis kokiu reikalu į vyresnį ar gerbtiną asmenį.
Dažniausiai vis dėlto susipažįstame per tarpininkus. Paprastai jaunesnis pristatomas vyresniam, vyriškis — moteriai, vienas asmuo keliems asmenims. Vėliau atėjęs svečias pristatomas jau esantiems svečiams. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2005-09-08
DalykasEtiketo referatas
KategorijaKita >  Etiketas
TipasReferatai
Apimtis6 puslapiai 
Literatūros šaltiniai2
Dydis9.64 KB
AutoriusKaterina
Viso autoriaus darbų4 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaKauno Maironio gimnazija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Uzuojautos ir paguodos zodziai lietuviu kalbos etikete [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 6 puslapiai 
  • Kauno Maironio gimnazija / 3 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą