Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Kita>Etiketas>Verslo etiketas ir jo svarba

Verslo etiketas ir jo svarba

  
 
 
1234567891011121314
Aprašymas

Įvadas. Verslo etiketas ir jo svarba. Etikos reikalavimai pokalbio (derybų) metu. Verslininko kūno kalba. Išvados ir pasiūlymai.

Ištrauka

Kiekviena veikla, kiekviena profesija reikalauja toje srityje dirbančių asmenų tam tikros atsakomybės, todėl turi atitikti ne tik bendruosius, bet ir specialiuosius profesinės moralės reikalavimus. Nuo seniausių laikų kalbama apie profesinę etiką, pabrėžiant tokius dalykus, kaip profesinė sąžinė ir atsakomybė, savigarba ir orumas. Natūralu, kad dirbant įvairiose srityse, susikuria ne tik įvairios pažiūros ir specifiški tarpusavio santykiai, bet ir skirtingi veiklos ir elgsenos reguliavimo bei kontrolės būdai. Įvairiose veiklos srityse galioja tik savi "nerašyti" profesiniai įstatymai, normos, papročiai ir tradicijos.
Nuo moralės nėra laisva ir verslininkystė, kuri visų pirma yra suvokiama kaip laisva, privati veikla. Imdamasis šios veiklos, verslininkas gali pasikliauti tik savo norais, įžvalgumu, išradingumu, darbštumu, gebėjimu numatyti priimtų sprendimų padarinius. Jis visada pats atsakingas už savo sprendimus ir veiksmus, o bet kokia atsakomybė turi moralinį pradą. Verslininko veiklos rinkoje moralumo išraiška – elgsena, normos, vertybės – ir yra verslo etikos objektas.
Rinkos sąlygomis privatusis verslas yra visuomenės dalies pragyvenimo šaltinis ir gerovės pagrindas. Štai kodėl verslininkų gyvenimo būdas, elgsena, tarpusavio santykiai, bendras kultūrinis išprusimas veikia kitų žmonių socialinius santykius ir įpročius. Šis poveikis labai priklauso nuo to , kiek visuomenė yra pažinusi ir įvaldžiusi civilizuoto verslo normas ir laikosi tų įpročių, kuriais remiasi rinkos ekonomika. Verslo normų laikymasis parodo visuomenės pasirengimą gyventi ir etiškai dirbti rinkos ekonomikos sąlygomis, byloja apie tos visuomenės kultūros lygį. Nedera pamiršti, kad verslo kultūra yra sudedamoji tautinės kultūros dalis
Verslo moralės ir etikos klausimai dėl to, kas versle priimtina ir leistina, yra ganėtinai problemiški. Neretai galima pastebėti, kad verslo etikos standartai įvairiose šalyse nėra vienodai suprantami. Tai, kas gali būti priimtina ir teisinga vienoje šalyje, gali būti visiškai nepriimtina kitoje. Pavyzdžiui, vertingų dovanų įteikimas sprendžiant verslo reikalus yra visškai nepriimtinas daugelyje Europos šalių ir JAV, tačiau yra šalių, kur tokios dovanos reiškia pagarbos ir palankumo ženklą, yra ne tik nesmerkiamos, bet laukiamos ir priimamos.
Verslas, būdamas viena iš žmogaus veiklos sričių, pirmiausia turi tarnauti žmogui, jo gerovei. Verslo tikslas – stengtis patenkinti visuomenės poreikį įsigyti tam tikrų prekių bei gauti paslaugų ir už parodytą ryžtą ir prisiimtą riziką gauti atlyginimą – pelną.
Verslininko etikos kodekse turėtų būti įrašytos šios bendrosios nuostatos, kuriomis derėtų vadovautis kiekvienam save gerbiančiam verslininkui:


1) verslas, kurio imamasi neturi kenkti žmonių sveikatai, žmogaus ekologinei ir ekonominei aplinkai,
2) verslininkas turi mokėti dorai užsidirbti pinigų,
3) verslininkas neturi užmiršti, kad rinkoje, be jo, dar triūsia ir kiti asmenys, kurių interesų jis negaki nepaisyti,
4) verslininkas turi siekti ne sunaikinti konkurentą, bet ieškoti abipusiškai naudingo bendradarbiavimo,
5) verslininkas turi sąžiningai vykdyti įsipareigojimus verslo partneriams ir stengtis, kad šie taip pat elgtųsi su juo,
6) rizika, kuriai ryžtasi verslininkas, imdamasis kokio nors verslo, turėtų būti pagrįsta, o atsakomybė už jos padarinius – asmeniška,
7) verslas – rizikinga veikla, galima ne tik praturtėti, bet ir viską prarasti, todėl verslininkas turi būti tam psichologiškai pasirengęs,
8) verslininkas pirmiausia turi gerbti žmones, o tik po to viską vertinti pinigais. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasEtiketo referatas
KategorijaKita >  Etiketas
TipasReferatai
Apimtis12 puslapių 
Literatūros šaltiniai7
Dydis23.18 KB
AutoriusZilvinas
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2005 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Verslo etiketas ir jo svarba [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 12 puslapių 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą